7. února 2023 • 14:50

Fotbal se loučí s Ciprem (†75). Slavia v černém, Limberský děkoval za šanci

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
 • Video se připravuje ...

  Český fotbal se loučí s Františkem Ciprem. Legendární trenér, který dovedl Slavii v roce 1996 k titulu, zemřel v úterý po dlouhém boji s rakovinou. Svou soustrast vyjadřují fanoušci i kluby, kde působil, Slavia zřídila pro fanoušky pietní místo. Za uvedení do první ligy děkoval i David Limberský.

 • Slavia Praha

  „Děkujeme za vše, kapitáne a pane trenére! Čest vaší památce!“ vyslala Slavia do světa smutnou zprávu a převlékla své sociální sítě do černé barvy... František Cipro dovedl Slavii k titulu v sezoně 1995/96, na jaře 1996 také vedl památnou jízdu do semifinále Poháru UEFA.

 • FAČR

  „Odchod Františka Cipra je nenahraditelnou ztrátou," řekl předseda fotbalové asociace Petr Fousek. Nejen podle něj se legendární trenér nesmazatelně zapsal do historie československého a českého fotbalu. Osobně ho poznal i současný trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý. „Františka Cipra vnímám jako jednu z nejvýraznějších trenérských osobností devadesátých let. Vždycky jsem na něm obdivoval lidskost, s jakou ke svému okolí přistupoval, a všechna společná setkání byla moc příjemná."

 • Zbrojovka Brno

  Jako hrající trenér František Cipro začínal v rakouském Gmündu, první úspěchy pak zažíval v Brně, které dovedl do nejvyšší soutěže.

 • FK Teplice

  Na začátku tisíciletí vedl František Cipro Teplice, kde se na lavičce potkal třeba s Františkem Strakou, který mu dělal asistenta.

 • České Budějovice

  Na Františka Cipra nezapomenou ani v Českých Budějovicích, kde sám začínal s fotbalem. Dynamo vedl hned třikrát, při svém prvním působení dovedl jihočeský klub do první ligy.

 • David Limberský

  V letech 2003 až 2004 působil František Cipro také v Plzni, kde uvedl do ligy nějakého Davida Limberského... „Díky, trenére,“ napsala ikona Viktorie.

  David Limberský zavzpomínal na zesnulého trenéra Františka Cipra David Limberský zavzpomínal na zesnulého trenéra Františka CipraFoto Instagram.com

 • Slavia otevřela pietní místo

  Rozloučit se s Františkem Ciprem mohou zatím dorazit fanoušci do Edenu, kde Slavia zřídila pietní místo.

  Pan Cipro? Charisma z něj vyzařovalo do všech koutů stadionu. Byl výjimečný
  Video se připravuje ...

 • Zlín

  Na Františka Cipra vzpomněli i ve Zlíně, kde v sezoně 1970/71 oblékal dres TJ Gottwaldov.

 • David Holoubek

Vstoupit do diskuse
3

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud