AC Milán vybuchl i se Sassuolem, Fiorentina s Barákem obrala Lazio

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté mistrovského AC Milán utrpěli v italské lize druhý debakl za sebou, ve 20. kole nečekaně podlehli na domácím stadionu 2:5 Sassuolu. O jednoznačnou výhru outsidera na San Siru se zasloužil zejména Domenico Berardi, autor gólu a tří asistencí. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě remizovala 1:1 na hřišti Lazia Řím, Juventus nestačil na nováčka z Monzy a prohrál 0:2. Serii A nadále dominuje Neapol, doma porazila AS Řím a vede tabulku s náskokem 13 bodů před milánským Interem.

Milánský favorit nezačal utkání špatně, Giroudovu branku v osmé minutě ale odvolal videorozhodčí kvůli ofsajdu. Hosté následně odskočili díky dvěma brankám z protiútoků: nejprve se v 19. minutě trefil Defrel, o tři minuty později na něj navázal Frattesi. Domácí sice okamžitě snížili zásluhou Giroudovy hlavičky, po půlhodině hry ale skóroval Berardi.

Hned v úvodu druhého dějství přidal čtvrtou branku hostů z pokutového kopu Lauriente a v 79. minutě Berardi přihrál na gól Henriquemu. O dvě minuty později už pouze zkorigoval skóre Origi.

AC obdržel na svém hřišti pět branek poprvé od roku 1997, kdy podlehl Juventusu 1:6. Milánský tým navíc v úterý prohrál na hřišti Lazia Řím 0:4 a ve dvou po sobě jdoucích ligových zápasech inkasoval čtyři góly poprvé v historii. Obhájce titulu čeká na výhru už čtyři kola, Sassuolo si naopak připsalo první vítězství po osmi ligových zápasech.

Neapol se dostala do vedení v 17. minutě, kdy Kvaracchelija nacentroval míč na Osimhena a nejlepší střelec ročníku prostřelil brankáře Patrícia. V závěru poločasu mohl vyrovnat Spinazzola, Meret byl ale pozorný.

Římanům se podařilo vyrovnat čtvrt hodiny před koncem, prosadil se El Shaarawy. Vítězství ale nakonec brali přece jen domácí. Zielinski našel ve vápně Simeoneho a argentinský útočník se prudkou ranou trefil do horního rohu branky.

Lazio se dostalo do vedení v osmé minutě. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval stoper Casale a překonal brankáře hostů. Hodně práce měl následně gólman Lazia Provedel, který v 27. minutě čelil nebezpečnému Jovičovu pokusu. V úvodu druhé půle se však už po Gonzálezově střele natahoval marně.

Ke konci utkání měla více příležitostí Fiorentina, všechny šance však Provedel zlikvidoval. V posledních vteřinách ještě Barák hlavou prodloužil roh na zadní tyč, v pádu zakončující Milenkovič ale trefil pouze břevno.

Monza navázala na poslední ligové střetnutí s Juventusem, ve kterém v září doma zvítězila 1:0. Porazit „Starou dámu“ se jí podařilo i v Turíně díky povedenému prvnímu poločasu. V 18. minutě otevřel skóre Ciurria, který po Machínově průnikové přihrávce zakončil razantně na přední tyč. Před přestávkou přidal druhý gól Mota po povedené kličce brankáři.