Krmenčík a Bruggy? Belgický mistr nabízí 156 milionů, může i přitlačit | iSport.cz
Jakub Konečný
9. srpna 2018 • 04:45

Krmenčík a Bruggy? Belgický mistr nabízí 156 milionů, může i přitlačit

TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Modrá na dresu by mu zůstala, jen červenou by nahradila černá. To pokud by Michael Krmenčík odešel do FC Bruggy, který na reprezentačního útočníka předložil Plzni zajímavou nabídku. Podle informací deníku Sport je ve hře odstupné šest milionů eur, tedy 156 milionů korun. A belgický šampion je prý navíc ochoten ještě přitlačit.Dlouho očekávaná nabídka na Michaela Krmenčíka je zde. „Oficiální zájem projevily Bruggy, už kvůli tomu kontaktovaly Plzeň,“ sdělil deníku Sport dobře informovaný zdroj.

Úřadující mistr Belgie, který má zajištěnu účast v základní skupině Champions League, deklaruje, že je za Krmenčíka připraven dát šest milionů eur (156 milionů korun) plus procenta z jeho dalšího případného přestupu. A nejde o finální návrh, Bruggy jsou údajně svolné jít až na 8 milionů eur (208 milionů korun) a zvýšit i podíl Plzně na dalším transferu.

Patnáctinásobný belgický šampion utratil za posily toto léto už 14 milionů eur (363 milionů korun) a stále má kde brát, neboť před uzavřením je prodej útočníka Wesleyho za 12 milionů eur (311 milionů korun) do Lazia Řím. A právě brazilského hromotluka, kterého Bruggy získaly před dvěma lety z Trenčína za milion eur (26 milionů korun), by měl Krmenčík nahradit.

Jestli se tak však nakonec stane, je nyní těžké odhadovat. Spíš ne, protože Plzeň si svou největší hvězdu cení ještě na mnohem vyšší sumu, konkrétně na 10 milionů eur, tedy 260 milionů korun. Už v zimě Viktoria dala v souvislosti s Krmenčíkem plnou moc německému agentovi Saschovi Empacherovi z agentury SPOCS, který zastupuje například Benjamina Tetteha ze Sparty a letenskému klubu pomáhal s příchody Nicolae Stanciua či Florina Nity.

Empacher se v poslední den lednového přestupního termínu vytasil s nabídkou tehdy druholigového anglického Wolverhamptonu. Zněla na hostování za dva miliony liber (57 milionů korun) s opcí na přestup za dalších sedm milionů liber (199 milionů korun).

Plzeň přesto řekla ne.

A není příliš pravděpodobné, že by Viktoria nyní tváří v tvář mnohem nižší částce povolila. I z toho důvodu, že si zatím za Krmenčíka nepřivedla žádnou náhradu, na soupisce má vedle něj už pouze dva útočníky – Jakuba Řezníčka a Tomáše Chorého, neboť Marka Bakoše uvolnila v minulém týdnu na hostování do Spartaku Trnava.

Kromě náročné obhajoby titulu navíc Plzeň čeká ještě větší výzva – základní skupina Ligy mistrů. Na první scéně klubového fotbalu bude Viktoria na úřadujícího krále ligových střelců určitě hodně spoléhat, trenér Pavel Vrba si sestavu bez Krmenčíka nedovede představit.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 0:1. Viktoria v tajfunu na Andrově stadionu nezaváhala

Ligový insider: Vedení ve Slavii a Spartě? Jiránek popsal rozdíly

ČÍSLA KOLA: Baroš vynikl. Brankář týdne? Budete se divit, kolik dostal gólů

TOP góly 3. kola: Hušbauerův nadpozemský volej a Barošovy nůžky

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud