Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Šokující detaily fotbalového mistra světa Di Maríi: Dceřin boj o život!

Autor: pl

Dítě, které je na pokraji smrti. Noční můra každého rodiče, kterou si prožil i mistr světa a fotbalista ve službách Juventusu Ángel Di María (34). Slavný křídelník se o několik let starém dramatu rozpovídal pro jeden z argentinských deníků. A z těch slov běhá mráz po zádech...

Ty dva měsíce se zdály nekonečné. V roce 2013 si Di María prožil drama, které nepřekoná ani finále loňského MS v Kataru. Jeho dcera Mia přišla před deseti lety na svět o tři měsíce dřív. Její organismus na to ale nebyl připravený, a začal boj o život. „Své dcery bych se nikdy nevzdal. Navíc mám podporu ve své ženě, která mi vždy zvedne náladu, když mi není nejlíp, a já zase jí,“ uvedl někdejší hráč Realu Madrid či PSG pro deník Olé.

Malá šance na přežití

Nevěděl, co se stane další den. Dcerku navštěvoval v nemocnici dvakrát denně. Nejtěžší pro něj bylo, když musel každý den odejít, a nechat svou malou milovanou napospas osudu. „Šance na to, že má dcera přežije, byla 30 procent. Byla téměř mrtvá,“ zněla znepokojivě jedna z odpovědí. Ne každý rodič měl ale takové štěstí, jako Di María.

Sám fotbalista uvedl, že během těch dvou měsíců některé děti na onom oddělení zemřely. Boj o život jeho malého pokladu měl ale šťastný konec, a po šedesáti dnech se mohla Mia vypravit domů. Její tatínek se poté mohl opět soustředit na fotbal, ve kterém je mimořádně úspěšný. Kromě mistrovství světa vyhrál také jihoamerický turnaj Copa América, Ligu mistrů a pětkrát se v dresu Paříže radoval z ligového titulu. Triumfy jsou o to sladší, že se z nich může radovat i jeho dcera Mia.

Argentinský reprezentant Ángel Di María přiznal, že jeho dcera měla po porodu jen 30% šance na přežití
Argentinský reprezentant Ángel Di María přiznal, že jeho dcera měla po porodu jen 30% šance na přežití