Neděle 23. června 2024
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Polojasno 24°C

Německý kouč Linke měl zrazovat zemi pro Rusko: Putinův špion zatčen pro velezradu!

Autor: Petr Němec

V Německu panuje zděšení srovnatelné snad jen s havárií vzducholodi Hindenburg v roce 1937. Fotbalový trenér mládeže byl demaskován jako špion ruského agresora Putina.

Nosí jméno Carsten Linke (52) stejně jako bývalý spoluhráč Jana Šimáka (44) a Jiřího Štajnera (46) v Hannoveru. Tenhle Carsten ovšem nekope do míče, ale do bezpečnosti vlastní země…

Linke, který v Bavorsku jako dobrovolník vedl potěr klubu TSV Weilheim, byl zatčen pro velezradu! Jako dvojitý agent měl předat Rusku a jeho výzvědné bandě (FSB) přísně tajné informace, která by Putinově krvežíznivé soldatesce pomohly vyhrát válku na Ukrajině.

Kurýr a peníze

Jedním vrzem navíc ohrozil agenty spojeneckých organizací. Tak se zrodil největší evropský skandál zpravodajských služeb za poslední desetiletí. Německé úřady uvalily embargo na jakékoli informace a zkoumají, zda Linke zrazoval sám, nebo měl komplice. Carsten Linke se vyšplhal mezi špičky německé zpravodajské agentury (BND). Z pozice vedoucího oddělení, které prověřovalo kandidáty na spolupráci, »prověřoval« sám sebe.

Podle vyšetřovatelů předával zprávy Rusům přes kurýra a za peníze, ale jak už to bývá, pro obyvatele Weilheimu je Linke z gruntu hodný člověk. Prý byl oddaný zdejšímu oddílu, a jak se nechali slyšet kolegové trenéři: „K mládeži se choval jako její otec.“ Amen…

Fotbalový trenér mládeže Carsten Linke (druhý zleva v horní řadě) s kolegy
Fotbalový trenér mládeže Carsten Linke  (druhý zleva v horní řadě) s kolegy