CELÝ SESTŘIH: Jablonec – Boleslav 3:1. Dvakrát se trefil Jovovič | iSport.cz
1. října 2017 • 19:01

CELÝ SESTŘIH: Jablonec – Boleslav 3:1. Dvakrát se trefil Jovovič

0
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává

Fotbalisté Jablonce v 9. kole první ligy doma porazili Mladou Boleslav 3:1 a bodovali posedmé za sebou. V tabulce se dostali už na čtvrté místo před Spartu a Liberec. O výhru Severočechů se postarali Stanislav Tecl a Vladimir Jovovič, který zaznamenal dva góly a asistenci. Boleslav ztratila už podesáté z posledních 12 ligových utkání a je čtrnáctá.

Jablonec od začátku potvrzoval svou dobrou formu a už v první minutě měl šanci Masopust. Pak už se začali prosazovat Tecl s Jovovičem. První možnosti ještě neproměnili, ale ve 27. minutě už domácí udeřili.

Hostujícímu brankáři Vejmolovi nevyšel odkop a nahrál jen na jablonecké kopačky. Tecl pak posunul na Jovoviče a srbský záložník technickou střelou do šibenice otevřel skóre.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Mladá Boleslav 3:1. Výhru řídil Jovovič

Boleslav se snažila o rychlou odpověď, ale Komličenko hlavou zblízka přestřelil. Místo toho ve 38. minutě přišla domácí pojistka. Jovovič nahrál Teclovi, který měl na vápně dostatek prostoru převzít míč tak šikovně, že se zbavil hned dvou obránců a vstřelil svůj šestý gól během posledních šesti kol.

V závěru poločasu se při souboji s Chalušem zranil domácí útočník Doležal hrající jubilejní 150. ligový zápas a musel být odnesen na nosítkách. Do druhé půle ho nahradil Mihálik.

Definitivně rozhodnuto bylo v 50. minutě, kdy vystřelil Trávník, obrana srazila míč jen k Jovovičovi a ten svůj dobrý výkon korunoval druhou brankou. Boleslavi se povedlo alespoň snížit, když se po rohovém kopu v 65. minutě prosadil hlavou střídající Mebrahtu. Víc už ale Jablonec nedovolil a pohlídal si čtvrtou výhru z posledních pěti kol.

Domácí: 27. Jovović, 38. Tecl, 50. Jovović

Hosté: 64. Mebrahtu

Domácí: V. Hrubý – Pernica, Matěj Hanousek, Hübschman (C), Masopust – V. Kubista, Jovović (78. Zelený), Janković, Tecl – Doležal (46. Mihálik), Trávník (89. Považanec).

Hosté: Vejmola – Fleišman, Matějovský (C), Komličenko (76. Magera), Hubínek – Přikryl, Stronati, Mareš (46. Chramosta), Pauschek – Chaluš, M. Vukadinovič.

Domácí: Bárta, Kysela, Diviš, Zelený, Mihálik, Holeš, Považanec

Hosté: Fabián, Levin, Magera, Chramosta, Mebrahtu, Babalj, Agajev

Hosté: Fleišman, Mareš

Miroslav Zelinka – Ondřej Pelikán, Jan Paták, Karel Hrubeš, Jiří Kureš, Adriana Trešlová

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Mladá Boleslav: Na střelu Tecla těsně nedosáhl Masopust

Jablonec - Mladá Boleslav: Gól! Střídající Golgol snížil stav utkání, 3:1

Jablonec - Mladá Boleslav: Tecl ve velké šanci poslal míč pouze mimo bránu

Jablonec - Mladá Boleslav: Zase Jovovič! V utkání se trefil podruhé a domácí vedli už třígólovým rozdílem

Jablonec - Mladá Boleslav: Au! Otřesený Doležal opustil trávník na nosítkách

Jablonec - Mladá Boleslav: Nejlepší střelec Jablonce Tecl překonal Vejmolu a domácí vedli už 2:0

Jablonec - Mladá Boleslav: Hosté se snažili odpovědět, Komličenko mohl vyrovnat

Jablonec - Mladá Boleslav: Gól! Jovovič z první zakroutil míč do brány, 1:0

Jablonec - Mladá Boleslav: Hrubý musel zkrotit ránu Tomáše Přikryla

Jablonec - Mladá Boleslav: Šance domácích gólem neskončila

Jablonec - Mladá Boleslav: V první šanci zápasu se ocitl Masopust, míč mířil vedle

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34