Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Sportovci zuří kvůli vystoupení Mišíkovy kapely na Atletovi roku: Fraška a výsměch!

Autor: OB

O víkendu proběhlo v Praze vyhlašování prestižní ankety Atlet roku, které žádné velké překvapení nepřineslo. Potřetí za sebou si cenu odnesl oštěpař Jakub Vadlejch (33), a tak není divu, že Romana Šebrleho (48) i jeho kamaráda Jakuba Holušu (35), kteří seděli v hledišti, zaujalo něco úplně jiného.

První ročník ankety Atlet roku se v tehdejším Československu konal už v roce 1962 a od té doby jsme vyhlašování neviděli jen dvakrát. Kromě předávání cen je tato akce každoročně spojena i s vystoupeními různých umělců a jinak tomu nebylo ani tentokrát.

Na pódiu se tak objevil Adam Mišík společně se svou kapelou a jejich show přísedící v hledišti velmi zaujala. Bohužel pro mladého zpěváka ne tak, jak by si představoval. Přestože je běžné, že hudební skupiny na takovýchto akcích používají playback, umělci se většinou snaží, aby vše působilo velmi autenticky. Tomu se ale tentokrát velmi těžce věřilo, protože mladý bubeník si ke svým bicím nevzal ani paličky.

„Když si zapomeneš tretry (paličky) na závod (koncert),“ napsal k fotografii z vystoupení Roman Šebrle, který bubeníkův přešlap přirovnal k běhání bez bot.

Olympijský vítěz z roku 2004 však nebyl jediným účastníkem, kterého vystoupení Adama Mišíka a jeho kapely šokovalo.

„Že to není live je všem jasný, ale nevzít si paličky k bicím mi přijde jako totální fraška a výsměch. Za tohle berou honorář?“ napsal na svůj Instagram bývalý český atlet Jakub Holuša, který si na rozdíl od Romana Šebrleho servítky vůbec nebral.

Kromě této maličkosti se však celý večer nesl v pozitivním duchu a kromě Jakuba Vadlejcha si domů odnesl trofej také Jan Železný, který byl vyhlášen trenérem roku. Nejlepším juniorem se poté stal půlkař Ondřej Macík.

Jakub Vadlejch s manželkou přichází na vyhlášení Atleta roku
Jakub Vadlejch s manželkou přichází na vyhlášení Atleta roku