Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C

Fotbalistka prolomila mlčení po zkratu, kdy šlápla na soupeřku: Slib fanouškům!

Autor: ptr

Anglická fotbalistka Lauren Jamesová (21), která se stala jednou z nejzářivějších hvězd aktuálně probíhajícího mistrovství světa, provedla v osmifinále naprostou hloupost a po zásluze inkasovala červenou kartu. Nyní prolomila mlčení a promluvila o svém zkratu, který připomněl slavného krajana Davida Beckhama na MS 1998.

Stoupající hvězda mladé fotbalistky se na pár dní zastavila poté, co úplně zbytečně a především nebezpečně atakovala svou soupeřku. V osmifinálovém duelu s Nigérií totiž úmyslně šlápla na svou soupeřku Michelle Alozieovou, když se zvedala ze země po vzájemném souboji. Totální zkrat byl po konzultaci s rozhodčím za videem po zásluze oceněn vyloučením a talentovaná útočnice tak přijde minimálně o čtvrtfinále s Kolumbií.

Lauren si však očividně uvědomuje nevhodnost svého jednání a své soupeřce se omluvila. Michelle navíc omluvu přijala a zdá se, že mezi oběma děvčaty neexistuje žádné napětí. Jediným paradoxem výměny bylo, že ji započala právě Nigerijka. „Hrajeme na světové scéně. Tato hra je hrou vášní, nepřekonatelných emocí a momentů. Veškerý respekt k Lauren Jamesové,“ napsala na Twitter. „Všechna moje láska a respekt k tobě. Je mi líto, co se stalo. Také pro naše anglické fanoušky a mé spoluhráčky, hraní s vámi a pro vás je pro mne obrovskou ctí a slibuji, že se ze svých zkušeností poučím,“ odpověděla anglická hvězdička v reakci.

Nyní tedy Jamesová musí čekat na verdikt disciplinární komise FIFA, která rozhodne o výši trestu. Ten může klidně dosáhnout až tří utkání a to by znamenalo pro Lauren konec turnaje. Kajícná omluva, odpuštění a podpora fanoušků však dávají naději, že si anglická reprezentantka na turnaji ještě bude moci zahrát, pokud se bude dařit jejím spoluhráčkám.

Lauren James prošla přes Michelle Aloziovou
Lauren James prošla přes Michelle Aloziovou