OH - Atletika - 1500 m - semifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   13:00

1500 m - semifinále (muži)

13:00 Semifinále - muži

To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u dalších olympijských přenosů, na počtenou!
12. Ignacio Fontes (ESP) 3:34,49 – Q
Ve finále v běhu na 1500 nebude scházet suverén posledních let, Keňan Timothy Cheruiyot. Toho ale v semifinále zastínil jeho krajan Abel Kipsang, který překonal v druhém semifinálovém rozběhu olympijský rekord a rázem se pasoval do jedné z nadějí na olympijské cenné kovy.
8. Abdelatif Sadiki (MAR) 3:33,59 (PB)
9. Matthew Centrowitz (USA) 3:33,69 (SB)
10. Azeddine Habz (FRA) 3:35,12
11. Samuel Zeleke (ETH) 3:37,66
12. Jesús Gómez (ESP) 3:44,46
13. Michal Rozmys (POL) 3:54,53
2'
Ovšem vítěz semifinále Abel Kipsang posouvá olympijský rekord na hodnotu 3:32,07 minuty! Tak to byl v podání tohoto Keňana fantastický běh. Do této doby byl v držení olympijského rekordu jiný Keňan – Noah Ngeny.
2'
Ve druhém semifinále startoval jeden z velkých favoritů Jakob Ingebrigtsen, ale ten se nakonec musel spokojit s druhým místem, které potvrzovala cílová fotografie. Společně s ním doběhl v těsném kontaktu Josh Kerr z Británie a Španěl Adel Mechaal.
Ayanleh Souleiman (DJI) DNF
1'
V prvním rozběhu si s 1500 metry poradil nejrychleji Jake Wightman z Velké Británie, o necelé 4 desetiny za ním skončil na druhém místě Američan Cole Hocker v osobním rekordu. Společně s touto dvojicí postupuje ještě Keňan Cheruiyot, Australan Hoare a z pátého místa Ignacio Fontes ze Španělska.
Semifinálové rozběhy v běhu na 1500 metrů právě začaly.
V rozbězích převedl nejkvalitnější výkon Belgičan Ismael Debjani, jenž zaběhl čas 3:36:00. Za ním se umístil Keňan Cheruiyot, Australan Hoare a Brit Heyward. Nor Jakob Ingebrigtsen doběhl jedenáctý, sedm vteřin za svým letošním maximem.
Do finále postoupí pět nejlépe umístěných z obou běhů. Doplní je dva další závodníci s nejrychlejším časem.