Úterý 30. května 2023
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Polojasno 23°C

Kostomarov se znova učí sedět a polykat: Rodina kvůli nedůvěře vyměnila lékaře!

Autor: sm

Lidé už se obávali nejhoršího. Ruský krasobruslař Roman Kostomarov (46) v sobě ale nezapřel bojovníka a podle posledních zpráv se mu povedlo vzepřít se na smrtelné posteli. A brzy by se měl přesunout domů. Média ale také informovala o zvláštních krocích Romanovy rodiny...

Život, který na něj za branami nemocnice čeká, už nikdy nebude takový, na jaký byl zvyklý. Kostomarova sice původně do špitálu přivezli v polovině ledna »pouze« se zápalem plic, ale nakonec se situace podstatně zhoršila. Poprat se musel se sepsí, amputací obou dolních a jedné horní končetiny a podstatnou část doby strávené v nemocnici byl navíc v kómatu. 

Podle ruských medií se ale blýská na lepší časy a krasobruslařský šampion by brzy mohl nemocnici opustit. „Ano, je pravda, že Kostomarov se připravuje na propuštění, ale pomalu. Nejsem si jistý, že bude odsud propuštěn, plně vyléčený. Faktem je, že o jeho osudu nyní nerozhodují naši lékaři z Kommunarky. Dělají to nejslavnější profesoři, nejlepší mozky medicíny z mnoha našich dalších nemocnic i ze zahraničí,“ prozradil jeden ze zdrojů. 

Důvod je poměrně překvapivý. „Příbuzní sportovce údajně nedůvěřují místním lékařům. Takže, pokud vím, k němu přicházejí významní představitelé medicíny z Ústřední klinické nemocnice Ruské akademie věd a létají kapacity z Německa,“ dodal zdroj.

A právě Německo by po náročném boji se zdravotními problémy mělo být pro Kostomarova další zastávkou. Další léčení a rehabilitace by měl totiž podle předběžných plánů, o kterých ruská média spekulují, absolvovat právě u našich západních sousedů.

Roman Kostomarov má být z nejhoršího venku. Brzy by měl také opustit nemocnici
Roman Kostomarov má být z nejhoršího venku. Brzy by měl také opustit nemocnici