Amur Chabarovsk 1:3 Dynamo Moskva (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 60. Gusev (Hytönen, Lahti) – 15. Kasjančuk (pen), 37. Ovečkin, 45. Kokarjev (Volkov, Gorochov). Rozhodčí: Bondar, Vasiljev - Palej, Putilin. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 7100. Střely na branku: 22:24.

Amur Chabarovsk: Kuzněcov - Ožiganov, Osipov, Loginov V., Loginov A., Tulupov, Jaakola, Poleščuk - Tarasov (C), Petružálek, Lingren - Hytönen, Lahti, Gusev - Korotkov, Juňkov, Šitikov - Fisenko, Lugin, Štěpanov.

Dynamo Moskva: Šaryčenkov - Gorochov, Graňák, Novák, Solovjov, Bojkov, Višněvskij, Akišin - Ovečkin (C), Komarov, Bäckström - Gynge, Gorovikov, Kvapil - Soin, Kasjančuk, Kňazov - Cvětkov, Volkov, Kokarjev.

Ve třetí třetině se hrál ofenzivnější hokej. Dynamo jej však zcela ovládlo. Po ubráněném oslabení z prvních minut se dostávali hostující hráči stále blíže na dostřel Kuzněcovova. A Kokarjev tak mohl zvýšit už na 0:3 ve 45. minutě. Amur působil hodně odevzdaně a několik zachozených šancí Ovečkina nakonce šest sekund před koncem zápasu využil po zaváhání hostující obrany Gusev. Stav utkání 1:3. Děkujeme za pozornost!
60:00
59:54
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tak se domácí přece jen prosadili a pokazili tak zápas hostujícímu brankáři Šaryčenkovovi. Parádní a pohlednou souhru. Hytönena s Lahti, kteří připravili střeleckou příležitost na pravou tyč Šaryčenkovovy branky pro NIKITU GUSEVOVA, který měl před sebou odkrytou branku a nezaváhal. Asistence: Juha-Pekka Hytönen, Janne Lahti.
59:40
Postavení mimo hru Amuru.
59:30
A opět Ovečkin nepříjemně střílel z levého kruhu. Domácí brankář kryje.
59:21
Hosté dohrávají třetinu v útočném pásmu.
58:18
Ale výborně domácí Osipov jej odzbrojil za brankou Kuzněcovova.
58:09
Hostující Ovečkin v útočném pásmu.
57:48
Ale Juňkov ztrácí kotouč. Ještě Lahti chtěl jej vybojovat zpátky, ale hostující Gorovikov uklidňuje rozehrávku svého týmu.
57:21
Amur po delší době se usadil v pásmu Moskvy.
57:00
Ale vše hostující obrana zvládla.
56:27
Kokarjev už ztrácí útočné pásmo dopředu jde domácí Jaakola.
56:07
Tlak Dynama pokračuje.
55:40
Cvětkov v dalším nebezpečném zakončení a po něm ještě dorážel Kasjančuk. Kuzněcov nyní podržel své spoluhráče fantastickým zákrokem!
55:20
Hosté kontrolují hru a svému soupeři z Chabarovku nic nedovolují. Amur už působí hodně odevzdaným dojmem.
54:44
Další pokus z levého kruhu v podání Soina.
54:36
Pokračuje tlak Dynama.
54:05
Další pokus z hole Komarovova, který nadělal starosti domácímu gólmanovi.
53:40
Ovečkin se kličkami a obhazovačkou dostal až před Kuzněcovova. Jeho zakončení jde těsně mimo branku.
53:25
Na druhé straně nepřesně zakončoval domácí Šitikov.
52:59
Osipov však dobře zapracoval.
52:48
Hosté jdou opět dopředu. Gynge v rohu Chabarovsku.
52:28
Na druhé straně zakončoval hostující Cvětkov do Kuzněcovova.
52:17
Nepřesně pálil Lugin a po něm od modré Ožiganov. Kokarjev už dostává kotouč do středního pásma.
51:55
Amur se snaží alespoň o čestnou branku a usídlil se v útočném pásmu.
51:24
Oba celky kompletní.
51:12
Soin se dostával do zakončení po chybě domácí obrany ve středním pásmu. Z pravé strany přestřelil branku.
50:35
Ovečkin se chystal opět udeřit po své levé straně, ale Bäckström byl zřejmě natlačen do útočné třetiny dříve - offside.
50:24
Hra je hodně vyrovnaná.
49:55
Hráči Dynama hrají na zakázané uvolnění při pokusu o vysunutí do samotného úniku Ovečkina.
49:40
Pokračuje se čtyři na čtyři.
49:24
Také hostující Richard Gynge usedá na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za hrubost.
49:24
Osipov dostává menší trest za hrubost.
49:24
V menší šarvátce Osipov s Gyngem.
49:06
Postavení mimo hru v podání domácího Šitikovova. Hosté z Moskvy stále pozorně brání přechod přes svoji modrou.
48:40
Koutouč už vyvezl Gusev, který založil útok Amuru. Lahti zakončoval jejich společnou ofenzivní akci.
48:29
Volkov s Cvětkovovem kombinují v pásmu Chabarovsku.
48:05
Nepřesná rozehrávka na Kokarjevova, hosté hrají na zakázané uvolnění.
