15. září 2018 • 18:50

SESTŘIH: Příbram - Olomouc 1:0. Sigma se dál trápí, rozhodl Slepička

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Trápení fotbalistů Olomouce v nové sezoně FORTUNA:LIGY pokračuje. Sigma v osmém kole prohrála na hřišti Příbrami 0:1, celkem pošesté v řadě, a s jedinou výhrou zůstává na patnáctém místě tabulky. Naopak Středočeši slaví, vyrovnali se s odchodem Jana Matouška a díky přesnému zásahu Miroslava Slepičky z druhého poločasu poskočili už na šestou příčku.

Příbram poprvé v sezoně nemohla využít svého nejproduktivnějšího hráče Matouška, který přestoupil do Slavie. Na pozici podhrota se místo něj posunul Fantiš a šanci v základní sestavě poprvé dostal Antwi. Naopak posily z reprezentační přestávky Mingazov, Voltr a Pejša zůstaly jen na lavičce.

Olomouc nastoupila v téměř totožné sestavě jako před reprezentační pauzou, jen se do ní po zranění vrátil Jemelka a vytvořil stoperskou dvojici s Kotoučem.

SESTŘIH: Příbram - Olomouc 1:0. Jediný gól Slepičky zlikvidoval naděje Sigmy na odpoutání se od tabulkového dna

Oběma týmům zápasy před pauzou nevyšly, a tak se chtěly chytnout, ale zároveň se vyvarovat chyb. Obrany tak převládaly nad útoky. Dlouho se hrál spíše opatrný fotbal bez větších šancí. Na olomoucké straně prověřil domácího gólmana Falta, Příbram se dostávala jen k závarům.

Ve druhé půli už ale měli více ze hry domácí. V 52. minutě poslal Tregler dlouhý pas za obranu na Hlúpika, ten ale pod tlakem vybíhajícího gólmana přehodil i branku. V 58. minutě už Příbram vedla, když Antwiho přihrávku zužitkoval ve svůj čtvrtý zásah v ligové sezoně Slepička.

Domácí útočník pak měl ještě jednu dobrou šanci. Ocitl se tváří v tvář gólmanu Buchtovi, ten ale jeho pokus zneškodnil. Olomouc se v závěru snažila o tlak, nasadila druhého a třetího útočníka, ale Příbram se celkem bez komplikací ubránila. Jen v 89. minutě zapomněla na Zahradníčka, ale ten v zajímavé pozici hlavičkoval jen na brankáře Švengera.

Domácí: 58. Slepička

Hosté:

Domácí: Švenger – Hlúpik, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Průcha, Květ (67. Kilián), Soldát, Antwi – Fantiš (59. Mingazov) – Slepička (78. Voltr).

Hosté: M. Buchta – Sladký (67. P. Dvořák), Kotouč, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Plšek (78. Yunis), Kalvach, Houska, Falta (59. Hála) – Nešpor.

Domácí: Kočí, Nový, Kilián, Mingazov, Pejša, Voltr, Rezek

Hosté: Mandous, Manzia, Hála, Texl, Štěrba, Yunis, Dvořák

Domácí: Slepička, Mingazov, Tregler

Hosté: Zahradníček, Kalvach, Jemelka

Milan Matějček. Asistenti: Ondřej Pelikán, Petr Antoníček. Čtvrtý rozhodčí: Martin Nenadál

Příbram - Olomouc: Z trestného kopu pálil Houska mimo branku

Příbram - Olomouc: Slepička po běžeckém souboji s Kotoučem nedokázal překonat Buchtu

Příbram - Olomouc: Slepička předvedl mazáckou otočku a poslal Příbram do vedení, 1:0

Příbram - Olomouc: Hlúpik překonal vyběhlého Buchtu, ale jeho pokus proletěl nad břevnem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Olomouc: Soldát chtěl překonat hlavičkou vyběhlého Buchtu, ale přestřelil branku

Příbram - Olomouc: Plšek se dlouho hlásil o míč, nakonec z hranice vápna střílel nad

Příbram - Olomouc: Květ rozehrával rohový kop a míč nebezpečně proskákal šestnáctkou

Příbram - Olomouc: Plšek hlavou minul branku

Příbram - Olomouc: Falta pálil z malého vápna, ale Švenger byl připravený

Příbram - Olomouc: Slepička se v malém vápně jen tak tak nedostal ke střele

Příbram - Olomouc: Soldát nepřesně hlavičkoval z dobré pozice

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905