Čtvrtek 21. září 2023
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 25°C

Špinavé praktiky Mirky Federerové: Tímhle rozpoutala válku mezi svým mužem a Wawrinkou!

Autor: sm

Tímhle atmosféře nepomohla! Slovenská manželka bývalé tenisové hvězdy Rogera  Federera (41) Mirka (44) byla během aktivní kariéry svého muže také jeho nejvěrnější fanynkou. Ze vzpomínek Stana Wawrinky ale vyplývá, že občas bylo její chování dost na hraně a mezi Švýcary během jednoho z duelů rozpoutala peklo.

Stan Wawrinka v rozhovoru pro RMC zavzpomínal na duel z roku 2014 na ATP Finals, v němž se utkal se svým krajanem Rogerem Federerem . Toho v hledišti podporovala jeho slovenská manželka Mirka. Ve snaze svému muži pomoct ale balancovala na hraně a na Wawrinku prý pořvávala během toho, co podával. 

Federer sice zápas vyhrál  4-6, 7-5, 7-6, ale zápas měl nepěknou dohru. Wawrinka obvinil Mirku, že ho rozptylovala před servisem a stěžoval si na ni rozhodčímu.

„To samé dělala ve Wimbledonu. Pokaždé, když jsem na její straně, před podáním křičí,“ zlobil se u umpiru Wawrinka. „Je to nesnesitelné.“ Mirka tomu pak nasadila korunu, když Stana označila za uplakánka.

„Samozřejmě to bylo hned po semifinále velmi, velmi napjaté,“ popsal Wawrinka s odstupem situaci. „Velmi, velmi ožehavé a velmi, velmi komplikované na obou stranách. Je dobře, že tehdy nebyly na chodbách a v šatnách kamery,“ myslí si Švýcar.

Horké hlavy uklidnil hlad po úspěchu

„Ale znovu opakuji, že v určitém okamžiku, kdy se necháte strhnout emocemi kvůli věcem, které se nutně nestaly vaší vinou, musíte umět získat určitý odstup. Nezapomenout na všechno, co jsme spolu prožili, nechat uplynout noc a další den, nevidět se a pak to prostě probrat,“ popsal scénář po rozepři.

„Bylo nutné si uvědomit, že máme vyhrát Davisův pohár. Nechtěl jsem dopustit, aby malá hádka, která se kvůli emocím stala velkou, narušila toto vítězství,“ řekl Stan, který po několika týdnech spolu s Federerem skutečně vybojoval v nejslavnější týmové soutěži pro Švýcarsko titul, když ve finálové bitvě skolili Francouze.