47:33
Útok domácích na protější straně ledové plochy zakončoval Juňkov do připraveného hostujícího gólmana.
47:17
Cvětkov se dostával po pravé straně do zakončení, ale místo toho volil přihrávku před branku Kuzněcovova, jeho pas nikdo nezachytil.
46:55
Na druhé straně měl hodně práce hostující brankář Šaryčenkov po zakončení jednoho z domácích hráčů. Lugin ještě způsobil zmatek v brankovišti a nikdo nevěděl, kde je kotouč.
46:40
Hostující Kasjančuk se dral dopředu. Ale Osipov jeho únik zachytává a bere kotouč.
45:50
Dynamo zcela ovládá dnešní zápas. Amuru chybí nasazení a rychlost, které je zdobilo po celou dosavadní částu zápasu.
44:25
Dynamo právě vstřelilo branku!
Který se právě podařil. DENIS KOKARJEV dostal parádní pas do jízdy a prudkou ránou na hranici levého kruhu vymetl pavučinu Kuzněcovovy branky. Hosté se již dostávají do tříbrankového vedení. Asistence: Konstantin Volkov, Ilja Gorochov.
44:05
Dynamo se soustředí pouze na bránění. Zhušťuje střed hrací plochy a čeká na brejky.
43:55
Domácí pomalu zatlačují svého soupeře do defenzívy.
43:40
Po jeho akci zakončoval Korotkov, Šaryčenkov si připsal další zákrok.
43:27
Další útok vede domácí Juňkov.
42:56
Šitikov byl lehce obrán o kotouč bránícím Gorochovovem v rohu kluziště.
42:33
Amur působí hodně depresivním dojmem a nic mu nevychází.
42:22
41:50
Hosté ve čtyřech.
41:20
Až nyní ve velké šanci domácí Šitikov. Šaryčenkov chytá.
41:05
Ani Petružálek se neprosadil při dvojnásobné přesilovce.
40:33
Výborně zapracoval hostující Solovjov a vyváží kotouč pryč ze třetiny.
40:22
Amur dostává větší možnost na snížení. Za nedovolené bránění odchází hostující Gorochov.
40:02
Amur vyhrál poslední úvodní vhazování ve třetí třetině.
40:01
Vítejte dneska naposled v Chabarovsku, hráči přicházejí ze šaten. Za malou chvíli se rozběhne závěrečná část utkání. Domácí se mohou dostat nadostřel při nadcházející přesilové hře po vyloučení Bäckströma.
Druhá část utkání nabídla řadu střeleckých možností na obou stranách při velkém množství nedovolených zákroků, ale vyložené šance chyběly. Nakonec se přece jen prosadil hostující Alexandr Ovečkin při hře 4 na 4. V defenzivním a taktickém zápase vedou hosté z Dynama po druhém dějství 0:2.
Celkový počet střel na branku ve druhé třetině: 12/16.
Vyloučení: 6/8.
Využití: 0/0.
Vyhrané buly: 17/20.
Závěrečná pasáž začne přibližně v 8:37.
40:00
39:50
Nicklas Bäckström putuje na trestnou lavici za hákování.
39:45
Osipov výborně zasáhl proti pronikajícímu Nicklasi Bäckströmovi, který jej následně fauloval.
39:39
Moskva dohrává třetinu na polovině soupeře.
39:11
Dopředu šel hostující Kokarjev, ale udělal kličku navíc na útočné modré a jeho spoluhráči se vystavili do postavení mimo hru.
39:00
Lugin se snažil usadit v útočném pásmu, kotouč bere Solovjov.
38:40
Dynamo zkušeně kontroluje hru a domácí do ničeho nepouští.
38:12
Oba týmy v plném počtu.
36:55
Gusev se snažil na druhé straně snížit, ale nedostal se ani z rohu útočného pásma.
36:21
Individuální akce hostujícího kapitána ALEXANDRA OVEČKINA skončila druhým gólem Dynama, když se úplně sám dostal po své levé straně až před brankáře, kterého bekendovým zakončením překonal. Bez asistence.
36:12
Na trestnou lavici putuje také hostující Komarov za sekání. Pokračuje se 4 na 4.
36:12
Vyloučen domácí kapitán Tarasov za sekání.
36:00
Bäckström zakládá další útočnou akci. Která končí postavením mimo hru.
35:43
35:06
Ale ani hostům se početní výhoda nedaří.
34:50
Kde jej udržel Tarasov, ale za brankou o něj zase přichází.
34:40
Dynamo nahazuje kotouč do útočné třetiny.
34:20
33:43
Na trestnou lavici míří také domácí hráč. Jaakola dostává menší trest za hákování.
33:02
Petružálek na malou chvíli ve třetině Dynama, které se stále pozorně brání.
32:50
Cvětkov však výborně zapracoval do obrany a vyhazuje.
32:43
Chabarovsk rozestavěný v útočném pásmu.
32:20
Opět odchází na dvě minuty hostující hráč. Gorochov dostává menší trest za vyhození kotouče do hlediště.
32:18
Domácí jsou po přesilové hře aktivnější a do dalšího zakončení se tlačil Petružálek. Jeho ránu mu stečoval mimo Ilja Gorochov.
