ITF Albuquerque - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Johanna Kontaová : Nicole Vaidišová - 18. září 2014   18:12

4

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost.
Zápas dospěl ke konci po dlouhých 2 hodinách a 13 minutách, po kterých se vítězkou stává hráčka z Velké Británie, Johanna Kontaová a potvrzuje tak papírové předpoklady.

V prvním setu se jasně prosadila Češka Nicole Vaidišová, jenže po výhře 6:1 prohrála druhý set 1:6 a poslední rozhodující partii neukočírovala a nakonec prohrála 4:6.
Konec zápasu
6:4
Je tu konec, return poslala Vaidišová vysoko a navíc mimo dvorec. Z výhry se tak raduje Johanna Kontaová!
A-40
Výhoda pro Johannu Kontaovou, která má teď v rukou celý zápas!
40-40
Je tu shoda, Vaidišová přecenila svoji ránu a tenisák končí v autu.
30-40
Druhý brejkbol je také pryč, return Vaidišové nepřelétl pásku.
15-40
První brejkbol Kontaová zažehnala, další dva ji ale ještě čekají, pokud chce ukončit zápas v tomto gemu.
0-40
A další aut Kontaové, Vaidišová si bere tři brejkboly a možná si tak ještě zachrání kůži!
0-30
Druhý bod pro Vaidišovou, která zvládla několik výpadů až na kraj dvorce a následně si vychutnala pohled na míček letící daleko za hranici herního území.
0-15
Míček získává Vaidišová.
5:4
Špatný forhend stojí Vaidišovou její servis a Johanna Kontaová teď bude mít možnost podávat na výhru v utkání a potvrdit tak papírové předpoklady a vyhrát nad Češkou. Ale zatím nepředbíhejme.
A-40
Třetí výhoda pro Kontaovou, Nicole se opět opřela do úderu a tenisák zamířil mimo dvorec.
40-40
Další uchráněný brejkbol Kontaové!
A-40
Ale Johanna Kontaová má další brejkbol.
40-40
Skvělý úder Vaidišové, která se teď zachránila před možnou ztrátou servisu. Na základní čáru poslala tvrdý forhend a Kontaová pálila pouze mimo.
A-40
Brejkbol pro Kontaovou, která ještě odpalovala míček dopadený do autu.
40-40
Máme tu shodu, oba gemboly Vaidišové jsou ztraceny.
30-40
Rozhýbaná Kontaová nekonec nemusel zasahovat proti poslednímu tenisáku, který zaletěl až mimo vymezené území.
15-0
Výměna plná vysokých míčků končí ale bekhendem Vaidišové, která trefuje síť.
4:4
Druhý ale ne, protože míček skončil na síti a Kontaová tak znovu srovnává stav třetího setu.
40-30
První úspěšně Vaidišová zažehnala.
40-15
Dva gemboly pro Kontaovou, která s nimi neměla nikterak těžkou práci.
3:4
A úspěšný forhend na konec, Nicole Vaidišová se ujímá vedení ve třetím setu, ale podávat bude její sokyně.
40-A
Výhoda pro Vaidišovou!
40-40
Skvělé eso a je tu shoda!
40-30
První brejkbol zažehnán úspěšně lehkou střelou do nehlídané oblasti.
40-15
Náročnou výměnu teď absolvovala Vaidišová, na jejímž konci pálí tenisák do autu. Dva brejkboly teď má její soupeřka z Británie.
30-15
Nešťastná dvojchyba Vaidišové.
15-15
Mimo hřiště ale returnuje Kontaová.
15-0
Z těžké pozice pálila Vaidišová, která po úderu ztratila rovnováhu, míček navíc dopadl do autu.
3:3
Brejk využit a set je srovnaný! Navíc bude podávat právě Nicole Vaidišová, která začíná navazovat na ohromující první set.
15-40
Mocný úder a Vaidišová se dostává zpět nahoru, dva brejkboly pro Češku.
15-30
0-30
Skvělá hra Vaidišové přináší ovoce, Kontaová jen o kousek netrefuje dvorec.
0-15
Dvakrát dostala skvěle nabito Vaidišová, až druhý úder nezachytila Kontaová.
3:2
Druhý gembol je ale využit, Nicole Vaidišová se možná ještě dokáže zachránit, i když její výkony jsou výrazně horší než v prvním setu, kde bleskově zvítězila.
30-40
První zažehnán, Johanna odehrála míček velmi těsně dovnitř dvorce, který již Vaidišová nestihla doběhnout.
15-40
Špatný return Kontaové, která tak přihrává dva gemboly pro Nicole Vaidišovou.
15-30
Dvojchyba podávající Vaidišové.
0-30
Další bod pro českou tenistku.
0-15
3:1
Esem uzavírá svůj další servis a bere si tak vedení 3:1 v rozhodujícím setu.
A-40
Výhodu si bere zpět Johanna Kontaová.
40-40
Šťastný míček pro Nicole, který jen tak tak se dostal přes pásku a spadl těsně sítě, kam se Kontaová nedokázala dostat.
A-40
Dlouhý forhend z rakety Vaidišové končí v autu.
40-40
Shoda, skvělým forhendem trefuje Vaidišová volnou část poloviny soupeřky.
40-30
40-15
Kontaová byla na úplně druhém rohu než kam mířil míček, ale po do dvorce nedopadl.
30-15
Dvorec asi připadá Nicole Vaidišové malý, protože se jí znovu nepodařilo se do něj trefit.
15-15
Síť byla proti Kontaové, fiftýn i pro Vaidišovou.
15-0
Vysoký odpal Vaidišové končí v autu. Nikam jinam ani míček nemohl dopadnout z takového forhendu.
2:1
A je hotovo, gem získává Nicole Vaidišová. Kontaová pálila až za základní čáru, což již neznamenalo shodu.
40-A
Další výhoda pro Češku, soupeřka poslala míček tvrdě do sítě.
40-40
Opět je srovnáno, tentokrát byla síť proti Vaidišové.
40-A
Výhodu si vybojovala Vaidišová, její soupeřka teď pálila až za vymezené území.
40-40
Znovu shoda, tentokrát se return Johanně nepovedl ani trošku, od rakety se jí míček odrazil naprosto mimo.
A-40
Parádní odpal Kontaové na základní lajnu a také výhoda pro ni.
40-40
Je tu shoda a Nicole Vaidišová bude bojovat o servis.
40-30
Jeden brejkbol zachránila Nicole Vaidišová, uvidíme co ten druhý.
40-15
Teď se jí ale odpal returnu nepodařil a míček doputoval po zemi na síť.
30-15
Aut Johanny Kontaové a Vaidišová získává fiftýn.
30-0
15-0
Daleký odpal Vaidišové končí opět mimo dvorec.
2:0
Eso Kontaové a druhý gem je její!
40-30
Teď ale odpal Češky bekhendem nepřekonává pásku.
30-30
Kontaová teď ale return Nicole posílá do sítě.
30-15
15-15
Teď ale aut "trefila" Johanna Kontaová a je srovnáno.
15-0
Úder na základní lajnu se Vaidišové nepodařil.
1:0
Druhý pokus na brejk je ale úspěšný, Kontaová získává první servis Vaidičové ve třetím setu, která zamířila do autu.
40-30
První return se vůbec Johanně nepovedl.
40-15
A nyní aut Vaidišové a zisk dvou brejkbolů pro Kontaovou.
30-15
Pohotový úder Kontaové.
15-15
0-15
Dobrý začátek rozhodujícího setu pro Vaidišovou.
0:0
Poslední set právě začíná!
6:1
Druhým esem v tomto gemu uzavírá Johanna Kontaová tento set a zápas je tak srovnán na 1:1. Následovat bude třetí, rozhodující, set.
40-15
Nene, tak čistá hra to nebude, Vaidišová si dala na tomto míčku záležet a to se podařilo.
40-0
Eso Kontaové a vypadá to i na čistou hru, uzavírající druhý set!
30-0
Druhý špatný return mimo hřiště, zdá se, že vítěz druhého setu nám již je téměř známý.
15-0
Kontaová odpálila velmi těsně na hranici autu, Vaidišová se ovšem do dvorce již netrefuje.
5:1
A další dvojchyba a Johanna Kontaová bude podávat na výhru setu.
40-15
Dvojchyba Nicole Vaidišové a dva brejkboly pro Kontaovou.
30-15
Znovu ale byla síť proti Nicole.
15-15
15-0
Další nepovedený úder Vaidišové, která odpálila return soupeřky pouze do sítě.
4:1
Esem uzavírá tento gem Johanna Kontaová a v tomto setu tak zatím jasně převažují její úspěchy.
40-30
Return forhendem Vaidišové vůbec nevyšel a musí se tak poprat s dalším gembolem Kontaové.
30-30
Tentokrát byl dvorec malý pro Johannu Kontaovou.
30-15
Jasný return do autu Nicole Vaidišové.
15-15
Nyní to byl úder zralý na přezkoumání jestřábím okem, ale rozhodčí jasně uznal bod pro Nicole Vaidišovou!
