Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Lehkomyslná hvězda Cibulková: Zloději u ní měli pohodu. Odnesli si věci za miliony!

Autor: ris

Nad její lehkomyslností zůstává rozum stát nejen laikům, ale také bezpečnostním expertům. Proč tenistka Dominika Cibulková (32), zvyklá na život v přepychu, dostatečně nechrání vlastní majetek? Zloději, kteří jí o víkendu vybílili bratislavský mezonet, se při loupeži stresovat nemuseli. Situaci si pořádně zmapovali den předem. A svojí otevřeností jim pomohla i samotná hvězda!

O to překvapivější je, že si darebáci nejprve spletli vchod do bytu slovenské legendy. Z jiné bytové jednotky je vyhnali štěkající psi. Na druhý pokus již byli úspěšní...  

Byť má někdejší světová čtyřka kvartýr plný luxusu za miliony, do alarmu investovat zapomněla. Lapkové, podle webu cas.sk jich bylo pět, tak měli pro svoji práci pohodičku takovou, že si lup výtahem v klídečku odvezli v jejích vlastních stříbrných kufrech. Že nemusejí spěchat, s největší pravděpodobností moc dobře věděli díky vynikajícím informací přímo od Cibulkové, která se svým životem ráda chlubí na sociálních sítích.

„Kdyby byl byt pod alarmem, nemohly by se tam jen tak procházet a prohledávat všechny prostory a zkoumat, zda nejsou ve stěnách tajné skrýše. Alarm se nedá poškodit a ani vypnout, takže pokud by ho majitelka bytu měla, určitě by hned upozornil policii nebo soukromou bezpečnostní službu,“ řekl webu Šport24.sk odborník přes bezpečnost Tibor Vrábel.

Šokující záběry z vykrádačky bytu Dominiky Cibulkové!

Nechápe naivitu tenisové hvězdy, z jejíhož království si lapkové údajně odnesli věci za 133 tisíc eur, což je v přepočtu cca 3,4 milionu korun. „Pokud by byl byt pod alarmem a navíc i napojen na signalizační pult policie, těžko by mohli takto riskovat, protože reakční čas bezpečnostních složek je obvykle 5 až 10 minut. Závisí to od smlouvy a od kvality firmy, která službu poskytuje. Špičkové bezpečnostní služby mají neustále v terénu i několik aut, takže by se k objektu dostali ještě během krádeže,“ ubezpečil Vrábel.

U „Cibulkových", kteří si mezitím užívali relaxu v náderném Toskánsku, zloději nespěchali, podle policie tam strávili nevídaných pětačtyřicet minut. Za to jim teď hrozí trest odnětí svobody na deset až patnáct let! „Bez ohledu na to, zda máme kamery, alarmy atd., je třeba zvážit, zda je dobré na sociálních sítích sdělovat, kde a kdy pojedeme na dovolenou, protože na sociální sítě chodí i kriminálníci," vzkázal tenistce bývalý detektiv Matej Snopko.

Zloději si před loupeží v bytě Cibulkové obhlédli podmínky den předem!

Zloději si před vloupáním do bytu Dominiky Cibulkové terén detailně zmapovali
Zloději si před vloupáním do bytu Dominiky Cibulkové terén detailně zmapovali