31:46
31:39
A další rána na závěr přesilové hry od modré. Alexandr Loginov však netrefil branku soupeře.
31:23
Nyní už to bylo lepší a z levého kruhu střílel do přesouvajícího se hostujícího brankáře domácí Hytönen.
31:09
A také Lahti nepřesně zakončoval na Šaryčenkovova.
30:53
Amur se konečně dostává do útočného pásma.
30:35
Stále pozorně brání hosté.
30:01
Chabarovsk se však marně dostává zpátky do třetiny, kterou ztratili hned po vhazování.
29:46
Za podražení odchází na trestnou lavici hostující Kňazov. Dostává menší trest.
29:31
Za brankou už hraje domácí Jaakola.
29:22
28:30
Stále točí kolotoč Ovečkin, Komarov a Bäckström, ale domácí obrana působí kompaktně.
28:15
Ale už dostává hru do středního pásma domácí Gusev.
27:58
Hosté stále tlačí domácí.
27:45
Další pokus Komarovova po pasu Bäckströma.
27:40
Od modré pálil hned po vyhraném buly Graňák. Kuzněcov výborně chytá kotouč do lapačky.
27:22
Za držení dostává menší trest domácí obránce Jaakola.
27:20
A do zakončení se tlačil hostující Cvětkov, který byl nedovoleně zastaven Jaakolou.
27:05
Volkov bojuje v útočném pásmu.
26:38
Ani hosté svoji krátkou přesilovou hru nevyužili.
24:31
26:19
26:05
Také Komarov vyzkoušel pozornost Kuzněcovova z pravého kruhu.
25:25
Ale proti přesile se neprokličkovali.
25:10
Kteří už bojují v útočném pásmu.
24:55
Zatím úporný boj z obou stran. Na ledě Ovečkin s Bäckströmem.
24:31
Na trestnou lavici odchází také domácí Perttu Lingren za nedovolené bránění. Pokračuje se 4 na 4.
24:29
A hned Lingren se pokoušel prosadit do zakončení Šaryčenkov vyráží.
24:19
Vyloučen hostující Alexej Cvětkov za nedovolené bránění.
24:15
Hosté překvapili obranu Amuru rychlou akcí a vše musel hasit domácí Alexandr Loginov.
24:10
V ostrém osobních souboji domácí Lahti s Volkovovem.
24:00
Sled osobních soubojů uprostřed ledové plochy.
23:42
23:25
Na druhé stran výborně zapracoval hostující Gorovikov a je po přesilové hře.
22:55
Který musel zasahovat po střele od modré v podání Jaakoli.
22:47
Až teď se natlačili hráči Amuru před Šaryčenkovova.
22:22
Početní výhody se zatím nedaří ani jednomu z obou týmů.
22:10
Jaakola za brankou rozehrává přesilovou hru svého týmu.
22:00
21:42
Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici odchází Marek Kvapil.
21:30
Kvapil se pokusil ohrozit po levém křídlé s Gyngem domácího brankáře. Kuzněcov však výborně chytá.
21:20
který končí hned kouset od modré.
21:13
Další ofenzivní výlet hostujícího celku.
20:53
Dynamu se nedaří usadit se v útočném pásmu. Dobře zapracoval do obrany domácí Hytönen.
20:31
Ale domácí výborně vyhazují.
20:02
Hosté vyhráli první vhazování ve druhé třetině.
20:01
Vracíme se na stadion Platinum Areny Zolotoj, kde už se hráči připravují na druhou třetinu, kde by domácí chtěli brankově zužitkovat svoji aktivní hru. Budou k tomu mít ze začátku ale hodně daleko, musí bránit dvě minuty vyloučení svého obránce Alexandra Loginovova ze závěru první třetiny.
Od prvních minut hry byli nebezpečnější hráči domácího celku, kteří si také vytvořili několik brankových příležitostí. Když hráli dvě přesilové hry po sobě a nadechovali se k náporu, výborně zapracoval hostující Kasjančuk a z trestného střílení po faulu Jaakoli prostřelil domácího brankáře Kuzněcovova - 0:1. Tento stav vydržel až do první sirény.
Celkový počet střel na branku v první části utkání: 8/7.
Vyloučení: 1/2.
Vyhraná vhazování v první třetině 8/8.
Druhý díl zápasu začne přibližně v 7:47.
20:00
20:00
Ještě na závěr prvního dějství vyloučen domácí Alexandr Loginov za vražení na hrazení.
19:46
Postavení mimo hru odpískáno domácímu Amuru.
19:24
Lahti se dostával při dalším ofenzivním výletě do útočného pásma. Šaryčenkov nemusel zasahovat.
19:03
Který končí už ve středním pásmu.
18:50
Amur zakládá útok od své branky.
18:09
Dopředu se neprobojoval domácí Lugin. Ale ani na druhé straně se nedostal do zakončení Soin.
17:39
A hostující Gorovikov zakončoval hned z pravého kruhu. Jeho rána těsně mijí pravou tyč Kuzněcovovy branky.
