Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Velký smutek ve světě hokeje: Tragická smrt mladíka (†21) se zkušenostmi z KHL!

Autor: pl

Není to až tak dávno, co jeho nohy okusily led nejvyšší ruské hokejové soutěže. Hokejista Georgij Savin (†21) to mohl dotáhnout ve své rodné zemi daleko, ale všem snům je bohužel konec. Ve čtvrtek totiž život někdejšího hráče KHL zčistajasna vyhasl. Co se stalo? Savin totiž vypadl z okna!

K tragédii došlo v jednom z paneláků ve městě Rjazaň. Savin měl vypadnout z 18. patra, zatímco se jeho drahá polovička sprchovala. Očití svědci dodali, že těsně před osudným pádem slyšeli ženský křik. Přesnější okolnosti smrti se ale prozatím stále objasňují.

Podle nejmenovaného zdroje ruské televize Ren-TV, který má být se situací dobře obeznámený, měl mít Savin potíže s kariérním rozvojem. To ale neměly být jediné trable. Taktéž měl nasekat obří dluhy! Vyšetřovatelé nyní pracují s více verzemi.

„Říkali jsme mu ,Dobrý obr.´ Georgij byl nejen velký, ale také především skvělý a skromný kluk, kterým miloval hokej,“ stojí v oficiální tiskové zprávě klubu Rjazaň, za který Savin loni nastupoval.

Zde se vydal po sezoně, ve které chtěl prorazit v KHL. Celkem nastoupil do 13 utkání za Viťaz Podolsk, za který jednou skóroval. Ročník 2021/22 ale nedopadl podle plánu. Rozhodl se tedy odejít do 200 kilometrů vzdálené Rjazaně. Ve městě, kde žije více než půl milionu obyvatel, nakonec našel svůj hrůzostrašný konec.

Bývalý hokejista Viťazu Podolsk Georgij Savin (vpravo) je po smrti. Měl vypadnout z 18. patra
Bývalý hokejista Viťazu Podolsk Georgij Savin (vpravo) je po smrti. Měl vypadnout z 18. patra