CELÝ SESTŘIH: Slavia - Brno 2:0. Výhru vystřelil dvěma góly Necid | iSport.cz

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Brno 2:0. Výhru vystřelil dvěma góly Necid

Autor: iSport.cz
0
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1

Fotbalisté Slavie v 9. kole první ligy doma zdolali Brno 2:0 a prodloužili svou rekordní šňůru bez porážky na 35 zápasů nejvyšší soutěže. Zůstali tak na třetí příčce tabulky o bod za druhou Olomoucí a osm bodů za vedoucí Plzní. Velký tlak zužitkoval dvěma góly Tomáš Necid, který se v české lize trefil poprvé od května 2014. Slavia vyhrála doma v nejvyšší soutěži pošesté za sebou bez inkasovaného gólu.

Brno se potýkalo s problémy se skládáním defenzivy, vypadli zranění Pavlík, Jablonský a potrestaný brankář Melichárek. Trenérské duo Přerost, Dostálek tak nasadilo na pravý kraj obrany Portugalce Gomese, který přišel tento týden z tamní druhé ligy. V brance poprvé od začátku nastoupil Halouska.

A právě mladý gólman byl od začátku hlavní postavou brněnského týmu. Slavia měla velkou převahu, ale nedařilo se jí Halousku překonat. Hned v úvodu si brněnský brankář poradil se střelou Hušbauera a následnou hlavičkou Altintopa. Deli zase hlavou trefil pouze břevno a neuspěl ani Necid.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Brno 2:0. Výhru mistra vystřelil dvěma góly Necid

V osmé minutě už sice Slavia míč do branky dostala, ale gól navrátilce do sestavy po zranění Dannyho neplatil kvůli ofsajdu. Krátce poté napálil tyč Hušbauer.

A Halouska zářil dál, když zlikvidoval pokus Altintopa, Deliho hlavičku pod břevno a na brankové čáře zasáhl i proti Jugasovi. Ve 44. minutě už ale inkasoval. Hušbauer poslal z levé strany centr, na přední tyči si ho našel Necid, a i když mu obránce visel na zádech, umístil hlavou míč do branky.

I ve druhé půli se hrálo převážně na hostující polovině, ale Altintop, Sýkora, Danny ani Van Buren nedokázali přidal druhou branku. Až v 75. minutě Van Buren nacentroval na zadní tyč, kde Necid zblízka podruhé dostal míč do sítě. Dva góly v ligovém utkání dal naposledy v říjnu 2015 za Bursaspor, od té doby se mu to povedlo jen třikrát v poháru.

Domácí: 44. Necid, 75. Necid

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Hušbauer (C), Ngadeu – Sýkora (61. Stoch), Altintop (70. Van Buren), Danny (82. Souček) – Necid.

Hosté: Halouska – De Piedade, Jovanović, Gáč, Vraštil – Fortes (82. Přichystal), Polák (C), Kratochvíl (66. Juhar), Sedlák, Lutonský – Michal Škoda (75. Koné).

Slavia - Brno: Dannyho střelu vyrazil pohotový Halouska

Slavia - Brno: Sýkora si zažongloval s míčem, položil se do střely, ale bránu minul

Slavia - Brno: Altintop ve velké šanci zaváhal a vystřelil mimo

Slavia - Brno: Slávisté se dočkali – Necid se trefil hlavou a je to 1:0

Slavia - Brno: Halouska mučí slávisty – Jugasovu hlavičku vyškrábl z brankové čáry

Slavia - Brno: Halouska vyškrábl Deliho hlavičku zpod břevna

Slavia - Brno: Halouska drží Brno – vychytal Altintopa

Slavia - Brno: Hušbauerova dělovka se odrazila od tyče

Slavia - Brno: Dannyho gól neplatí, asistent mu odmával ofsajd

Slavia - Brno: Necid se řítil do velké šance, Halouska ho vychytal

Slavia - Brno: To mohl být gól! Deli trefil hlavičkou břevno

Slavia - Brno: Halouska parádně vyrazil Hušbauerovu ránu, poradil si i s dorážkou

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66