Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno -4°C

První FOTO: hvězdný hráč O. J. Simpson opustil vězení po devíti letech

Autor: ČTK, iSport.cz

Po devíti letech byl dnes podmínečně propuštěn na svobodu hráč amerického fotbalu a herec O. J. Simpson, kterého soud v roce 2008 odsoudil ke 33 let vězení za loupežné přepadení. S odkazem na mluvčího vězeňské správy v Nevadě o tom informovala agentura AP. O propuštění rozhodl v červenci příslušný čtyřčlenný výbor. Agentury už vydaly první snímek zachycují Simpsona podepisujícího propouštěcí dokumenty v nápravném zařízení v Nevadě.

Kdysi sportovní hvězda, nyní 70letý O. J. Simpson, byl hlavním aktérem mediálně pozorně sledovaného proces, v němž byl obžalován z vraždy své exmanželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana.

V říjnu 1995 ho porota soudu v Los Angeles obvinění zprostila. V následném občanskoprávním sporu byl ale shledán "odpovědným" za smrt obou lidí a soud mu uložil vyplatit pozůstalým jako odškodné 33,5 milionu dolarů.

V roce 2008 uznal soud Simpsona vinným z ozbrojeného vniknutí do hotelového pokoje v Las Vegas a z únosu dvou osob. Letos v červenci bylo rozhodnuto o jeho podmínečném propuštění na svobodu s ohledem na dobré chování. Simpson již oznámil, že chce žít na Floridě.

O. J. Simpson podepisuje propouštěcí dokumenty ve věznici v Nevadě
O. J. Simpson podepisuje propouštěcí dokumenty ve věznici v Nevadě