17:15
Domácí nyní ztratili kotouč už ve středním pásmu.
16:30
Na druhé straně musel zasahovat Šaryčenkov po střele slovenského zadáka Dominika Graňáka.
16:20
Také Volkov se nepříjemně prosazoval pro domácího brankáře, ten se štěstím zasáhl.
16:11
Další nebezpečné zakončení z hole Nicklase Bäckströma. Kuzněcov zasahuje.
15:51
Chabarovsk je v útlumu a Dynamo získává půdu pod nohama.
15:30
14:25
KONSTANTIN KASJANČUK výborně zapracoval v oslabení a po nařízeném trestném střílení prostřelil Kuzněcovova mezi betony prudkou ránou zápěstím. Hosté se tak dostávají do vedení v přesilové hře soupeře, který se nadechoval k náporu. Bez asistence.
14:20
Naposlední chvíli se mu snažit překazit zakončení domácí Jaakola a rozhodčí nařizuje trestné střílení.
14:12
Petružálek vede útok, ale rychle přichází o puk a dopředu se žene hostující Kasjančuk!
13:55
Osipov musí začínat až od své branky.
13:40
Ale opět výborně zapracoval v obraně hostující Soin a vyhazuje.
13:30
Dokonce jde na trestnou lavici Nicklas Bäckström za sekání. Chabarovsk si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.
13:15
Ani Ovečkinova formace nepřehrává soupeře. Amur je na dnešního zápas výborně připraven.
12:40
Hostující Kvapil se po překročení útočné modré daleko neprobojoval.
12:20
Domácí se stále dostávají častěji do zakončení. Dynamo se spíše pouze brání.
11:50
Jaakola pálil od modré, Šaryčenkov vyráží.
11:54
11:04
Soin nyní odvedl v obraně hodně práce.
10:49
Hned po buly střílel Tarasov, Šaryčenkov musel opět zasahovat.
10:40
Až nyní se dostali domácí do třetiny soupeře a Lingren se pokusil překvapit hostujícího brankáře.
10:15
Výborně vyhodil hostující Solovjov.
09:54
Vyloučen hostující Gorovikov za hákování. Také Amur si zahraje první přesilovou hru.
09:50
Zatím jsou domácí minimálně vyrovnavným týmem svému papírovému favoritovi.
09:40
Lugin se prosadil v útočném pásmu na nabídl puk Poleščukovi, který prověřil hostujícího brankáře.
09:15
A tak český sniper střílel z levého kruhu, jeho ránu Šaryčenkov vyráží do rohu.
08:55
Na druhé straně už Petrožálkova formace motá obranu Dynama.
08:30
Až na konci přesilové hry se hosté zdrželi před Kuzněcovovem, ale Cvětkov se z rohu útočného pásma neprosadil.
08:25
07:49
Je téměř po přesilové hře a hosté Kuzněcovova téměř neohrozili.
07:20
Stále se Dynamo tato přesilovka vůbec nedaří. Šitikov znovu dostává hru do středního pásma.
07:05
Opět se hostům nedaří dostat se do třetiny. Amur pozorně brání.
06:30
Ale už vyhazuje Poleščuk.
06:00
Ovečkin s Bäcströmem připravěni na přesilovou hru.
05:51
Ovšem nyní to s napadáním přehnal domácí Janne Lahti a dostává za krosček nižší trest.
05:50
Až opět domácí Lahti se tlačil do slibné střelecké pozice z mezikruží. Chabarovsk v úvodu nebezpečnější.
05:49
Zatím obě obrany dominují začátku zápasu.
05:10
Tarasovova rána sražena nad branku hostujícího brankáře.
05:05
Hosté se pokoušeli opět natlačit před branku domácího brankáře Kuzněcovova, ale znovu ztratili kotoč a Chabarovsk jde do rychlého protiútoku.
04:50
Další útok Štěpanovova už nebyl tolik úspěšný.
04:29
Domácí Štěpanov měl před sebou odkrytou klec při největší šanci zápasu. Ale nedal.
04:05
Ale Šitikov stál proti přesile.
03:50
Také Amur v útoku.
03:10
Ale Kasjančuk se s Kňazovovem od mantinelu nedostali.
02:45
Dynamo se usadilo ve třetině soupeře.
01:34
Také na drhé straně výborně zasázl Kuzněcov po střele Gorovikovova.
01:10
Gusev ale už prověřil hostujícího Šaryčenkovova.
00:51
Také domácí se pokusili o první atak, ale jejich útok skončil na modré čáře. Osipov se daleko nedostal.
00:25
Ale s pukem se z rohu neprobojovali.
00:02
Úvodní buly utkání ovládli hosté. Kteří se hned přesunuli před Kuzněcovova.
00:01
Hráči už se staví do kruhu pro vhazování.
Státní hymna už z ní halou v Chabarovsku.
Hlasatel už vyvolává jednotlivé zahajovací formace na modré čáry, za nimi v zápětí přijíždí zbytek mužstva.
Vítám Vás u raního zápasu Kontinentální hokejové ligy. V Platinum Aréně se vše připravuje na zahájení zápasu, za několik minut utkání začne.

