Jan Jaroch
15. září 2022 • 17:44

Třetí, ale největší. Federer je pro tenis tím, co Jordan pro basketbal

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řečí čísel končí Roger Federer kariéru až jako třetí nejúspěšnější lovec grandslamových titulů. Co dlouho předvídal, to se také stalo. Rafael Nadal s Novakem Djokovičem ho přejeli. Pokud by se však dalo měřit neměřitelné – globální sláva a oblíbenost u stovek milionů lidí, zůstane (možná navždy) číslem jedna.Začínal jako vzteklý kluk z Basileje, kterého táta Robert jednou vysadil u auta a musel domů pěšky. Po kurtech běhal s melírem na hlavě, divočil.

Časem se však změnil v milovaného elegána s uhlazeným vystupováním. Na jeho zápasy chodili fanoušci s transparenty: Pssst, génius pracuje.

Pro ty byl Nadal tenisový dělník a Djokovič stroj na vracení tenisáků přes síť. Ale Federer? Virtuóz s nádherně ladnými údery, který se nikdy nepotil. Pod touhle image trochu zaniká skutečný obraz Federera – tenisty, který do posledního dechu miloval svůj sport.

V šatně byl přátelský, vtipkoval s kolegy, nezdráhal se ukázat i své rozpustilé já. I při rozhovorech bylo cítit jeho charisma. Co byl Michael Jordan pro basketbal, to byl RF pro tenis.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud