8. února 2018 • 22:15

Naděje pro Spartu. Egypťan Hamdy upřednostnil Prahu před Basilejí

Autor:
Reklama
Ahmed Hamdy je novou posilou sparťanské juniorky
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1! Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Áčko Sparty během zimního přestupového období posílili Nicolae Stanciu, Guélor Kanga či Mihailo Ristič, v posilování záložní řady ale nezahálí ani mládež letenského týmu. K týmu se připojil 19letý Ahmed Hamdy, egyptský záložník, který doposud hájil barvy Al-Ahlí.Reprezentant Egypta do 19 let neměl o zájemce nouzi. Před třemi měsíci ho zkoušela Basilej, bývalý klub jeho slavného krajana Mohameda Salaha. Švýcarský klub chtěl talentovaného středopolaře ponechat v jeho domovském Al-Ahli a sledovat jeho vývoj v A týmu, egyptský klub ale nabídl jen možnost, že by hráč setrval v juniorce.

"Odmítl jsem to a rozhodl jsem se přestoupit do jiného velkého klubu, abych měl víc šancí hrát za A tým," řekl Hamdy serveru Kingfut.com. Tím týmem myslel Spartu, i v ní ho ale vzhledem ke konkurenci nejspíš čeká osud v podobě odsunu do mládeže.

Hamdy už za sparťanskou juniorku odehrál několik přípravných utkání, brankou přispěl k výhře nad Hvozdnicí. Své působení z Praze, kde má podle slov trenéra Michala Horňáka pobývat alespoň do léta, si zatím nemůže vynachválit.

"Sparta je jeden z největších klubů v Evropě, drží rekord v počtu českých titulů a pravidělně hraje v Evropské lize. Doufám, že se mi v mém prvním klubu v Evropě bude dařit. Budu to brát krok po kroku," řekl Hamdy pro egyptský portál.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze