SESTŘIH: Boleslav – Karviná 1:0. Gólem z penalty rozhodl Komličenko | iSport.cz
14. července 2019 • 18:24

SESTŘIH: Boleslav – Karviná 1:0. Gólem z penalty rozhodl Komličenko

Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3 Liberec - Slavia: Ševčík blafákem oklamal Nguyena a zvyšuje vedení Pražanů, 0:3
SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v úvodním ligovém kole nové sezony Karvinou 1:0. O jejich triumfu rozhodl v 82. minutě nejlepší střelec uplynulého ročníku Nikolaj Komličenko a Středočeši doma v lize porazili Karvinou na čtvrtý pokus. Hosté navíc od 62. minuty hráli bez vyloučené Marka Hanouska.

Ve třetí minutě zakončil nepřesně z hranice vápna domácí Mešanovič. Za pět minut se po zahrání rohového kopu dostal míč k Takácsovi, jehož střelu z otočky ztečovali hosté nad břevno. Domácí obránce si tak gólovou radost k pondělním 23. narozeninám nedal.

V 19. minutě si na Matějovského centr naběhl Pudil, který v české nejvyšší soutěži nastoupil po jedenácti letech, ale s hlavičkou navrátilce z Sheffieldu si brankář Pastornický bez problémů poradil. O šest minut později hlavičkoval nad po Buchově centru nejlepší střelec uplynulé sezony Komličenko.

V 27. minutě po přetažené standardní situaci vrátil Kouřil míč před mladoboleslavskou brankou, kde se po něm marně natahovali Janečka a Rundič.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:0. Rozhodnutí přinesla Komličenkova penalta

První šanci po změně stran si vypracoval Mešanovič, který pálil přesně do Pastornického. V 62. minutě uviděl Hanousek druhou žlutou kartu. I přes oslabení Slezané na ofenzivu nerezignovali. V 65. minutě Dramého přízemní tečovaná střela skončila těsně vedle Šedovy tyče. O jedenáct minut později protáhla Šedu střela Šašinky z vápna.

V 81. minutě fauloval hostující kapitán Rundič v šestnáctce Mešanoviče a sudí Proske nařídil pokutový kop pro domácí, který proměnil Komličenko. V 86. minutě vyslal prudkou střelu nad Mešanovič. V nastaveném čase se po rohovém kopu odrazil míč k Pastornickému, s jehož zakončením si Šeda poradil. Mladá Boleslav zdolal Karvinou v sedmém ligovém duelu teprve podruhé.

Domácí: 82. Komličenko

Hosté:

Domácí: Šeda – Fulnek, Pudil, Takács, Túlio – Wiesner (59. Ladra), Matějovský (C) (77. Auer), Hubínek, Bucha (46. Budínský) – Mešanović, Komličenko.

Hosté: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Marek Hanousek, Janečka (61. Dramé) – Galuška (71. Petráň), Lingr, Puchel (88. Weber) – J. Šašinka.

Klíčové momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Karviná: V závěru útočil i gólman Pastornický a po rohu se dostal ke střele!

Mladá Boleslav - Karviná: Komličenko s přehledem proměnil penaltu, 1:0

Mladá Boleslav - Karviná: Mešanovič upadl po kontaktu s Rundičem, sudí nařizuje penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Mladá Boleslav - Karviná: Budínského bomba zaplula nad břevno

Mladá Boleslav - Karviná: Šašinka se ocitl v gólovce a své kvality musel ukázat Šeda

Mladá Boleslav - Karviná: Střelu Komličenka zastavil Pastornický

Mladá Boleslav - Karviná: Přízemní střelu Budínského odvrátili hosté na roh

Mladá Boleslav - Karviná: Hanousek po druhé žluté kartě inkasoval červenou a míří do sprch

Mladá Boleslav - Karviná: Ránu Budínského vyrazil Pastornický

Mladá Boleslav - Karviná: Po šikovné standardce Matějovského pohotově hlavičkoval Pudil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava