MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Portoriko : Itálie - 8. září 2019   10:30

Portoriko
Locatelli (BRA), Tomašovič (SVK), Kozlovskis (LAT)
Wuhan Sports Center, Wuhan
Itálie

Itálie skončí mezi 9. až 12. místem, Portoriko na 13. až 16. místě, o přesných pozicích rozhodnou závěrečné zápasy dalších osmifinálových skupin.
Hvězdná dvojice Italů Belinelli s Gallinarim zaznamenala skoro padesát bodů (Belinelli 27, Gallinari 22), na portorické straně byl nejproduktivnější čtrnáctibodový Renaldo Balkman.
Italové porážejí Portoriko po velkém dramatu 94:89 po prodloužení, když Portoriko ještě v polovině třetí čtvrtiny vedlo o 26 bodů, Italové pak neuvěřitelně zápas otočili až na sedmibodové vedení, které ale nedokázali udržet a muselo se do prodloužení, to už ovládli reprezentanti squadry azzury.
44:56'
Danilo Gallinari proměnil obě šestky.
44:56'
Portoričanům trvalo pět sekund, než Rodriguez fauloval Danila Gallinariho, Rodriguez navíc s pěti fauly končí lehce předčasně.
44:51'
Rodriguez se prosadil po šikovném individuálním průniku.
44:43'
Marco Belinelli se prosadil z obou trestných hodů a už je na 27 bodech!
44:43'
Huertas nedal trojku, Belinelli byl po doskoku faulován.
44:26'
Hackett neproměnil obě šestky! Portoriko ještě žije.
44:26'
Hackett si došel pro faul Rodrigueze a bude házet trestné hody.
44:12'
Fantastický blok Tessitoriho proti Rodriguezovi!
44:03'
Franklin je lehce otřesen, na čáře trestných hodů jej tak nahradil Huertas, ten se štěstím proměnil oba trestné hody.
44:03'
Belinellimu je pískán nesportovní faul.
44:03'
Rozhodčí zkoumají střelu Belinelliho, protože ten zároveň zřejmě kopl Franklina do rozkroku.
44:03'
Belinelli málem trefil trojku z extrémně těžké pozice, míč se ale vykroutil z obroučky.
43:45'
Clavellovi nevyšel průnik pod koš, v těžké pozici neproměnil a Italové mohou kontrolovat hru.
43:26'
Abass se nakonec těsně dotýkal tříbodové čáry, je to tak jen dvoubodový koš.
43:26'
Abass trefuje trojku a Italové vedou o šest bodů!
42:53'
Marco Belinelli z čáry trestného hodu nezaváhal.
42:53'
Belinelli udělal hezkou kličku Balkmanovi, ten jej fauloval.
42:15'
Tessitori se pod košem prosadil přes Colliera.
41:12'
Po velmi dlouhé době se trefil Alex Franklin a po čase tak vrací Portoriko do vedení.
41:00'
Gallinari netrefil dalekou trojku.
40:12'
Marco Belinelli na úvod prodloužení proměnil jeden trestný hod.
40:01'
40:00'
Čtvrtá čtvrtina skončila.
39:59'
Šílený závěr! Italové ztratili míč a Portoriko mohlo rozhodnout, také Portoričané ale přišli o balón a Hackett netrefil střelu z dálky, půjdeme tak do prodloužení!
39:38'
Neuvěřitelné! Ángel Rodriguez neproměnil trestný hod, Rodriguez ale sám doskočil a vyrovnává!
39:35'
Rodriguez střílí koš s faulem Tessitoriho!
39:29'
39:29'
Belinelli byl faulován při nájezdu pod koš, dva trestné hody.
39:22'
Balkman měl problémy se zpracováním Rodriguezovy přihrávky, dokázal se ale pod košem prosadit!
39:11'
Italové přišli o míč pod vlastním košem, šance pro Portoriko.
39:08'
Rodriguez v úvodu poslední minuty proměnil dva trestné hody.
38:45'
Danilo Gallinari se trefil v poslední sekundě limitu na útok!
38:20'
Rodriguez se pod košem protlačil ke střeleckému úspěchu, Portoričané se ještě nechtějí vzdát.
37:58'
Danilo Gallinari proměnil dva trestné hody.
37:20'
Abass neproměnil těžkou střelu, doskočil Balkman. Na druhé straně Rodriguez neproměnil trojku.
36:59'
Balkman proměnil i následný trestný hod.
36:59'
Hezká akce Balkmana, ten dokázal pod košem zakončit i s faulem Belinelliho.
36:40'
Filloy krásně přihrál volnému Tessitorimu.
36:05'
Renaldo Balkman, který neproměnil tři poslední šestky, tentokrát při dalších dvou nezaváhal.
35:55'
Obrovská paráda Tessitoriho, ten krásný průnik zakončil výbornou smečí.
35:25'
Neuvěřitelné! Marco Belinelli trefuje další trojku!
35:07'
Skvělá obrana Gallinariho proti Collierovi, ten nedokázal vystřelit a vypršel limit na střelu.
34:40'
Od poloviny třetí čtvrtiny už Itálie vede 37:9!
34:40'
Šílený obrat Italů pokračuje, Portoričané rychle ztratili míč a Abass při rychlém brejku snadno zasmečoval!
34:30'
Gallinari proměnil oba trestné hody a šestadvacetibodový náskok Portorika z páté minuty třetí čtvrtiny je minulostí!
34:30'
Po dalším nezdaru Balkmana v útoku bude Gallinari po svém nájezdu pod koš házet dva trestné hody a může vyrovnat!
34:00'
Krásnou italskou akci zakončil Belinelli a je to o dva body!
33:37'
Balkman házel další trestné hody po faulu Tessitoriho, neproměnil ale ani jeden!
33:30'
Tessitori se prosadil pod portorickým košem přes Huertase, jenž už má čtyři osobní chyby.
33:05'
Renaldo Balkman proměnil jen první trestný hod, Italové doskočili.
33:05'
Po faulu Tessitoriho bude Balkman házet trestné hody.
33:00'
Filloy měl volnou trojku v rohu, ovšem netrefil.
32:45'
Gary Browne se dopustil prohřešku kroků, další ztráta Portorika.
32:29'
Filloy proměnil i trestný hod.
32:29'
Filloy se prosadil i s portorickým faulem, obrovský italský comeback pokračuje.
32:22'
Clavell se pokusil o individuální průnik, ovšem byl zahnán až do zámezí.
32:10'
Marco Belinelli trefuje druhou trojku v rychlém sledu!
31:43'
Ramón Clemente proměnil i trestný hod, Portoriko zase odskakuje na rozdíl jedenácti bodů.
31:43'
Clemente střílí koš s faulem.
31:22'
Neuvěřitelné štěstí teď měl Marco Belinelli! Při jeho trojkovém pokusu se míč od obroučky odrazil do horní části desky a pak spadl do koše!

