Žádné drogy, Kousal dostal jen 500 korun pokutu. Dynamo uzavírá kauzu | iSport.cz
11. prosince 2020 • 14:25

Žádné drogy, Kousal dostal jen 500 korun pokutu. Dynamo uzavírá kauzu

Autor: ČTK, mas
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
RENTGEN: Plzeň nehraje ve sprintu. Co dál by měla zlepšit?
Slavia - Olomouc: Mandous chytil penaltu Kuchtovi, ten ale dorazil do sítě! 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Robert Kousal zůstává v kádru extraligových Pardubic. Podezření z řízení pod vlivem omamných látek se nepotvrdilo. „Na základě tohoto zjištění Dynamo Pardubice i nadále počítá se službami Roberta Kousala a považuje celou věc za ukončenou,“ uvedl klub na svých webových stránkách. Kousal musí pouze uhradit pokutu 500 korun za porušení dopravních předpisů.„K dnešnímu dni bylo s Robertem ukončeno správní řízení ve věci podezření z řízení pod vlivem omamných látek. Toto podezření se vůbec nepotvrdilo a Robert obdržel pouze pokutu 500 Kč za porušení dopravních předpisů,“ uvedl člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Třicetiletý účastník mistrovství světa v letech 2016 a 2018 tak zůstává v kádru desátého týmu extraligové tabulky a bude moci navázat na letošních 6 kanadských bodů (2+4) v 10 zápasech.

Z pardubického kádru byl vyřazen 13. listopadu poté, co měl mít údajně při policejní kontrole o tři dny dříve pozitivní orientační test na kokain. „Na základě informací z médií jsme Roberta Kousala vyřadili z týmu. Do oficiálního stanoviska Policie ČR nebude u mužstva,“ uvedl tehdy Salfický a majitel klubu Petr Dědek upozornil, že v případě, že se podezření potvrdí, Kousal v týmu předčasně skončí. Minulý týden ve středu se Kousal vrátil do týmu poté, co krevní rozbor pozitivní výsledek na kokain nepotvrdil, vyšel ale pozitivně na látku THC.

Pardubický klub řešil podobné problémy podruhé. V červnu 2018 policisté při kontrole odhalili kokain v těle obránce Petra Čáslavy, který krátce poté ukončil kariéru a působil u týmu jako asistent trenéra. Užití kokainu dlouholetý reprezentant později přiznal a nazval jej svou hloupostí.

Kousal se vrátil do Pardubic před rokem po více než pěti sezonách strávených na angažmá v Podolsku a Novokuzněcku v KHL, ve švýcarském Davosu a ve švédském Brynäs Gävle. V extralize má rodák z Vyškova na kontě celkem 301 utkání a 137 bodů (52+85).

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
1
36.kolo
Články odjinud


Články odjinud