Velká Británie - Čína | ONLINE | 6.8.2012 17:45 | OH - Baketbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

To je ode mě vše. Hezký zbytek večera.
Ovace ve stoje. Takový výsledek asi nikdo nečekal. Velká Británie tak skončí ve skupině na pátém místě s jedním vítězstvím. Čína odjede domu bez jediného úspěšného výsledku. Závěr Olympijských her si představovala asi trochu jinak.
40:00
39:36
Guo proměnil i napodruhé. (90:58)
39:36
Guoův první bod zápasu z trestného hodu. (90:57)
39:21
Ano! Johnson znovu za tři body. A rozdíl mezi oběma týmy je už propastných třicet čtyři bodů! (90:56)
38:50
Johnson proměnil trojku. Že by Velká Británie dosáhla devadesáti bodů? (87:56)
38:06
Boateng je na koni. Po faulu od Dinga proměnil oba trestné hody. (84:56)
37:23
Boatengův osmý bod zápasu. Čína prohrává už neuvěřitelných dvacet šest bodů. (82:56)
36:37
Boatengova nádherná smeč poté, co ho krásně našel Sullivan. Symbolicky dává osmdesátý bod Velké Británie! (80:56)
36:29
Čína si vzala oddechový čas. Znovu není americký kouč moc spokojený. Ani nemá proč - vždyť jeho tým prohrává o dvacet dva bodů!
36:24
S. Wang hned na druhé straně ukázal, co v něm je. A proměňuje za tři body. (78:56)
36:02
Dengův třetí koš zápasu. Velká Británie se blíží osmdesátibodové hranici. (78:53)
34:59
Druhý už ale ne. Doskočil pak Deng.
34:59
J. Yi proměnil trestný hod. (76:53)
34:44
Na druhé straně Achara za tři body neproměnil. Míč se otřel o obroučku a od ní k čínským hráčům.
34:21
Boateng fauloval J. Yiiho. Čína bude u míče.
33:30
Dengův druhý dvoubodový koš zápasu. (76:52)
33:24
Diváci v hale si zápas užívají. Už vědí, že jejich miláčci tenhle zápas dovedou do vítězného konce.
32:24
L. Yi se nyní prosadil. Asi na něj zapůsobila slova jeho kouče. (74:52)
32:08
Boateng ale následný trestný hod neproměnil.
32:08
Boateng se trefil s faulem. A to už kouče Donewalda Jr. pořádně rozzlobilo, vzal si time-out. Společně s tlumočníkem dává svým hráčům naštvaně pokyny. (74:50)
31:18
Další neúspěšný útok Číny. Za tři body pokazil L.Yi.
31:18
... ale ani na druhé straně se Lawrence za tři body netrefil.
31:10
Zhou zkoušel za tři body, ale nepřesně. Archibald míč doskočil a postupuje dopředu...
30:15
Chen ukradl soupeři míč. A Zhang skóruje za dva body. (72:50)
30:02
U míče je Velká Británie.
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Ani ve třetí čtvrtině se nic nezměnilo. Velká Británie i nadále drží dostatečný odstup, který by si v posledním dějství neměla nechat ujít. Čína možná ani takový průběh zápasu nečekala. I když věděla, že Velká Británie bude těžký oříšek, možná že ne až takový.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:50
J. Yi a jeho úspěšná sedmička. Ta druhá se ale neujala. (72:48)
29:50
Čína sehnala dopředu. Ale na její polovině jí zastavil Johnson nedovoleným způsobem.
29:47
Achara si může plácat se spoluhráči na lavičce. Proměnil i svůj druhý trestný hod. (72:47)
29:47
Achara a jeho úspěšný trestný hod. (71:47)
29:26
L. Yi snižuje pokusem za dva body. (70:47)
29:01
Minuta do konce a Velká Británie proměňuje za tři body. Sláva patří Johnsonovi, pro něhož to jsou vůbec první body v zápase. (70:45)
27:45
Zhang teď neproměnil naopak ani jeden trestný hod. Takhle se Čína z debaklu nevzpamatuje.
27:36
Wang a jeho třetí osobní chyba. Archibald navíc oba trestné hody proměnil. (67:45)
27:09
Reinking a jeho trojka! Pokud takhl Velká Británie bude pokračovat, nebude mít o vítězství nouzi. (65:45)
26:13
Zhou byl faulovaný, ale byl úspěšný z trestného hodu jen jednou. (62:45)
25:51
Podruhé už ale Sullivan nebyl úspěšný. A J. Yi si připisuje doskok.
25:51
Sulivanův úspěšný pokus z trestného hodu. (62:44)
25:44
Po dlouhé době se Čína prosazuje, konkrétně Zhou. (61:44)
25:23
Lawrence fauloval při střelbě Guo a on mu naoplátku proměnil dva trestné hody. (61:42)
24:47
Deng z protiútoku zasahuje soupeře znovu. Velká Británie poprvé v zápase vede už o sedmnáct bodů. (59:42)
24:22
Sullivanova trojka. To je nejlepší způsob, jak odříznout soupeře. (57:42)
23:49
Teď se naopak dlouho oba týmy nemůžou prosadit. A Achara dokonce neproměnil ani jeden trestný hod.
22:54
Z. Wang opět snižuje. (54:42)
22:17
Sullivan navrací čtrnáctibodový náskok. (54:40)
21:49
J. Yi a jeho další koš za dva body. Oba týmy mají mušku hodnou sniperů. (52:40)
11:37
Freeland je úspěšný potřetí za sebou. (52:38)
11:19
J. Yi proměnil oba trestné hody. (50:38)
11:04
Freeland a jeho druhý koš ve třetí čtvrtině. (50:36)
10:47
Tak koše padají jako na běží jako na běžícím pásu. Teď jednu z mála trojek Číny proměnil Zhou. (48:36)
10:32
Freeland odpovídá stejnou notou na Z. Wangův koš. (48:33)
10:13
Čína se hne zpočátku prosazuje díky Z. Wangovi. (46:33)
20:02
Míč má zezačátku Čína.
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Hráči obou celků jsou již u palubovky. Oba trenéři udílejí ještě poslední pokyny.
První poločas byl jasně v režii Velké Británie. Ta nastřílela na své poměry už celkem dost bodů, jen kousek se nepřehouply přes číslo padesát. Čína je zatím horší, Velká Británie dobře brání a hlavně jí vychází střelba za tři body.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:03
Minutu před koncem skvělý zápas od Britů. Lawrence a jeho trojka. (46:31)
18:14
Wow! Deng skvěle našel Boaenga a ten si z eljupu si vychutnal zacílení smečí. (43:31)
17:53
Liu se prosadil a snižuje. (41:31)
17:30
Archibald skvěle i napodruhé. (41:29)
17:30
Archibald má k dispozici dva trestňáky. První proměňuje. (40:29)
17:20
A ani napodruhé neudělal chybu v téhle disciplíně. (39:29)
17:20
Zhu hned na druhé straně proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (39:28)
17:18
Deng se pokoušel za tři body, střílel přitom asi metr za tříbodovou hranicí. Nebyl to špatný pokus, ale v koši neskončil.
16:42
J. Yi se nemýlil ani podruhé. (39:28)
16:42
J. Yi proměnil první trestný hod. (39:27)
16:42
Velká Británie si bere první time-out. Asi aby nabrala sílu a uklidnila hru, o ničem jiném to není.
16:04
Zhang a jeho první dva body v zápase. Pomohly ke snížení. (39:26)
15:00
Britům se dnes střelba z dálky daří. Achara a jeho další trojka přesně v polovině druhé čtvrtiny. (39:24)
14:45
L. Yi dává snadný koš. (36:24)
14:31
Lawrence faulován. Ale proměnil jen jeden trestný hod. (36:22)
14:14
J. Yi ani jeho jmenovec L. Yi se teď nadvakrát pod košem neprosadili. Míč se jen odrazil od desky, od obroučky a pryč.
13:10
Reinking tentokráte předal střelbu ze tříbodové vzdálenosti Sullivanovi. A udělal dobře, ten se totiž krásně z dálky trefil. (35:22)
12:48
Z. Wang se nemýlil ani z následného trestného hodu. (32:22)
12:48
Z. Wang zase použil svá kila a probil se do středu přes dva soupeře. A dal koš s faulem. (32:21)
12:33
Reinking zkoušel za dva body, ale tentokráte se zmýlil. U míče bude nyní soupeř.
12:02
Z. Wang se krásně prosadil před košem. Nebyl ani tolik hlídaný, takže logické vyústění situace. (32:19)
11:04
Reinkingovi to dnes padá. Dává jenom trojky. A tohle byla jeho symbolicky třetí! (32:17)
10:30
Ani napodruhé se Liu nemýlil. (29:17)
10:30
Liu byl faulován Lawrencem. A první trestňák je úspěšný. (29:16)
10:16
Velká Británie začíná dobře, její první útok končí košem, o který se postaral Archibald. (29:15)
09:58
U míče bude Velká Británie.
