Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Mexický tým čelí velkému skandálu: Sdíleli příspěvek s výrokem Hitlerova pobočníka!

Autor: OB

V úvodním utkání ligového poháru Střední a Severní Ameriky se proti sobě postavili hráči mexického Atlas FC a severoamerického New York City FC. Tým z Guadalajary i přes neuznaný gól zvítězil a dostal se na první místo v tabulce. Poprask na internetu však nevyvolal jejich výborný výkon, ale příspěvek, který tým sdílel chvíli po zápase.

Tým, který je také známý jako Los Rojinegros (červenočerní) prožívá v posledních letech velký vzestup. V roce 2021 získal tento klub historicky druhou trofej pro vítěze mexické ligy, na kterou čekal přes sedmdesát let. V následující sezóně trofej obhájil a je tak aktuálním mistrem nejvyšší soutěže.

Poslední dny však není Atlas FC spojován se sportovními úspěchy, ale se skandálním příspěvkem, který byl zveřejněn na týmovém Twitteru. Ten přidali po zápase s New York City FC, při kterém byl americkému týmu neuznán vyrovnávací gól. Kontroverzní rozhodnutí sudího vyvolalo na internetu debatu, jestli byla tato situace posouzena správně. Objevila se i početná skupina lidí, která se přiklonila na stranu severoamerického týmu. Tyto pochybnosti však rozhořčili příslušníky i realizační tým mexického mistra.

„Tento snímek je naprosto průkazný. K ofsajdu došlo hned při první přihrávce. Je zarážející, jak se influenceři a média snaží manipulovat s lidmi. Vzpomeňte si ale na výrok Josepha Goebbelse, ministra propagandy a pravé ruky Adolfa Hitlera, který řekl, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. To tuto situaci přesně vystihuje“

Po zveřejnění tohoto příspěvku se na stranu Atlasu vznesla obrovská vlna kritiky. Fanoušci ani novináři nemohli uvěřit, že se něco takového mohlo objevit na sociálních sítích profesionálního fotbalového tým.

„Jsem šokovaný, že ještě dvě hodiny po zveřejnění nebyl tento příspěvek smazán,“ napsal jeden ze sportovních novinářů. „V jakém semestru vás učili, že je dobré spojovat svou značku se třetí říší?“ reagoval zase na jeden z fanoušků. „To, že admin Atlasu bude po zápase reagovat výrokem Josepha Goebbelse na mém tiketu nebylo,“ vtipkoval reportér z ESPN.  

Situace je šokující o to víc, že ve městě Guadalajara, kde Atlas FC hraje svá domácí utkání je druhá nejpočetnější židovská komunita v Mexiku. Tým už se na svých oficiálních stránkách omluvil. Příspěvek však ještě dlouhou dobu po zveřejnění omluvy nebyl smazán.

Fotografie ze zápasu, který předcházel skandálnímu příspěvku
Fotografie ze zápasu, který předcházel skandálnímu příspěvku