15-0
Pokud o return Vaidišové nevyšel, svoji raketu nastavila do trasy míčku špatně a ten zamířil naprosto mimo dvorec.
3:1
Další brejk Johanny Kontaové, česká tenistka si neudržela ani tento servis!
A-40
Výborná hra Johanny Kontaové, která se nenechala uběhat a nakonec skvěle umisťuje tenisák do pravého rohu hřiště, kam se Nicole ani nesnaží dostat včas.
40-40
A další zmařený pokus, máme tu shodu.
30-40
První gembol nepřeměnila Vaidišová, má na to ještě další pokus.
15-40
Další eso Nicole Vaidišové!
15-30
Tohle ale byl úder až za hranici hřiště české tenistky.
0-30
Dobře zahraný míček Vaidišové, na return soupeřky odpověděla tvrdou ránou do volného a nekrytého prostoru.
0-15
2:1
Čistá hra Nicole Vaidišové a také první gem druhého setu získaný ze servisu soupeřky!
0-40
Tři brejkboly si nyní vybojovala Nicole Vaidišová!
0-30
Dvojitá chyba Kontaové.
0-15
Míček ale lítá mimo dvorec i Johanně, jako tomu bylo například nyní.
2:0
Brejk a druhý gem v řadě pro Johannu Kontaovou. Úvod do druhého setu se tak zatím Vaidišové nedaří jako u prvního.
40-15
Dva brejkboly pro Kontaovou, tentokrát se Vaidišové nepovedl přesný odpal na základní čáru.
30-15
Konečně první úspěch při podání Vaidišové, její soupeřka pálila do autu.
30-0
Druhý bod gemu znovu získává Kontaová, česká hráčka teď odehrála míček do sítě.
15-0
Dvojchyba Vaidišové.
1:0
A esem uzavírá tento gem Johanna Kontaová a získává tak svůj druhý servis.
A-40
Gembol znovu pro Johannu Kontaovou.
40-40
Ale znovu je tu shoda, Nicole Vaidišová znovu zahrála skvěle na zadní lajnu.
A-40
Špatný return teď zahrála Vaidišová a přihrává tak gembol pro Kontaovou.
40-40
"Deuce" hlásí rozhodčí tohoto utkání.
40-A
Výhodu a další brejkbol si znovu připisuje Nicole.
40-40
Zatím si své podání Knntaová ještě udržela a srovnává na 40 – 40.
30-40
Znovu ale sahá česká tenistka k brejkbolu a připravení tak své soupeřky o další servis!
30-30
Teď se ale na sebe zlobí česká tenistka, dobře rozehranou část hry sama pokazila odbitím do autu.
15-30
Teď ale forhendem zapracovala Vaidišová a její return soupeřka nedokázala odehrát.
15-15
Druhé eso zápasu, svým prvním triumfem z rukávu se prosazuje Johanna Kontaová!
0-15
První fiftýn si Vaidišová získala lehce, druhým úderem se Kontaová trefuje do autu.
0:0
37 minut stačilo Nicole Vaidišové k zisku prvního setu dnešního utkání. Uvidíme, jak se jí bude dařit v setu druhém!
1:6
První set získává Nicole Vaidišová. V posledním míčku tohoto setu se ale nenechala Johanna uběhat, až když odpalovala z připravené pozice, trefila síť.
15-40
Dlouhý úder Kontaové se dostává až za dvorec na kovový plot a to znamená dva setboly pro Nicole Vaidišovou!
15-30
15-15
Teď si Vaidišová sama naběhla. Poslala míček jen kousek za síť, tam se však stihla Kontaová dostat a Nicole se již nepodařilo odpálit!
0-15
A zatím se daří. Johanna nepřekonala síť.
1:5
Dvojchyba znamená další ztracený servis Kontaové a naše tenistka tak jde podávat na výhru prvního setu!
30-40
Tentokrát to byl ale skvělý návrat míčku na stranu podávající tenistky, na který se Johanna Kontaová ani nesnažila dosáhnout.
30-30
Jenže špatný return znamená opět srovnání stavu gemu.
15-30
Nabito k síti na smeč dostala česká tenistka a svého postavení užila velmi správně!
15-15
Tentokrát se ale mezi bílé čáry netrefila Johanna Kontaová.
15-0
Pěkný forhend Češky, ale příliš silný a míček končí v autu.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
I tento si uhlídala a stav je 4:1 pro Nicole Vaidišovou. Johanna Kontaová se nyní již nesnažila o zvrat gemu.
30-40
Gembol pro Vaidišovou, která si zatím s přehledem hlídá své servisy.
30-30
Skvělý return, na který Vaidišová reaguje odpalem do sítě.
15-30
I pro Češku je dvorec malý a tenisák končí v autu.
0-30
0-15
Vaidišová dostala od soupeřky nabito přesně jak chtěla a přesně umístěnou smečí do rohu dvorce bere první bod gemu.
1:3
První úspěšný servis tenistky z Velké Británie. Vaidišová mířila stále na střed a naposled se jí povedlo poslat míček několik centimetrů až za bílou lajnu.
40-30
Ani další return nevyšel.
30-30
Tentokrát se return bekhendem Nicole nepovedl.
15-30
Další perfektně odehraný tenisák na základní lajnu z rakety Vaidišové a její protihráčka nedokázala dobře zasáhnout.
15-15
Druhý fiftýn patří podávající hráčce.
0-15
Skvěle mířený zpětný odpal Vaidišové nedokázala Johanna Kontaová zpracovat a pálí do autu.
0:3
0:3
Třetí gem je u konce a po něm vede Nicole Vaidišová 3:0 v prvním setu. Poslední míček se snažila ještě Kontaová vybojovat, ale marně, protože špatně nastavila raketu a balónek letěl vysoko a mimo hřiště.
40-A
První eso zápasu si připisuje česká hráčka!
40-40
Vaidišová zatnula zuby a znovu je srovnáno. Její soupeřka přestřelila dvorec.
A-40
Druhou výhodu a znovu brejkbol si připisuje Johanna Kontaová.
40-40
Napotřetí se dvojchyba neopakovala, tentokráte chybovala Kontaová ve výhodě, když poslala míček do sítě.
A-40
Brejkbol zkusí nyní přetavit Johanna, na několikátý odpal nepřekonala Vaidišová pásku.
40-40
To je neuvěřitelné. I druhou výhodu ztrácí Nicole kvůli dvojchybě.
40-A
Druhá výhoda pro Češku získaná stejným způsobem, Kontaová se netrefila do dvorce.
40-40
Dvojchyba Vaidišové a je tu znovu shoda.
40-A
Výhodu si bere podávací hráčka, znovu končí odpal Kontaové na síti.
40-40
A je srovnáno, return Johanny končí mimo vymezené herní území.
40-30
Jeden brejkbol Vaidišová zachránila, její soupeřka z Británie trefuje síť.
40-15
Statickou hru rozhýbala právě naše reprezentantka, což se jí následně vymstilo, třetím úderem přestřeluje dvorec.
30-15
Znovu se pokusila tenistka z Česka poslat míček přesně na základní čáru, to s jí ale nepovedlo a je z toho aut.
15-15
Po patnácti na každé straně, return Kontaové poslala Nicole do sítě.
0-15
0:2
Skoro jsme se dočkali první delší výměny, druhým úderem ale posílá Johanna míček na síť. Nicole tak bere první servis své soupeřce!
0-40
Tři brejkboly pro Vaidišovou. Kontaová nedokázala napodruhé dostat míček přes síť.
0-30
Druhá dvojchyba zápasu, každá hráčka má na svém kontě po jedné.
0-15
Výborný return Nicole podél základní lajny.
0:1
První gem je uzavřen, servis si Vaidišová udržela.
15-40
Náběh na čistou hru si naše reprezentantka sama pokazila dvojchybou.
0-40
Nejprve odehrála česká tenistka míček špatně, na druhý pokus to již vyšlo a odpal Johanny skončil autem.
0-30
Dobrý nástup do utkání, i druhý míček si připisuje Nicole.
0-15
První bod pro Vaidišovou, return Kontaové šel do autu.
0:0
O dva roky starší česká reprezentantka má letos odehraný jediný zápas a to ze 16. září, kdy se střetla se Sesil Karatantchevovou z Kazachstánu, kterou porazila 6:3 a 6:4. Velmi tak překvapila nejednoho bookmakera tímto skalpem.
Dnes je dle papírových předpokladů na tom lépe, i přesto je o trochu více viděna jako slabší hráč dnešního zápasu.
Třiadvacetiletá tenistka z Velké Británie se v letošním WTA žebříčku dvouher drží na 119. pozici. Letos na tvrdém povrchu odehrála patnáct zápasů, z čehož sedmkrát zvítězila. I na ostatních herních podložích má docela vyrovnanou bilanci výher a proher.
Pěkný den. Vítám vás u online přenosu tenisového utkání z amerického Albuquerque, ve kterém se střetnou tenistky Johanna Kontaová z Velké Británie a Nicole Vaidišová z České republiky. Začátek zápasu je naplánován na 18:00.