Euroliga - ženy -  ONLINE PŘENOS -  USK Praha : Kursk - 10. ledna 2018   19:00

USK Praha
Mindaugas Večerskis (LTU), Jelena Tomić (CRO), Gytis Vilius (LTU)
Královka Arena, Praha
Kursk

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Nejvíce bodů: Zahuiová 16 – McCoughtryová 15
Nejvíce doskoků: Režanová 13 – Petrovićová, Ciaková, Ogwumikeová 8
Nejvíce asistencí: Voráčková, Bonnerová 3 – Ciaková 6
Utkání je u konce a Dynamo Kursk pohodlně dokráčelo k vysoké výhře o 32 bodů. V utkání byly záchvěvy, kdy se ZVVZ USK dostalo i na třináctibodový rozdíl, jenže poté hostující basketbalistky opět přidaly na tempu a nepřipustily žádné potíže. Kursk tak pokračuje ve spanilé jízdě Euroligou a nemá zatím konkurenci.
39:22'
Kirillovová trefila trojku, tohle je opravdu krutá porážka.
38:58'
Další snadný koš pro hostující tým, už je to skoro o třicet...
38:34'
Rychlá akce Kursku, Levčenkovová našla nabíhající Vadějevovou, ta pak neměla problém po dvojtaktu skórovat.
37:56'
Při střelbě pod košem byla faulována Režanová, jsou z toho dva trestné hody.
37:30'
Proti Voráčkové se prosadila Ogwumikeová a skórovala střelou o desku.
37:15'
Bonnerová mírní ztrátu.
36:54'
Ogwumikeová to zkusila jednoruč, střela to byla odvážná a neúspěšná.
36:01'
Po dlouhé době i koš na druhé straně, přes hlavu se trefila Režanová.
35:40'
A po rychlé akci se pod košem prosadila Ogwumikeová.
35:15'
Hanušová nedala, Kursk tak může jít opět do akce.
34:55'
Už je to hodně nepříjemné, Ogwumikeová byla pod košem úspěšná.
34:15'
Ciaková proměnila dvě šestky, no a rázem je to už o 24 bodů.
33:42'
Jenže Žediková trefuje svou další trojku. Jak vidno, útok Kursku umí zabrat, když je potřeba.
33:20'
Romero Gonzalezová ale ano. Je to o devatenáct.
33:01'
Logunovová šla do samostatné akce, po kličce neuspěla střelou o desku.
32:24'
K ní se přidala i Hanušová. Domácí se snaží s nepříznivým stavem něco udělat.
31:55'
Romero Gonzalezová samostatnou akcí přidala další dva body.
31:34'
Ciaková byla na konci další akce Kursku, domácí obrana nestačila reagovat.
30:46'
Romerová Gonzalezová přispěchala s rychlou odpovědí.
30:21'
Povedené vyšachování domácí obrany, Ciaková skórovala osamocená pod košem.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
30:00'
V poslední akci třetí třetiny skórovala Printsová, měla u tohoto pokusu i hromadu štěstí. Nicméně koš samozřejmě platí.
29:31'
Žediková trefila čistou trojku.
28:47'
Blízko koše byla Režanová, dobře vystřelila o desku, míč ale vyskočil ven. Škoda.
28:26'
Porušení pravidel o třech vteřinách, zapomněla se Bonnerová.
27:41'
Výborně, je tu trojka. Z dálky pálil Zahuiová!
27:21'
Vadějevová byla z čáry trestného hodu znovu stoprocentní.
27:21'
Faulů na strané ZVVZ USK přibývá, nyní se provinila Režanová.
26:49'
Petrovićová proměnila další šestky, náskok Kursku se opět šplhá k dvaceti bodům.
26:46'
Kar. Elhotová vyslala krátkou trojkovou střelu, míč dolétl pouze na přední část obroučky.
26:23'
Vadějevová byla přesná z obou pokusů. Je to o sedmnáct.
26:23'
Faul Voráčkové, jsou tu další dva trestné hody pro Kursk.
25:36'
Trojka Bonnerové, tato trefa je dnes vůbec první domácí za tři body.
25:13'
Souboj pod košem domácích byl posouzen jako útočný faul, provinila se Ogwumikeová. Ta má už čtvrtou chybu.
24:44'
Kar. Elhotová snižuje a dává publiku alespoň dílčí radost.
24:17'
Teď už se ale Printsová z dálky trefila přesně...
23:52'
Petrovićová nedala trojku, přesto jsou hráčky Kursku i nadále u míče.
23:28'
Hned několik pokusů měly domácí hráčky ke střele zblízka, ani jeden pokus ovšem nepropadl košem.
22:58'
Zahuiová proměnila šestku, je to o patnáct.
22:50'
Vzápětí ale přichází trojka na druhé straně.
22:31'
Koše Režanové a poté z brejku od Zahuiové posouvají skóre do zajímavější podoby. Úvod třetí čtvrtiny se hráčkám ZVVZ USK vydařil.
21:57'
McCoughtryová předvedla hezký průnik, zakončení už ale tak dobré nebylo. Míč vyskočil z obroučky.
21:35'
Romerová Gonzalezová snižuje.
20:40'
Trestné hody McCoughtryové, oba byly proměněny.
20:01'
Třetí čtvrtina byla zahájena trestným hodem za technickou chybu hostujícího trenéra z konce první půle.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 19:54.
Je za námi první půle a dle očekávání Dynamo Kursk diktuje tempo a náskok je pro hostující tým velmi pohodlný. Domácí hráčky se zlepšily až v průběhu druhé čtvrtiny, přesto to stačí pouze na osmnáctibodovou ztrátu.

Nejvíce bodů: Zahuiová 10 – McCoughtryová 10
Nejvíce doskoků: Režanová 7 – Ciaková 7
Nejvíce asistencí: Kat. Elhotová 2 – Ciaková 3
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:55'
Zahuiová dostala ztrátu pod dvacet bodů, závěr této čtvrtiny už byl ze strany ZVVZ USK docela dobrý.
18:58'
Kroky na straně Kursku, domácí basketbalistky postupují do postupného útoku.
17:39'
Obrana nechala projít McCoughtryovou a ta toho využila snadnou střelou.
17:15'
Ciaková po otočce předvedla střelu přes hlavu a upravila na dvacetibodový náskok.
16:49'
Kateřina Elhotová našla pod košem Bonnerovou a ta to měla taky snadné. Poslední momenty vypadají už docela koukatelně.
16:01'
Voráčková si vybojovala míč na útočné polovině a snadno dala koš o desku.
15:31'
Trestný hod ovšem neproměnila.
15:31'
ZVVZ USK podnikli rychlý protiútok a číhající Zahuiová dala zpod koše dva body. Byla u toho navíc faulována.
15:01'
Vzápětí ale hladce prošla McCoughtryová, začíná to připomínat exhibici.
14:37'
Vadějevová nedala střelu přes obránkyni domácích.
13:31'
Jenže Dynamo má nyní skvěle střílející Vadějevovou a se trefila i ze střední vzdálenosti.
13:12'
I Hanušová měla k dispozici dvě šestky a i ona byla přesná.
12:55'
Po doskoku přidala koš Vadějevová, Kursk skóruje celkem bez větších problémů.
12:37'
Voráčková byla na čáře trestného hodu a byla úspěšná v obou případech.
12:25'
A další koš. Nyní to bylo dokonce za tři, na pravé straně dostala trochu místa Petrovićová.
12:01'
Vadějevová ovšem ihned reaguje a je to zase o devatenáct.
11:34'
Zahuiová se trochu rozstřílela, nyní přidala dva body střelou o desku. Bylo v tom trochu štěstí, míč ale v koši skončil.
10:49'
Jenže na druhé straně okamžitě reagovala ranou za tři volná Žediková.
10:29'
Zahuiová skórovala střelou přes hlavu, tohle bylo povedené.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:58'
Po rychlé rozehře z autu se za tři trefila nepokrytá Printsová. Tohle byla docela velká chyba obrany domácích hráček.
09:49'
Zahuiová zkusila trojku, minula o docela velký kus.
09:33'
Proměnila pouze první pokus, po tom druhém ale předvedla úspěšný doskok.
09:33'
Bonnerová se dostávala do kontru a byla při něm faulována. Bude mít dva trestné hody.
08:46'
Zahuiová se trefila z obou pokusů, je to o šestnáct.
08:46'
Zahuiová hází dva trestné hody, to vše po faulu Petrovićové.
08:10'
Trojka Žedikové, tohle je už opravdu obrovský náskok...
07:45'
Zahuiová hledala pod košem Bonnerovou, po sražené přihrávce pokračují s míčem domácí hráčky.
07:33'
Krátký trojkový pokus hostů, ZVVZ USK jde do postupného útoku.
07:02'
Náskok stále narůstá...
06:45'
O rychlé snížení se k radosti diváků postarala Režanová.
06:19'
McCoughtryová došla do koše, náskok hostujících hráček je už patnáctibodový.
05:39'
Domácím hráčkám to vůbec nejde, nezdarem končí i poměrně snadné střely.
04:59'
Trestné hody Ciakové, oba byly úspěšné.
04:40'
Na druhé straně trefila koš přes hlavu Ogwumikeová.
04:16'
Bonnerová mohla přidat další dva body, byla ovšem při střele zblokovaná.
04:00'
Romero Gonzalezová měla dvě šestky a obě proměnila. Je sníženo.
03:38'
Ciaková pod košem, tohle pro ni bylo snadné. Skórovala střelou o desku.
03:23'
Náskok ruského týmu začíná narůstat, pod košem předvedla důraz Ogwumikeová a přidala snadné body.
02:48'
Na druhé straně se přesnou trojkou prezentovala Petrovićová.
02:30'
Kateřina Elhotová svou akci levou stranou do zdárného konce nedotáhla, po doskoku se pak trefila až Režanová.
01:59'
Na druhé straně vznikl kontr a Ogwumikeová byla pod košem úspěšná.
01:47'
Pražankám se nedaří, akce pod košem skončila ztrátou míče.
01:15'
McCoughtryová málem prošla až pod koš, v rozhodujícím okamžiku ji ovšem utekl míč. Byla v tom ale teč, takže Kursk pokračuje v útoku.
00:42'
Nedala, doskok pak předvedla domácí Režanová.
00:42'
McCoughtryová podnikla rychlý brejk, zakončila a ještě byla faulována.
00:21'
Je tu první koš utkání, dva body zaznamenala hostující Cruzová.
00:01'

ZVVZ USK Praha: Brabencová, Romero Gonzalezová, Pospíšilová, Kar. Elhotová, Hanušová, Voráčková, Režanová, Xargayová, Kat. Elhotová, Zahuiová, Krejzová, Bonnerová.

Dynamo Kursk: Žediková, Ptrovićová, Vadějevová, Ciaková, Levčenkovová, Printsová, Logunovová, Kirillovová, Cruzová, Ogwumikeová, McCoughtryová.

Rozhodčí: Mindaugas Večerskis (LTU), Jelena Tomić (CRO), Gytis Vilius (LTU).
Oba týmy jsou již na palubovce, zápas může začít.
Zápas v Královka Areně začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou řídit Mindaugas Večerskis z Litvy, Jelena Tomićová z Chorvatska a Gytis Vilius z Litvy.
ZVVZ USK Praha

Domácí tým je momentálně na druhém místě tabulky s bilancí šest výher a čtyři porážky. V posledním odehraném utkání se pražské basketbalistky představily na palubovce CCC Polkowice a vyhrály o deset bodů v poměru 61:51. Dnes ale favoritkami nebudou, proti se postaví opravdu těžký soupeř...

Dynamo Kursk

Ruské basketbalistky totiž vládnou skupině A a v deseti odehraných zápasech nepoznaly přemožitelky. Soupeřky válcují opravdu ve velkém stylu, skóre po deseti kolech mají 861:661. Naposledy hrály doma proti Šoproni a vyhrály o dvacet bodů v poměru 86:66. Dnes si jedou ve šlágru kola pro výhru číslo jedenáct, ZVVZ USK se ale zcela určitě nedá zadarmo.
Dobrý večer u basketbalu. Dnes se společně podíváme na duel ženské Euroligy, ve skupině A se střetnou ZVVZ USK Praha a Dynamo Kursk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.