21. června 2018 • 10:00

Trest za Buchu? Slavia končí s jeho hráčskou agenturou, napsal Tvrdík

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Těsně před středeční půlnocí napsal Jaroslav Tvrdík na sociální síť Twitter status, který může mít značný dopad na Slavii. Šéf klubu uvedl, že "sešívaní" končí spolupráci s hráčskou agenturou Sport Invest. Pod ní ze současného kádru prvního mužstva spadají tři fotbalisté - brankář Ondřej Kolář, stoper Lukáš Pokorný a záložník Pavel Bucha. Právě ten byl na začátku letní přípravy přeřazený do juniorky, protože s klubem odmítl prodloužit smlouvu, která neobsahovala výstupní klauzuli."Představenstvo Slavie dnes (ve středu) rozhodlo o ukončení jakékoliv spolupráce s agenturou Sport Invest," napsal předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. Mezi klienty agentury, která mimo jiné zastupuje i gólmana Arsenalu Petra Čecha, patří tři hráči současného áčka Slavie - Ondřej Kolář, Lukáš Pokorný a Pavel Bucha.

Problém vznikl u posledně jmenovaného. Talentovaný záložník, který na jaře pod trenérem Jindřichem Trpišovským odehrál pět ligových zápasů, odmítl podepsat prodloužení stávajícího kontraktu bez výstupní klauzule. Ta by mu v budoucnu v případě zájmu jiného klubu umožnila za určenou částku odejít.

Smutní slávisté Tomáš Necid a Pavel Bucha po remíze se Slováckem
Smutní slávisté Tomáš Necid a Pavel Bucha po remíze se Slováckem

Slavii se tohle jednání nelíbilo a dvacetiletého hráče na začátku letní přípravy přeřadila do juniorky. Ve hře je momentálně i to, že by Bucha mohl přestoupit do Viktorie Plzeň, která sporu "sešívaných" s mladým talentem chce využít. Ta má podle informací Sportu možnost získat Buchu za zhruba patnáct milionů korun, a je jen na ní, jestli tuto možnost využije.

Šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka jednání Buchy a jeho agentury naštvalo, proto už se Sport Investem neche spolupracovat. "Trh je ostře konkurenční a budeme dělat s agenturami a agenty, kteří respektují zájem klubu. A věřte mi, že to zvládneme bez nejmenších problémů," vzázal Tvrdík veřejnosti v diskuzi na Twitteru.

"Naše práce je primárně hájit zájmy hráčů, které zastupujeme. V rámci toho jsme ale vždy otevření diskusi a hledání řešení či kompromisu. Ze strany Slavie nám to však v tomto případě nebylo vůbec umožněno, protože zástupci klubu s námi nevedli dialog. I proto nás včerejší prohlášení Jaroslava Tvrdíka překvapilo. Můžeme však všechny naše sportovce ujistit, že se nenecháme ovlivnit a vždy budeme stát na jejich straně," stojí v prohlášení Sport Investu.

Co bude s dalšími dvěma jejími hráči (Kolář, Pokorný) ve Slavii, zatím není jasné.

Znepokojení z rozhodnutí Slavie projevila i Hráčská fotbalová unie, která spolupracuje s Asociací fotbalových agentů na základě memoranda. "Pro HFU jsou vždy nejdůležitějším subjektem jednotliví hráči a připadá nám nepřípustné, aby jakýkoli klub nařizoval svým hráčům, se kterými agenty smí a nesmí spolupracovat. Apelujeme proto na vedení Slavie, aby své rozhodnutí přehodnotilo a nechalo výběr agentů čistě na samotných hráčích," uvedl v prohlášení předseda HFU Tomáš Pešír.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze