ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Belgie - 24. června 2017   18:00

Belgie
Linskensová, Kim Mestdaghová, Delaereová, Hendrickxová, Carpreauxová, Meessemanová, Wautersová, Hanne Mestdaghová, Geldofová, Nauwelaersová, Vanloová, Ramanová.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Body: Torrensová (20) – Vanloová (11)
Doskoky: Torrensová (10) – Meessemanová (6)
Asistence: Palauová, Lyttleová (4) – Meessemanová (5)
Úvodní semifinále je za námi, Španělky bez větších problémů přehrály Belgičanky a po zásluze postupují do zítřejšího finále! Dnešní zápas měly Španělky od úvodních minut jasně pod kontrolou a kontrolovaly celý průběh. O soupeřích rozhodne večerní souboj mezi Řeckem a Francií. Dá se ale očekávat, že Španělky se ve finále utkají s Francií, Belgie pak v zápase o třetí místo narazí na Řecko, ovšem nepředbíhejme. Belgičanky dnes působily hodně nervózním dojmem, třiadvacet ztrát je opravdu mnoho!
39:36'
Trojka Vanloové v koši neskončila, víc už se nejspíše ani nestane, Španělky se do útoku rozhodně příliš nepohrnou.
39:06'
Vanloová nejprve snížila dvěma body. Na druhé straně přišla rychlá předávka míče až na Rodriguezovou, která trefila trojku!
38:21'
Rychlý útok Belgie zakončila individuální akcí Kim Mestdaghová, která zaznamenává další dva body.
38:11'
Šestý faul Belgie v závěrečné čtvrtině potrestala jedním úspěšným trestným hodem Romerová.
38:02'
Následnou šestku už Gilová neproměnila, Belgičanky doskočily a šly rychle dopředu, Vanloová trefuje další trojku!
37:47'
Skvělý nájezd Gilové do koše! Španělka byla navíc faulována a bude mít k dispozici ještě jeden trestný hod.
36:57'
Oba týmy střídají, na palubovku míří Romerová a Rodriguezová, za Belgii pak Hendrickxová. Trenéři tak dávají prosto především hráčkám, které v dosavadním průběhu tolik nezasáhly do hry.
36:32'
Příliš prostoru dostala na tříbodovém oblouku Vanloová, která se dokázala prosadit!
36:00'
Další belgickou ztrátu vyrobila Vanloová. Poté však přišel útok Španělek, které nedokázaly zakončit během čtyřiadvaceti vteřin a přicházejí o míč.
35:25'
Sanchezová to vzala na sebe, Španělky vedou už dvacetibodovým rozdílem!
34:57'
Belgičanky se s míčem dostaly až do zámezí, šlo už o jednadvacátou ztrátu tohoto celku v dnešním semifinálovém utkání!
34:36'
V poslední vteřině útoku se dokázala Cruzová prosadit poté, co oklamala bránící hráčku.
34:13'
Na druhé straně další dlouhý útok Belgičanek, Kim Mestdaghová trefuje trojku! Také španělský kouč si vyžádal oddechový čas, Španělky si drží šestnáctibodový náskok.
33:33'
Skvělá přihrávka Sanchezové pod koš na Lyttleovou! Belgický trenér si vzápětí vyžádala čas na poradu!
33:08'
Téměř minutový útok belgických basketbalistek, které vládly na útočném doskoku. Poslední pokus Linskensové už doskočit nedokázaly.
32:16'
Na druhé straně přišlo snížení, Ramanová je v posledních chvílích rozhodně nejaktivnější belgickou basketbalistkou.
31:58'
Skvělá individuální práce Cruzové! Španělsko v poklidu míří do zítřejšího finále.
31:31'
Dominguezová to vzala na sebe, což se prokázalo jako správné řešení, Španělka přidává další dva body.
31:27'
Druhý faul Belgie v této desetiminutovce, zároveň také druhá osobní chyba Linskensové.
31:09'
Carpreauxová faulována při střelbě, belgická reprezentantka následně proměnila obě šestky.
30:44'
Opět to byla Ramanová, která se pokoušela o střelu za tři body. V tomto případě ale neuspěla, Cruzová získává obranný doskok.
30:08'
Rychlý vstup do čtvrté čtvrtiny, Ramanová zaznamenává své první body v tomto utkání.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:58'
V samotném závěru třetí čtvrtiny trefuje další trojku Torrensová! Ta má na svém kontě už obdivuhodných dvacet bodů!
29:36'
Druhá osobní chyba Vanloové, celkově čtvrtý týmový faul Belgičanek v této desetiminutovce.
28:51'
Technickou chybu potrestala jedním trestným hodem Meessemanová.
28:36'
Torrensová sice neuspěla, ovšem sama si míč doskočila. Španělky zůstávají u balónu!
27:54'
Individuální akce Cruzové končí dvěma body, Španělky si udržují velmi slibný náskok a zatím vše nasvědčuje tomu, že postoupí do zítřejšího finále!
27:18'
Nichollsová zaznamenala svou první osobní chybu. Z následného útoku Belgičanky snížily zásluhou Meessemanové.
26:40'
Komu se dnes nedaří, to je určitě Carpreauxová. Ta má ve třetí čtvrtině na svém kontě už šest ztracených balónů.
25:53'
O další belgickou ztrátu se postarala Kim Mestdaghová. Míč získala Lyttleová, Španělky už míří na útočnou polovinu.
25:05'
Kim Mestdaghová využila přihrávky Meessemanové a snížila na rozdíl sedmnácti bodů!
24:51'
Lyttleová faulována při střelbě. Španělská basketbalistka následně proměnila pouze druhý trestný hod.
24:25'
Na druhé straně odpovídá stejnou mincí Torrensová! Ta má na svém kontě dnes už sedmnáct bodů!
24:05'
Skvělé shození Wautersové na Vanloovou, která dokázala skórovat z nejdelší vzdálenosti! Belgičanky snižují na patnáctibodový rozdíl.
23:38'
Další španělský brejk zakončuje snadným košem Nichollsová!
23:02'
Dva rychlé koše na obou stranách! Za Španělsko se z rychlého brejku prosadila Torrensová, na druhé straně skórovala Delaereová.
22:20'
Další belgická ztráta, poté přišla neúspěšná střela Torrensové, Belgie získává obranný doskok.
21:47'
Tentokráte už Meessemanová skórovat nedokázala. To se povedlo Palauové na druhé straně palubovky, ta trefila trojku!
20:55'
Výborná práce Meessemanové, v tomto případě na útočné polovině. Belgická basketbalistka skórovala o desku a snížila!
20:24'
Nájezd Torrensové do koše, míč doslova vyklouzl z obroučky, Meessemanová doskakuje.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
První poločas úvodního semifinále je za námi. Španělky potvrzují roli favoritek a po zásluze vedou patnáctibodovým rozdílem. Belgičanky působí velmi nervózním dojmeme, postaraly se o třináct ztrát za dvacet minut, to je skutečně mnoho! Nejlepší střelkyní tohoto utkání je zatím Torrensová, která má na svém kontě už dvanáct bodů. Uvidíme, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu, který začne zhruba v 18:56.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:59'
Chytrý faul Dominguezové, která dobře věděla, že se ještě trestné hody házet nebudou!
19:58'
Přišel faul Kim Mestdaghové na Dominguezovou, která proměnila pouze druhý trestný hod.
19:55'
Nauwelaersové odpsískány kroky, španělská lavička si vyžádala čas na poradu!
19:39'
Nejprve technická chyba Carpreauxové. Lyttleová nabídnutou šestku nevyužila, ovšem Španělky zůstaly u míče a Torrensová trefila trojku!
19:08'
Další dva španělské body zaznamenává Nichollsová, náskok je opět dvouciferný.
18:46'
Po koši na obou stranách, třicátý bod španělského výběru obstarala Nichollsová. Belgie se dotahuje díky individuální dovednosti Delaereové!
18:06'
Tato pasáž hry vychází daleko lépe belgickému výběru! Na rozdíl devíti bodů snížila Wautersová, španělský trenér si vzápětí vyžádal time-out!
17:43'
Rychlý postup Belgičanek na útočnou polovinu, dvěma body snížila Kim Mestdaghová.
17:30'
Výborný blok Meessemanové proti Cruzové, Španělky však i nadále zůstávají u míče!
16:56'
Těch ztrát je dnes na obou stranách příliš. O další se postarala Španělka Lyttleová.
16:12'
Palauová vybídla ke skórování Nichollsovou, ta se nemýlila a navýšila španělský náskok na třináct bodů! Vzápětí přichází oddechový čas pro belgický výběr!
15:46'
Carpreauxová to vzala znovu na sebe, tentokráte neuspěla. Obranný doskok si připsala Lyttleová.
15:24'
Xargayová se hodně diví, v tuto chvíli jí byl odpískán další útočný faul, dnes už druhý.
15:11'
Vzápětí přichází snížení, Carpreauxová se prosadila po individuální akci.
14:38'
Po téměř dvou a půl minutách také změna ve skóre. Rychlý brejk Španělska zakončila snadným košem za dva body Lyttleová.
13:56'
Dva neúspěšné útoky na obou stranách palubovky, střelecký pokus Xargayové doskakuje Vanloová.
13:16'
Na další body stále čekáme, místo toho přišel další faul, provinila se Linskensová. Jde o první osobní chybu této basketbalistky.
12:51'
Druhá osobní chyba Gilové, celkově druhý týmový faul Španělska v této desetiminutovce.
12:11'
Toho využila na druhé straně Xargayová, která využila přihrávky Dominguezové.
11:54'
Vanloové odpískány kroky, jde už o desátou ztrátu Belgie za necelý dvanáct minut, to je skutečně mnoho!
11:24'
Individuální akce Torrensové, španělská reprezentantka dokázala míč poslat do koše.
10:58'
Byla to právě Kim Mestdaghová, která vzápětí skórovala za dva body a snížila belgické manko.
10:43'
Xargayové odpískán útočný faul na Kim Mestdaghovou, Španělky tak přicházejí o míč.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:57'
Chytrý faul Dominguezové, šlo o čtvrtý týmový faul, Belgie bude tedy pouze rozehrávat.
09:13'
Torrensová je při chuti, nyní zaznamenala tříbodovou střelu! Španělky odskakují už na devět bodů.
08:39'
Výborná práce Lyttleové pod obranným košem, na druhé straně skórovala Torrensová!
08:12'
Pátý týmový faul Belgie v této čtvrtině, Dominguezová proměnila pouze druhý trestný hod.
08:05'
Třetí ztráta míče od Carpreauxové, která následně odchází střídat!
07:17'
Následný útok Španělek končí dvěma body Lyttleové, která zužitkovala výborné přihrávky Dominguezové!
07:01'
Tento útok byl sehraný na jedničku! Meessemanová míč posunula na Kim Mestdaghovou, která trefuje trojku!
06:26'
Přichází však další ztráta míče Carpreauxové, pro Belgii už pátá v tomto utkání!
06:20'
Za Belgii se neprosadila Wautersová, za Španělsko pak Xargayová. Belgičanky získávají důležitý obranný doskok.
05:37'
Pokus Carpreauxové v koši neskončil, to neplatilo na druhé straně, kde se prosadila Cruzová!
05:00'
Už čtvrtá ztráta belgických basketbalistech za pět minut! Poté však výborná obrana, Španělky se během osmi vteřin nedokázaly dostat na útočnou polovinu!
04:29'
Belgičanky přišly o míč, do rychlého brejku se dostala Xargayová, která zaznamenává velmi snadné dva body.
03:57'
Následný útok Belgie končí košem, Wautersová srovnává!
03:33'
Španělsko se dostává znovu do vedení, do střelecké listiny se opět zapisuje Xargayová.
03:16'
Neúspěšné útoky na obou stranách palubovky, u míče španělský celek.
02:42'
Belgická reprezentantka následně proměňuje nabídnutou šestku a srovnává!
02:42'
Kim Mestdaghová to udělala výborně, skórovala a navíc byla faulována! Druhý faul Palauové, která vzápětí střídá.
02:01'
První dva body zaznamenává také Xargayová, která navyšuje španělský náskok!
01:37'
Nejprve útočný doskok Delaereové, poté další ztráta míče. Do útoku už míří španělský výběr.
01:05'
Belgičanky přicházejí o míč vinou nepřesné přihrávky Meessemanové.
00:37'
Třetí útok, třetí koš! Lyttleová využila přihrávky Palauové a skórovala ze své oblíbené pozice.
00:18'
Začalo se ve velikém tempu! Dva body zaznamenala Torrensová, na druhé straně trefuje trojku Delaereová!
00:01'

Španělsko: Nichollsová, Dominguezová, Torrensová, Palauová, Xargayová, Rodriguezová, Lyttleová, Cruzová, Romerová, Condeová, Gilová, Sanchezová.

Belgie: Linskensová, K. Mestdaghová, Delaereová, Hendrickxová, Carpreauxová, Meessemanová, Wautersová, H. Mestdaghová, Geldofová, Nauwelaersová, Vanloová, Ramanová..
Zápas v O2 Areně začne v 18 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu z této semifinálové bitvy. Jste všichni zváni.
Belgie

Belgičanky ovládly skupinu D a také ony si musely na soupeřky počkat. Osmifinále jim nakonec přisoudilo Itálii, které ovšem Belgii nedokázalo zastavit. Skvělý výkon předvedla Emma Meessemanová, nastřílela 28 bodů, přidala 11 doskoků, 5 asistencí a bloků, 2 zisky a byla tak hlavní postavou při cestě za výhrou 79:66.
Španělsko

Španělské basketbalistky si po vítězství ve skupině A musely na své čtvrtfinálové soupeřky počkat. Po výhře nad Srbskem se jimi staly hráčky Lotyšska, ty ale Španělkám nedělaly příliš velké problémy a prakticky již po půli bylo rozhodnuto. Skvělým výkonem, čítajícím 20 bodů, 9 doskoků a 3 asistence se blýskla Alba Torrensová a pomohla tak k jasné výhře 67:47.
Dobrý podvečer u ženského basketbalu. Mistrovství Evropy se blíží ke svému vyvrcholení a my se společně podíváme na semifinále mezi Španělskem a Belgií.