10. srpna 2018 • 20:26

SESTŘIH: Boleslav - Slavia 0:1. Hubenou výhru Pražanů trefil Škoda

Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje
Vémola tvrdého Francouze neukončil. V Bratislavě vyhrál na body Vémola tvrdého Francouze neukončil. V Bratislavě vyhrál na body

Fotbalisté pražské Slavie vyhráli i čtvrté kolo FORTUNA:LIGY. Úřadující vicemistr v obměněné sestavě zvítězil v předehrávce v Mladé Boleslavi 1:0 a pojistil si vedení v tabulce. O úspěchu červenobílých, které v úterý čeká odveta 3. předkola Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev, rozhodl ve 34. minutě Milan Škoda po chybě brankáře Jana Šedy. Středočeský celek utrpěl třetí porážku v sezoně a doma prohrál oba zápasy při skóre 0:5.

Slávistický kouč Trpišovský udělal pět změn oproti úternímu úvodnímu utkání kvalifikace Ligy mistrů s Dynamem Kyjev (1:1) a z toho tři byly v obraně. Do základní sestavy nově nasadil tři letní posily beka Zeleného, záložníka Balutu a útočníka Olayinku, stopera Pokorného a dalšího zadáka Frydrycha.

Boleslav začala souboj své nejhorší obrany soutěže se slávistickým nejlepším útokem aktivně a ve třetí minutě mohla otevřít skóre. Hubínkovu tečovanou střelu však vykopl z brankové čáry Pokorný a dorážku zase vyhlavičkoval Zelený.

Slavia postupně získala převahu a ve 20. minutě měl šanci Baluta, kterého vychytal Šeda. Zeleného zakončení srazil Křapka na roh a na druhé straně po půlhodině přizvedl Komličenkovu hlavičku nad branku gólman Kolář.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:1. Obměnění sešívaní vydřeli další tři body
720p 360p

Jeho protějšek mezi tyčemi Šeda pak pomohl hostům k vedení, když špatně vyběhl na centr od Ngadeua, nechal se přehlavičkovat Škodou a míč obloučkem zapadl do sítě. Slávistický kapitán si připsal třetí gól v ligové sezoně. Odpovědět mohl Hubínek, ale vystřelil vedle. Pražané do pauzy ještě dvakrát zahrozili z centru, Škoda i Olayinka však hlavičkovali vedle.

Po přestávce domácí vysunuli hru a přidali, k velkým šancím to ale nevedlo. Pražané hlídali náskok a v nezáživném a rozkouskovaném poločase tři body udrželi. I když ve třetí minutě nastavení jim pořádně zatrnulo. Po Frydrychově chybě se zjevil sám před Kolářem Konaté, mířil však vedle. V součtu s dubnovým domácím pohárem porazili slávisté Boleslav pošesté za sebou.

Domácí:

Hosté: 34. Milan Škoda

Domácí: Šeda – Křapka, Takács, Král, Keresteš – Hubínek (82. Přikryl), Hůlka (C) – Pauschek (60. Jaroslav Diviš), Ladra (89. Valenta), Konaté – Komličenko.

Hosté: O. Kolář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Zelený – Souček – Baluta, Stoch (90+1. Bořil), Hušbauer, Olayinka (58. Zmrhal) – Milan Škoda (C) (81. Tecl).

720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Konaté se výborně uvolnil, Kolář byl rychle venku z brány

720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Škoda využil Šedovy chyby a poslal sešívané do vedení 1:0
720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Komličenko hlavičkoval těsně nad bránu
720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Zelený dostal krásný pas, ale neprocpal míč do tutovky
720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Baluta se krásně uvolnil a ve velké šanci vystřelil, Šeda byl pozorný
720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Olayinka se pokusil o nůžky, Škoda střílel mimo bránu
720p 360p

Mladá Boleslav - Slavia: Tutovka Boleslavi! Hubínek střílel do tyče, slávisté zasahovali na čáře
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)