Oddechový čas pro Portoriko.
30:50'
Filloy proměnil trojku!
30:41'
Střelecké neúspěchy na obou stranách, hraje se rychle, oba týmy už ale neproměnily po dvou útocích.
30:10'
Clavell zkoušel trojku také hned na úvod čtvrté čtvrtiny, ovšem rovněž nedal.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Clavell nedal trojku v poslední sekundě a Portoriko vede po třech čtvrtinách 64:50, ačkoliv tedy rozdíl ve třetí čtvrtině byl už šestadvacetibodový.
29:50'
Tessitori se trefuje z delší vzdálenosti.
29:30'
Rodriguez trefuje trojku z obrovské dálky!
29:10'
Hezká individuální akce Amadea Tessitoriho pod portorickým košem.
28:40'
Filloy po souhře s Gallinarim netrefil trojku.
28:23'
Po time-outu se Portoriku nepovedlo vyhodit z autu během pěti sekund.
28:23'
Portoričané se v posledních minutách trápí, berou si tak oddechový čas.
28:05'
Abass střílel v poslední sekundě limitu na střelu, trojku ale nedal.
27:48'
Awudu Abass proměnil oba trestné hody, snížil na rozdíl patnácti bodů a Italové zůstávají u míče.
27:48'
Huertas odstrčil Abasse a je mu pískán nesportovní faul.
27:30'
Italové se hráli parádní souhru, Filloyova prudká přihrávka si našla Abasse pod košem a ten snadno proměnil.
26:47'
Abass se ale dopustil ztráty nepřesnou přihrávkou.
26:40'
Huertas netrefil trojku, dopředu mohou Italové.
26:10'
Portorické ztráty využil k úspěšnému protiútoku Abass.
25:40'
Biligha mohl snížit z trestných hodů, neproměnil ale ani jeden.
25:10'
Paul Biligha úspěšně zasmečoval míč do koše.
24:53'
Renaldo Balkman využil šikovnou přihrávku Browneho.
24:37'
Belinelli proměnil oba trestné hody.
24:37'
Belinelli si došel pro Díazův faul a postaví se na čáru trestných hodů.
24:14'
Danilo Gallinari trefuje už svoji třetí dnešní trojku, potřeboval k tomu jen čtyři pokusy.
23:55'
Od úspěšného startu ve třetí čtvrtině Italové už zase prohrávají další úsek 2:13.
23:55'
Browne sice svoji střelu neproměnil, Italové se pak ale provinili třetí ztrátou v rychlém sledu a Pineiro si rychlý protiútok vychutnal smečovaným zakončením.

