6. ledna 2018 • 04:50

Janko o konci ve Spartě: Šlo o peníze, měli mě dát radši do výlohy

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Krejčí hrdinou i padouchem. Domácí dominance, jenže lepší soupeř by trestal víc
Evropská tvrdá Slavia je zpět, Servette naložila. Před derby potěšila efektivita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří do trojice letních posil, pro které ve Spartě nezbylo po podzimu místo. Útočník Marc Janko neoslnil a musí si hledat nové angažmá. Nyní trénuje individuálně. Prozradil také, jak mu konec na Letné vysvětlili.Čtyřiatřicetiletý Janko dorazil do Sparty z Basileje, uzavřel dvouletou smlouvu, ale v české nejvyšší soutěži stihl odehrát jen pět utkání a dal jedinou branku. Na začátku zimní přípravy se dozvěděl, že jeho mise na Letné je u konce. „Bylo nám jasně řečeno, že tento krok má co do činění s klubovými financemi,“ uvedl pro agenturu APA.

Nyní trénuje sám, aby se udržel v kondici. Má svůj vlastní fitness plán, na instagramový účet umístil ke svému prohlášení pro fanoušky video s běžícím boxerem Rockym Balboou ze slavného filmu. Kariéru tedy určitě nebalí. „Není to pro mě nic nového, zažil jsem to už v Turecku,“ připomněl své působení v Trabzonsporu, které pro něj skončilo také trpce, když skončil jako hráč sedící na tribuně.

Na rozdíl od této zkušenosti ocenil, že ve Spartě mu důvody, proč s ním nepočítají, otevřeně vysvětlili. „To bylo v pořádku a dalo se to přijmout. Jednu věc bych ale udělal jinak. Pokud chcete někoho prodat, dáte ho do výlohy a ne do sklepa,“ posteskl si. Věří, že brzy bude mít jasno o tom, kde bude v kariéře pokračovat. „Jsem otevřený čemukoliv,“ řekl.

Sportovní ředitel Sparty Ščasný: Chci poznat Stramaccioniho pohled na klub a pomoct ke zlepšení
Video se připravuje ...

Útočník Sparty Václav Kadlec v souboji s asistentem Radoslavem Kováčem
Útočník Sparty Václav Kadlec v souboji s asistentem Radoslavem Kováčem

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud