9. srpna 2023 • 11:45

Lopeteguiho déjà vu: spor s vedením Wolves a konec tři dny před ligou

Autor: mas
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start Premier League se začíná přepočítávat už spíš na hodiny než na dny. Nejvyšší anglická fotbalová liga vypukne už tento pátek. O to více šokující je úterní konec trenéra Julena Lopeteguiho ve Wolverhamptonu. Po ukončení kompletní přípravy se kouč a klub tři dny před startem soutěže rozešli. Důvod? Nespokojenost Španěla s přestupovou politikou Wolves, jeho vztah s vedením už byl tak špatný, že se dohodl na ukončení nejlukrativnější smlouvy pro trenéra v historii klubu. Pikantní je, že (sice za jiných podmínek) něco takového Lopetegui nezažívá poprvé...Šestapadesátiletý španělský trenér Julen Lopetegui se v minulé sezoně poprvé v kariéře (včetně té hráčské) vydal za angažmá mimo Pyrenejský polostrov. Na něm vedl španělskou reprezentaci, Sevillu, Real Madrid či portugalské Porto. Loni však přijal výzvu v Premier League a převzal trápící se Wolverhampton.

Klubu z Molineux Stadium sice pomohl ode dna tabulky k nakonec docela poklidné záchraně na 13. místě, ale jeho vztah s vedením se horšil. Podle bristkých médií měl především výhrady k přestupové politice. Posuďte sami. Toto léto Wolves opustil (jak jinak než do Saúdské Arábie) klíčový záložník Rubén Nevés či obránce Conor Coady. Příchody? Jen podpis volných hráčů - spíš náhradního brankáře Toma Kinga a návrat Matta Dohertyho.

Abychom byli fér, klub dokázal během angažmá španělského stratéga přivést posily z PSG (Pablo Sarabia), Atlética Madrid (Matheus Cunha) či Nice (Mario Lemina). Na některé z nich uplatnil opci teprve v létě, ale všichni už byli v kádru v minulé sezoně. Proto možná Lopetegui očekával posílení i v letním přestupním termínu.

Nakonec ale nepřišlo a tak přesto, že odtrénoval kompletní přípravu, se v úterý s Wolves rozešel. „Ačkoli bylo naší ambicí vstoupit do nové sezóny společně, je veřejně známo, že se v některých klíčových tématech naše názory rozcházely, a všechny strany se shodly na tom, že bude nejlepší se před sezonou rozejít,“ prohlásil sportovní ředitel Matt Hobbs.

Jeho nástupcem by se měl stát Gary O'Neil, který loni i přes slušné výsledky a solidní postavení v tabulce byl vyhozen z Bournemouthu. Jisté je, že pro Wolves bude výrazně levnější variantou. Přestože anglická liga startuje už tento pátek, O'Neil (či jiný nový kouč) bude mít ještě trochu času mužstvo nachystat, tým vstoupí do nové sezony až v pondělí proti Manchesteru United.

Konec den před MS

Paradoxní je, že Lopetegui nezažívá podobný hektický konec těsně před startem soutěže poprvé. Je to pro něj malé déjà vu na rok 2018, kdy sice končil kvůli svému rozhodnutí, ale ne z vlastní vůle. Tehdy měl totiž vést španělskou reprezentaci na mistrovství světa v Rusku. U kormidla byl od roku 2016 po konci legendárního Vicenteho del Bosqueho, ale světový šampionát už neodtrénoval.

Těsně před jeho startem totiž vyšlo najevo, že od nové sezony podepsal smlouvu s Realem Madrid, o čem španělskou fotbalovou asociaci neinformoval. Tu jeho počínání naštvalo natolik, že Lopeteguiho odvolala pouhý den před startem MS.

Že si ho jako trenéra Realu moc nepamatujete? Nedivte se, angažmá se hodně nevydařilo a svého kroku tak mohl litovat. V královském klubu vydržel necelé tři měsíce. Jeho největší trenérský úspěch přišel až po té. V roce 2019 převzal Sevillu a o rok pozdějí s ní (společně s Tomášem Vaclíkem) slavil triumf v Evropské lize.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

14. kolo
Články odjinud


Články odjinud