CELÝ SESTŘIH: Karviná - Brno 2:1. Hosté dohrávali v deseti, jsou poslední

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Brna v osmém kole první ligy prohráli v Karviné 1:2 a klesli na poslední místo tabulky. Zbrojovku sice poslal do vedení už v osmé minutě Michal Škoda, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Eric Ramírez a po změně stran dokonal obrat Lukáš Budínský z penalty. Brno navíc dohrávalo závěrečnou půlhodinu v oslabení po vyloučení brankáře Dušana Melichárka. Karviná v nejvyšší soutěži utnula sérii porážek, která trvala čtyři zápasy.

První nebezpečnější akci vymysleli domácí, ale Panák z rohu hlavičkoval jen doprostřed a Melichárka nepřekvapil. Brzy nato se prosadila Zbrojovka. Pilíkův nákop vrátil před bránu hlavou Pavlík a Škoda se dokázal na malém vápně probít ke gólové střele.

Ve 21. minutě se Karvinští dočkali vyrovnání. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Ramírez a připsal si premiérový ligový zásah. Venezuelský útočník mohl za čtvrt hodiny udeřit podruhé, ale zblízka přestřelil.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Brno 2:1

Na začátku druhé půle se vřítil do vápna Zbrojovky Moravec, po kontaktu s Fortesem upadl a rozhodčí po chvilce váhání nařídil penaltu, kterou v 56. minutě proměnil Budínský. Brzy poté Melichárek neudržel nervy, v přerušené hře strčil do Hoška a po druhé žluté kartě musel předčasně do šaten.

Domácí se snažili výsledek pojistit, po akci Štepanovského se o to pokoušel střelou Panák, ale náhradní gólman Halouska balon vytěsnil mimo. V 77. minutě dostal balon do sítě Štepanovský, ale stál v ofsajdu a karvinské publikum jen vydechlo zklamáním.

Vzápětí Ramírez prostrčil balon do uličky Janečkovi, který přehodil vybíhajícího Halousku, ale trefil jen na horní síť. Byť v deseti, Brňané v závěru vyvinuli velkou snahu o vyrovnání. Blízko ke gólu měl Gáč, jehož dělovku zlikvidoval Berkovec metr před brankovou čárou.

Domácí: 20. Ramírez, 57. Budínský

Hosté: 8. Michal Škoda

Domácí: Berkovec – Čolić, Hošek, Lischka, Eismann (C) – Janečka, Panák – Jan Moravec, Budínský (90. Šisler), Letić (69. Štepanovský) – Ramírez (90+4. Smrž).

Hosté: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Gáč, T. Jablonský (65. Halouska) – Polák, Sedlák (78. Kratochvíl) – Fortes, T. Pilík (72. Přichystal), Lutonský – Michal Škoda.

Domácí: Le Giang, Šisler, Puchel, Smrž, Lingr, Štepanovský, Weber

Hosté: Halouska, Kijanskas, Kratochvíl, Přichystal, Koné, Jovanović, Juhar

Domácí: Lischka, Hošek, Čolić

Hosté: Michal Škoda, Fortes, Melichárek, Melichárek (č)

Pechanec – J. Paták, Wilczek

Městský stadion Karviná, Karviná

3 373 diváků

Klíčové momenty utkání

Karviná - Brno: Berkovec mužem okamžiku! Hosté měli obrovskou šanci na vyrovnání

Karviná - Brno: Janečka se pokoušel přehodit hostujícího brankáře, míč se snesl na síť

Karviná - Brno: Štěpanovský dorazil míč do sítě, radost mu zkazil sudí signalizující ofsajd

Karviná - Brno: Střídající Halouska musel zasahovat proti střele Panáka

Karviná - Brno: Červená karta pro Melichárka! Neudržel nervy na uzdě a v zápase dohrál

Karviná - Brno: Penalta! Budínský proměnil pokutový kop a domácí vedli 2:1

Karviná - Brno: Ramirez zakončoval jen nad bránu Dušana Melichárka

Karviná - Brno: Ramirez překonal Melichárka a běžel slavit s lavičkou, 1:1

Karviná - Brno: Šance hostů, střela Fortese skončila přímo v náruči Berkovce

Karviná - Brno: Gól! Michal Škoda otevřel skóre, 0:1

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56