Středa 27. října 2021
Polojasno 13°C

„Ukážu vám, co je faul!“ Fotbalista natruc zlomil nos protihráči

Autor: sm

Pořádný šok způsobil ruský fotbalista, který se zapojil do amatérského sportovního utkání v Rakousku. Po nepochopitelném útoku dostal stopku na pěkně dlouho dobu, a navíc se ze svého činu bude muset zpovídat před soudem!

Utkání mezi FC Viktoria 62 Bregenz a Gofis Satteins 1b byl pomalu u konce. Domácí Viktorie prohrávala 1:3, když ruský fotbalista Raschid Arsanukaev, který nastupoval do zápasu za ztrácející tým, uviděl žlutou kartu za pokus o úder hlavou soupeři. Arsanukaev ale nesouhlasil a když sudí jeho protestování nebral v potaz, vytočen doběla, navíc se slovy „Ukážu vám, co je faul!“ přišel ke spoluhráči, kterému hlavičkou zlomil nos.

Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Rus dostal stopku na 48 zápasů a klub jej ze svých řad vyhodil. „Viktoria stojí o integraci, ale takové incidenty samozřejmě nemůžeme tolerovat,“ řekl představitel klubu Christian Gojo pro Kronen Zeitung. Dodal, že hráč byl z klubu vyloučen.

Pokud se ruský hráč ještě někdy k fotbalu vrátí, nastoupí nejdříve na podzim příštího roku. Generální ředitel fotbalové asociace ve Vorarlbersku, Horst Elsner, popsal, že byla přijatá patřičná opatření: „Informovali jsme okolní asociace o pozastavení činnosti Arsanukaeva. Chceme zabránit tomu, aby mohl stopku obejít jako nově zaregistrovaný hráč.“

Témata:  rustrestfauldistancblesksportfotbalRakouskoKronen Zeitung