Amur Chabarovsk: Kuzněcov (Běrestněv) - Ožiganov, Osipov, Loginov V., Loginov A., Tulupov, Jaakola, Poleščuk - Tarasov (C), Petružálek, Lingren - Hytönen, Lahti, Gusev - Korotkov, Juňkov, Šitikov - Fisenko, Lugin, Štěpanov.

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Jerjomenko) - Gorochov, Graňák, Novák, Solovjov, Bojkov, Višněvskij, Akišin - Ovečkin (C), Komarov, Bäckström - Gynge, Gorovikov, Kvapil - Soin, Kasjančuk, Kňazov - Cvětkov, Volkov, Kokarjev.

Rozhodčí: Bondar, Vasiljev - Palej, Putilin.
Předvánoční bohatou nabídku má na programu Kontinentální hokejová liga. Už své šestatřicáté zápasy odehrají týmy z opačných pólů tabulky. Chabarovsk pohostí bodově nejlepší celek soutěže Dynamo Moskva. Jejich minulé měření sil z prostřed října vyznělo lépe pro hráče z hlavní metropole 4:1. Sledujte s námi tuto zajímavou podívanou, utkání začíná již v sedm hodin ráno.
AMUR CHABAROVSK:
Předposlední celek Východní konference ztratil možnost bojovat o postupovou osmičku. Na Nižněkamsk již ztrácí jednadvacet bodů, a proto se pokusí zbytek sezóny si především hokejově užít. Na její led zavítají atraktivní soupeři, v pátek již Petrohrad přehrál domácí (2:6) a nyní je čeká favorit z Moskvy, osobně se představí první celek Kontinentální ligy.

