Pátek 30. říjen 2020
Svátek slaví Tadeáš, zítra Štěpánka
Zataženo, déšť 11°C

Skandál na Slovensku. »Šťára« kriminálky v budově hokejového svazu!

Autor: ptr

Národní sport našich východních bratrů se otřásá v základech. V sídle Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH) zasahovala Národní kriminální agentura (NAKA). Dle informací místních médií se jedná o veřejné zakázky. U toho však zájem kriminálky nekončí, podle TV JOJ prověřují i některé z funkcionářů slovenského hokeje.

„NAKA provádí na hokejovém svazu procesní úkony v souvislosti s veřejnými zakázkami,“ potvrdil mluvčí prezídia Policejního sboru Slivka s tím, že další vyjádření přidá ihned, jakmile to procesní situace dovolí. Při provedené akci došlo pouze k zadržení některých důležitých dokumentů. Kriminalisté si neodvedli žádnou fyzickou osobu.

„Potvrzujeme, že Národní kriminální agentura dnes provedla procesní úkony na Slovensku svazu ledního hokeje. SZĽH je a bude vyšetřovatelům z Banské Bystrice součinný ve všech směrech. Všechny vyžádané dokumenty jsme jim vydali, několik lidí už bylo i vypovídat, mezi nimi i ekonomický ředitel.

Svaz má nové vedení, které je transparentní a otevřené jakýmkoliv kontrolám, které pomohou očistit slovenský hokej od individuálních selhání z minulosti. Vedení SZĽH už v tomto směru provedlo několik personálních změn a na základě výsledků vyšetřování je připraveno v nich pokračovat,“ uvedl ve stanovisku za SZĽH Peter Jánošík, media a PR manažer.

Slovenský svaz ledního hokeje je předmětem vyšetřování kriminalistů
Slovenský svaz ledního hokeje je předmětem vyšetřování kriminalistů