Středa 27. října 2021
Polojasno 13°C

Bezohledná fanynka, která způsobila hromadný pád na Tour de France: Půjde do vězení?

Autor: red

Nepochopitelná bezohlednost, která poznamenala hned úvodní etapu letošního ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France se dostal až před soud. Nezdpovědné fanynce (31) hrozí rok vězení i pokuta 15 tisíc eur.

Hloupé a nebezpečné chování jí vyneslo daleko větší »popularitu« než si představovala. Chtěla jen pozdravit své prarodiče, ale nyní musí nést následky svého neuváženého jednání. Svým transparentem přesahovala do silnice a smetla okolo jedoucího Tonyho Martina, díky kterému pak spadly desítky dalších závodníků.

 „Viděl jsem, jak se otáčí za kamerou. Už jsem ale neměl čas ani místo na reakci. Jsem celkem potlučený,“ vyjádřil se Martin po dojezdu do cíle etapy. Pád poznamenal i řadu dalších favoritů, včetně Primože Rogliče, Juliana Alaphilippa, nebo obhájce triumfu Tadeje Pogačara. Jasha Sütterlin dokonce musel ze závodu odstoupit.

Nejdříve o žalobě uvažovali samotní organizátoři Tour, ale svůj původní plán nakonec neuskutečnili a spokojili se pouze s hrozbou soudní pře jako vztyčeným prstem neukázněným fanouškům. Dáma s transparentem se ale nakonec soudu nevyhnula. Žalovala ji totiž Profesionální cyklistická asociace (CPA).

A tak se ve čtvrtek ze svého chování zpovídala před tribunálem v Brestu. Web Daily Mail, dokonce informoval, že dámu odsoudili, pravda je ale ta, že ortel padne až 9. prosince. „Fanoušci jsou pro cyklistické zvody nepostradatelní, ale musejí se umět chovat,“ uvedl právník CPA a dodal: „Tento případ je příkladem toho, co se může stát lidem, kteří se zaměřují zejména na to, pořídit si skvělý záznam či fotografii. Všichni by měli používat rozum, což se tentokrát nestalo.“

Podle portálu 20minutes.fr požaduje státní zástupkyně pro divačku, která k soudu přišla v kalhotech a tmavěmodrém svetru, čtyřměsíční podmíneční trest. A to i proto, že si obžalovaná uvědomuje nebezpečnost svého chování a činu lituje.„Je to křehká bytost. Zažívá doslova peklo,“ hájil ji její právník.

Nezodpovědná fanynka zavinila hromadný pád v úvodní etapě Tour
Nezodpovědná fanynka zavinila hromadný pád v úvodní etapě Tour