Domácí si zahrají druhé utkání po reprezentační pauze. Ovšem za zády mají pět proher v řadě. Amur doplatil hlavně na venkovní zápasy, kdy získal pouze tři body ze šestnácti střetnutí.

Oporami týmu jsou obránce Alexandr Osipov (12+5) a český reprezentační forvard Jakub Petružálek, který suveréně vede týmovou produktivitu s dvaatřiceti kanadskými body za patnáct branek a sedmnáct asistencí.

DYNAMO MOSKVA:
Hosté si drží už sedmibodový odstup v Západní konferenci od peletonu pod sebou. A s jistotou si drží první pozici také v celkové tabulce KHL. Příčinou zatím úspěšné sezony je hlavně týmové pojetí hry, vynikající bilance na vlastním ledě, kde úplně prohrálo pouze na začátku sezony s Petrohradem (1:3) a na konci listopadu s Atlantem Mytišči (2:5). Výbornou formu si ale drží také na kluzištích soupeřů, kde ztratilo Dynamo jen osmnáct bodů.

Z posledních deseti zápasů ztratili hosté pouze dva. Právě ve zmiňovaném derby s Mytiščí a hned ve středu po reprezentační pauze v Novosibirsku (4:3náj.). V pátek porazili Novokuzněck (2:4), a nyní si zahrají počtvrté na cizím stadionu a potřetí v posledních pěti dnech

Za úspěchy Dynama Moskva hledejme kolektivní výkon celého mužstva. V jejichž středu vynikají hlavně brankář Alexandr Jerjomenko s 93,6% procenty úspěšnosti svých zásahů, ale nyní kryje záda Alexandru Šaryčenkovovi, který dostal přednost v minulých kláních. Jeho statistiky jsou 92,7% úspěšnosti a 1,94 branky na utkání.

Obrana je hodně vyrovnaná, ale v bodování ji kraluje český reprezentant Filip Novák (4+12). O ofenzívě Dynama je charakteristické rozložení útočných řad. Ale obrovskými posilami jsou Alexandr Ovečkin (15+19) a Nicklas Bäckström, který si po svém příchodu připsal v sedmnácti duelech čtyřiadvacet bodů za deset branek a čtrnáct asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:00.