Oddechový čas pro Itálii.
23:20'
David Huertas byl přesný z čáry trestných hodů, Portoriko navíc zůstane u míče.
23:20'
Rozhodčí i po prohlédnutí videa potvrdili nesportovní faul.
23:20'
Hackett zaznamenal svůj již čtvrtý faul a je tak stažen ze hry.
23:20'
Hackett zastavil portorický protiútok jen za cenu nesportovního faulu.
22:57'
Portorický náskok už zase roste, David Huertas trefuje trojku!
22:45'
Browne se dopustil už čtvrtého portorického faulu ve třetí čtvrtině.
22:40'
Hezká individuální akce Pineira.
22:25'
Biligha uspěl po útočném doskoku.
22:10'
Další portorické body přidává Gary Browne.
21:30'
Italové propadli pod vlastním košem, Balkman se snadno prosadil po útočném doskoku.
21:13'
Gallinari se sice netrefil, pod košem ale při snaze o doskok Huertas jasně držel Abasse, tady nemůže být žádná diskuze proti už třetímu portorickému faulu v třetí čtvrtině.
20:50'
Italská opora z NBA proměnila i trestný hod.
20:50'
Gallinari byl faulován při úspěšném zakončení, vypadalo to ale právě na Italův faul.
20:14'
Na úvod třetí čtvrtiny se Biligha prosadil pod portorickým košem.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Že bude stav zápasu mezi Itálií a Portorikem po první polovině o dvacet bodů, není úplný šok. Tím šokem je, že vede Portoriko, neboť Italové úvodní dvě čtvrtiny odehráli katastrofálně a zcela zaslouženě prohrávají.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:59'
Po výborné akci Browna střílel Pineiro úplně volnou trojku, ale netrefil ji.
19:49'
Danilo Gallinari proměnil oba trestné hody.
19:49'
Gallinari se uvolnil přes Clementeho, ten Itala fauloval a jsou tu ještě dva trestné hody.
19:30'
Série neúspěšných střel či ztrát na obou stranách.
18:42'
Clavell nedokázal vystřelit v časovém limitu, míče se zmocní Italové.
18:28'
Clavellovu střelu doskočil Browne a portorický rozehrávač byl faulován. Pro Italy je to teprve druhý faul v této čtvrtině.
17:42'
Daniel Hackett proměnil se štěstím alespoň druhý trestný hod.
17:42'
Zůstává u standardního faulu, Hackett bude házet trestné hody, protože Portoriko už má pět faulů.
17:42'
Rodriguez fauloval Hacketta a rozhodčí zkoumají, zda-li se jednalo o nesportovní faul.
17:23'
Marco Belinelli proměnil jen druhý z trestných hodů.
17:10'
Belinelli získal míč v obraně, pak jej ale okamžitě ztratil a Clemente střílí snadný koš.
16:30'
Gian Clavell trefuje další portorickou trojku!
16:10'
Franklin sice neproměnil jasnou pozici při rychlém protiútoku, Collier ale doskočil a dopíchl míč do koše.
15:52'
Clemente se prosazuje pod italským košem po útočném doskoku.
15:30'
Danilo Gallinari trefuje trojku.
15:11'
Portoriko pak sice ještě zůstalo u míče, je jim ale pískán útočný faul.
14:59'
Hackett netrefil trojku, na druhé straně nedovedl protiútok do zdárného konce Alex Franklin.
14:34'
Collier se trefil v samém závěru času na útok.
14:04'
Belinelliho nájezd pod koš dopíchl Biligha.
13:07'
Della Valle nedal trojku, na druhé straně se zpoza tříbodového oblouku trefuje Gian Clavell a Italové si okamžitě berou oddechový čas!
12:41'
Alex Franklin zvyšuje parádní smečí!
12:20'
První portorickou trojku trefuje Franklin!
12:10'
Biligha trefil jeden trestný hod.
11:46'
Portoriko si bere oddechový čas 1,2 sekundy před koncem limitu na střelu.
11:32'
Devon Collier proměnil jen první trestný hod, jeho spoluhráčům se ale povedlo doskočit míč.
11:32'
Nádherná akce Colliera, ten sice nedokázal skórovat, byl ale faulován Gallinarim.
11:16'
Gallinari musel střílet v závěru limitu na střelu, ovšem netrefil ani obroučku a rozehrávat budou moci Portoričané.
10:50'
Clemente se dokázal nadvakrát prosadit pod italským košem.
10:30'
První trojku zápasu zaznamenává Danilo Gallinari.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
9:59'
Huertasova nepřesná trojka se odrazila k volnému Rodriguezovi, ten pak v poslední sekundě první čtvrtiny dokázal ještě zvýšit na 24:13!
9:30'
Pineiro byl blízko první trojky zápasu, míč se ale vykroutil z obroučky.
9:22'
Belinelli si ukopl míč do zámezí, Portoriko bude moci zase dopředu.
9:05'
Rychlou portorickou akci zakončil Collier.
8:29'
Browne proměnil i trestný hod a Portoriko vede už o sedm bodů.
8:29'
Po portorickém zisku míče běžel Browne sám na koš, dokázal se prosadit a nesmyslným faulem jej ještě atakoval Filloy.
8:00'
Na opačné straně kontruje Marco Belinelli.
7:40'
Gary Browne dostal prostor pod košem a zvyšuje na 17:11.
7:15'
David Huertas trefil těžkou střelu s klaksonem v závěru limitu na střelbu.
6:30'
Gary Browne vrací Portoriku vedení.
6:10'
Po výborné Hackettově přihrávce vyrovnává Abass.
5:25'
Abass netrefil trojku, stále čekáme na přesnou střelu za tři body. Na druhé straně se podobně neprosadil Huertas.
5:07'
Isaiah Pineiro proměnil oba trestné hody.
5:07'
Pineiro si při průniku pod koš došel pro italský faul.
4:15'
Parádní smeč Abasse znamená vyrovnání.
4:10'
Portorický basketbalista proměnil jeden z dvojice trestných hodů, zvyšuje na dvoubodové vedení.
4:10'
Balkman netrefil trojku, Pineirovi se ale povedlo doskočit a Jorge Díaz bude házet trestné hody.
3:50'
Na čáru trestného hodu se tentokrát postavil Hackett, ten proměnil obě šestky.
3:10'
Marco Belinelli se hezky uvolnil a pak přesně zakončil.
2:44'
Biligha byl faulován při střele, proměnil jen druhý trestný hod.
2:22'
Gary Browne zvyšuje už na 8:2 a to už si Italové musejí vzít oddechový čas.
2:00'
Awudu Abass neproměnil trojku, na druhé straně se po individuálním průniku prosadil David Huertas.
1:15'
Marco Belinelli otevírá střelecký účet Italů v tomto zápase.
1:05'
Renaldo Balkman přidává další dva portorické body.
0:25'
Italové z prvního útoku neuspěli, na druhé straně se o desku prosazuje Díaz
00:01'

Portoriko: Pineiro, Clemente, Collier, Browne, Díaz, Rodriguez, Clavell, Huertas, Balkman, Franklin, Brady, Mojica

Itálie: Della Valle, Belinelli, Gentile, Biligha, Vitali, Gallinari, Hackett, Filloy, Brooks, Tessitori, Abass, Datome.
Itálie si v prvních dvou zápasech zastřílela proti Filipínám (108:62) a Angole (92:61), pak ale Italové nestačili na Srbsko (77:92) a v osmifinále ještě v polovině čtvrté čtvrtiny vedli nad Španělskem, nakonec ale Španělům podlehli 60:67.

Italský tým disponuje velmi zkušenou základní sestavou, v niž hrají prim Marco Belinelli či Luigi Datome.
Portoričané rozehráli šampionát v základní skupině C, kde nejdříve otočili takřka ztracený zápas s Íránem, který ještě v poslední čtvrtině vedl o sedmnáct bodů, pak Portoriko svedlo statečnou bitvu se Španělskem, vysoce favorizovaným Evropanům podlehlo o deset bodů a v klíčovém zápase o postup porazilo Tunisko 67:64, když také velkou část tohoto zápasu tahalo za kratší konec, ale zvládlo koncovku.

V úvodním zápase osmifinálové skupiny pak Portoriku došla šťáva, Srbsku vůbec nestačilo a jednomu z kandidátů na zlato podlehlo 47:90.
Hezké nedělní dopoledne při sledování přenosu utkání osmifinálové skupiny J v rámci světového šampionátu, v souboji neúspěšných se Portoriko utká s Itálií o lepší umístění v celkovém pořadí šampionátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.