Akce Kopic! Míří do Plzně, vymění ho za Wágnera a Tecla | iSport.cz
Karel Häring
16. června 2015 • 10:02

Akce Kopic! Míří do Plzně, vymění ho za Wágnera a Tecla

Vstoupit do diskuse
0
Kopic míří z Jablonce do Plzně, opačnou cestou Wágner a Tecl
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
TOP góly 5. nadstavbového kola: Jindřiškův přímák nebo Čermákova umístěnka k tyči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Viktoria Plzeň včera představila novou posilu, z Jihlavy přichází na hostování s opcí Tomáš Kučera. Ovšem mezitím v minulých dnech doladila obří transfer, který oznámí v nejbližších dnech. Do Štruncových sadů míří z Jablonce Jan Kopic, opačným směrem přestupují Tomáš Wágner a Stanislav Tecl.Už na startu přípravného období se zrodil pravděpodobně jeden z největších tuzemských přestupů letního přestupového okna. Jan Kopic, jeden z nejlepších hráčů uplynulého ročníku Synot ligy, přichází do kádru úřadujícího mistra.

Ještě to není oficiální, k oznámení by mělo dojít ve středu, nicméně dva spolehlivé a na sobě nezávislé zdroje Sportu to potvrzují. Nejde o žádné velké překvapení, generální manažer Viktorie Adolf Šádek už před dvěma týdny prohlásil. „Jestli český klub, který má ambice, o něm neuvažuje, tak si myslím, že nemá vhodně a dobře nastavenou sportovní koncepci. Je to jeden z nejzajímavějších hráčů. Ale nechejme to na nejbližší dny.“ 

Nepřímo si tak rýpnul do Sparty. Ta o něj měla zájem během zimy, byl to jeden z hráčů, o které stál tehdejší trenér Vítězslav Lavička, ovšem vysoké finanční požadavky Jablonce Letenské odradily. A teď už jej nechtěla. 

Plzeň se s Miroslavem Peltou, jemuž klub patří, dohodla. Podle informací Sportu by se měla částka pohybovat okolo dvaceti milionů korun. Ovšem Viktoria ve velkém minusu nezůstane. Opačným směrem, byť ne jako součást transferu, ale samostatné přestupy, zamíří útočníci Tomáš Wágner a Stanislav Tecl. Každý z nich by měl Baumit vyjít na deset milionů korun.

Potvrdily se tak informace deníku Sport, který o této možnosti psal už v průběhu jarní části ligy s tím, že se původně mluvilo v případě exjihlavského forvarda o hostování. Ten v minulé sezoně ztratil místo v základní sestavě a trenér Miroslav Koubek s ním příliš nepočítal. V konkurenci Jana Holendy a typově podobného Aidina Mahmutoviče by dostával minimum prostoru. Jablonec naopak dlouhodobě hledá střelce, proto se rozhodl angažovat také Tomáše Wágnera, jenž na hostování v Mladé Boleslavi vstřelil deset branek. 

Kopic, který v uplynulém ročníku skóroval osmkrát a na devět gólů přihrál, by měl vylepšit pravou stranu záložní řady. Vedení klubu není dlouhodobě spokojeno s výkony Milana Petržely. A ačkoliv z Teplic přichází Egon Vůch, Kopic by měl být novou jedničkou na této pozici. 

Jeho příchod je špatnou zprávou pro Spartu i v jiném ohledu. Letenští se zajímali o jabloneckého Lukáše Masopusta. Po prodeji reprezentačního záložníka však už Pelta další oslabení nechystá. Pro Plzeň bude pětadvacetiletý univerzál už čtvrtým novým hráčem od konce ligy. Viktoria nejprve oznámila angažování talentovaných mladíků z Příbrami – Aleše Matějů a Jana Suchana (první nastoupí do přípravy s týmem, druhý zůstane ve svém původním klubu na hostování), včera pak představila další posilu Tomáše Kučeru.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud