Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Sportovci, kteří se zapletli s drogami: Diego, hlava gangu, 650 kilo kokainu…

Autor: tma, ama
 • Sportovci v čele s Diegem Maradonou (†60) drogy nejen užívali.

  Sportovní svět jim ležel u nohou, jim to ale nestačilo. Mnoho slavných sportovců se zapletlo s drogami, což pro ně mělo nemilou dohru. Kdo se do zakázaných látek pustil dobrovolně a nespokojil se jen s užíváním, které se samo o sobě se sportem vůbec neslučuje? Byla to jména šampionů v čele s legendárním fotbalistou Diegem Maradonou (†60).

 • Z kanoe ke kartelu

  Trojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný medailista z olympiády v Aténách 2004 kanoista Nathan Baggaley (45) byl miláčkem Australanů. Lásku k vodě ale vyměnil za kokain, konkrétně 650 kilogramů v  přepočtu za 3,3 miliardy korun! Nyní mu hrozí doživotí.

  Trojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný medailista z olympiády v Aténách 2004 Nathan Baggaley. Trojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný medailista z olympiády v Aténách 2004 Nathan Baggaley.Foto Profimedia.cz

 • Miller hlavou zločinců

  Plavec Scott Miller (47), stříbrný medailista z Her v Atlantě 1996, se stejně jako krajan Baggaley pustil do špinavých obchodů. Policie jej v únoru navíc označila za hlavu gangu s metamfetaminem.

  Plavec Scott Miller - stříbrný medailista z Her v Atlantě 1996 Plavec Scott Miller - stříbrný medailista z Her v Atlantě 1996Foto Profimedia.cz

 • Rebel ze Southamptonu

  Bývalý kolumbijský záložník Jhon Viáfara sehrál mimo jiné 76 mačů za prvoligový anglický Southampton. Jakmile skončil s fotbalem, stal se obchodníkem s  drogami, za nelegální kšefty byl v pátek poslán na 11 let do vězení.

  Bývalý kolumbijský záložník Jhon Viáfara byl poslán na 11 let do vězení. Bývalý kolumbijský záložník Jhon Viáfara byl poslán na 11 let do vězení.Foto Profimedia.cz

 • Kšefty s extází

  Čtyři a půl roku natvrdo vyfasoval bývalý cyklistický šampion Jack Bobridge za to, že prodával extázi. „Byl jste vynikající sportovec. Pak jste se dostal do víru večírků, drog a alkoholu. To je tragédie,“ řekl Australanovi soudce v roce 2019, kdy ho posílal za mříže. Medaile z olympiád v Rio de Janeiru a Londýně nebyly v tu chvíli nic platné.

  Australský cyklista Jack Bobridge Australský cyklista Jack BobridgeFoto Profimedia.cz

 • Uživatel i pašerák kokainu

  O tom, že slavný Diego Maradona (†60) užíval kokain ve velkém, není sporu. Už v roce 1991 dostal trest na patnáct měsíců zákazu činnosti. Často se také spekulovalo o tom, že drogy pašoval - až příliš okatě byl totiž k vidění mafiány z neapolské Camorry. A nakonec se k tomu také přiznal, za což dostal podmínku.

  Diego Maradona nedodržoval přísně životosprávu Diego Maradona nedodržoval přísně životosprávuFoto Reuters