Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Rusko se hokejového šampionátu nedočká: Ližte Američanům p*dele, vzkázali

Autor: sm

Poslední naděje zhasla! Rusové se pořadatelství hokejového šampionátu příští rok definitivně nedočkají. Přípravy už přitom byly v plném proudu a pro mistrovství dokonce v Petrohradě stavěli zbrusu novou arénu. Ta je teď ale pro Rusy jedinou radostí a světu poslali jasný vzkaz: Ližte p*del Americe! Aspoň nám zůstane rozestavěný stadion.

Rusové se chystali na velkou slávu, ale nakonec z toho sešlo. Mezinárodní hokejová federace už ohlásila, že Rusko se příští rok pořadatelství mistrovství nedočká, a spustilo tím lavinu zlostných reakcí.

Nejdál s ní zatím zašel bývalý hokejista Alexander Koževnikov (63). Dvojnásobnému olympijskému šampionovi by totiž ani trochu nepřišlo divné, kdyby hokejový svátek hostila země, jejíž armáda vraždí v sousedním státu civilisty, zabíjí děti a pro zábavu jsou její členové schopni znásilnit i batole. 

Koževnikov totiž fakt, že jsou Rusové o pořadatelství připraveni, přičítá právě IIHF: „Šmejdi. A všichni to dělají špatně. IIHF má politické hry a touhu potěšit v první řadě naše soupeře a teprve potom sport. Ližte Americe prdel! Opravdu si myslí, že všechna tato ošklivá rozhodnutí proti našim sportovcům nějak pomohou? Počkejte, také se pokusí vyřadit z účasti náš národní tým,“ předvídá podle ruských webů.

Je otázkou, jak bývalý hokejista svá slova myslel, protože už v současnosti mají hokejisté Ruska a Běloruska zákaz se akcí pod záštitou IIHF účastnit. 

Rusové už dříve kvůli šampionátu začali stavět novou halu, ve které se mistrovství mělo konat. Ta je teď pro tamní hokejové fanoušky jedinou útěchou. „Je ostuda, že nový prezident IIHF byl vybrán v Petrohradu. Viděl, co se staví – jeden z největších paláců na světě. No, alespoň nám aréna zůstane,“ posteskl si podle TASS někdejší hokejista Vjačeslav Fetisov. Chybu vidí u aktuální hlavy IIHF.

„Byl zvolen nesprávný prezident, jak se říká. Nevím, do jaké míry by byl Fasel schopen odolat všem těmto doporučením, ale zdá se, že ani týmy by nepřijely. Nebyly by vpuštěny,“ myslí si Fetisov.

Rusové se pořadatelství MS v hokeji nedočkají
Rusové se pořadatelství MS v hokeji nedočkají