10:01
Začala druhá čtvrtina.
Hodně divoká byla první čtvrtina. Ale lepší v ní byla Velká Británie. Čína jen zakousala první minutu, ve které nasázela tři rychlé koše a vedla 7:0. Pak ale otěže dějství přebrali domácí.
10:00
První čtvrtina skončila.
09:46
Clark byl na hranici trojky, ale nakonec je to koš jen za dva body. Stihl to jen tak tak, už málem bylo po čase. (27:15)
09:13
Achara trestný hod proměnil. Velká Británie vede o deset bodů. (25:15)
09:13
Achara vstřelil koš s faulem. Skvělé pro Velkou Británii. (24:15)
09:01
I druhý v podání Zhoua byl úspěšný. (22:15)
09:01
Zhou faulován. A první trestný hod proměnil. (22:14)
08:42
Druhý se mu ale přece jenom povedl o něco lépe. A dingův první bod v zápase. (22:13)
08:42
Ding první trestný hod neproměnil.
08:26
Achara zkoušel za tři body, ale byl nepřesný. Míč se jen odrazil od obroučky pryč.
07:46
I druhý se Acharovi povedl. Británie vede už o devět bodů! (22:12)
07:46
Achara první hod proměnil. (21:12)
07:46
Achara byl nyní faulován. A mohl dát koš, ale míč se vytočil z obroučky o kousek. Alespoň má dva trestné hody. Čína si bere time-out, teď opravdu nehrála vůbec dobře.
07:34
Sullivan se trefil těsně před uplynutím časové doby potřebné pro vstřelení koše. Čína nyní hraje druhé housle. (20:12)
06:53
Archibald během krátké chvíle znovu úspěšný. A tentokráte za tři body! (18:12)
06:14
Archibald je úspěšný poté, co S. Wang neproměnil ani jeden ze tří trestných hodů! (15:12)
05:40
Achara za tři body. Dneska to tam ale padá. (13:12)
04:45
Z. Wang dostal míč do koše a Čína vede. (10:12)
04:26
Reinking odpovídá stejnou notou. A jeho druhá trojka zápasu! (10:10)
04:11
S. Wang po dlouhé době dostal míč do koše. A rovnou z tříbodové hranice. (7:10)
03:19
Freeland vyrovnává. Čína ztratila sedmibodový náskok. (7:7)
02:19
Reinking proměňuje trojku a celá hala vybuchuje! (5:7)
01:48
Britové se také poprvé prosazují. Konkrétně Freeland. (2:7)
01:03
To je ale smršť od čínských basketbalistů. S Wang proměnil trojku! (0:7)
00:48
Další koš během krátké chvíle přidal Liu. (0:4)
00:17
J. Yi se prosazuje jako první. (0:2)
00:02
Rozkok vyhrála Čína. A už se ozývá od britských fanoušků: "Ubránit!"
00:01
Poslední taktické pokyny u laviček. A rozhodčí už zvou oba mančafty na palubovku.
Zní hymna Číny, na řadu přijde Velké Británie a pak hurá na basketbal.
Oba týmy se již rozcvičují na palubovce. Na první pohled je vidět, že basketbalová aréna je vyprodaná a že se britští fanoušci hodlají rozloučit se svými miláčky co nejdůstojněji.

Velká Británie: Achara, Lawrence, Lenzly, Mensah-Bonsu, Sullivan, Deng, Archibald, Freeland, Reinking, Clark, Johnson, Boateng
Trenér: Chris Finch (USA)

Čína: Ding, Liu, L. Yi, S. Wang, Zhu, Sun, Zhang, J. Yi, Guo, Chen, Z. Wang, Zhou
Trenér: Robert Donewald Jr. (USA)

Rozhodčí: Maranho (BRA), Sampietro (ARG), Mayberry (AUS).
Velká Británie je společně s Čínou ve skupině zatím bez jediného vítězství. Oba týmy nemají ani teoretickou naději na postup do čtvrtfinále, a tak mohou své poslední vystoupení na těchto hrách bez větších rozpaků a nervozity. Především domácí Velká Británie, která je aktuálně pátá díky lepšímu skóre, by určitě nechtěla skončit poslední. Vždy hrdá Čína však rozhodně nedá svou kůži soupeři jen tak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.