Ruský zájem o opory Slavie sílí: Král se neubránil, co bude se Součkem? | iSport.cz
Jan Podroužek
30. srpna 2019 • 10:15

Ruský zájem o opory Slavie sílí: Král se neubránil, co bude se Součkem?

TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pro talentovaného Alexe Krále si jde Spartak Moskva. Blíží se úplná dohoda se Slavií, o přestup silně stojí i sám hráč. Dneska prý zdravotní prohlídka, podpis, obchod dohromady za zhruba 315 milionů korun. Pokud se částka potvrdí, půjde o druhý nejdražší přestup hráče z domácí soutěže. Jak vypadá situace kolem další opory českého účastníka Ligy mistrů Tomáše Součka? A jak by mohli červenobílí reagovat na pohyby v kádru? Dozvíte se v zamčené části článku.Trenér Jindřich Trpišovský úlevně vyprávěl o velkém úspěchu, o postupu do Ligy mistrů, jenže pak připustil i problém, který klub zrovna řeší. Jen tak lehce se o to téma otřel. Zkrátka a dobře, Rusové mu chtějí vybrakovat kádr.

Neuběhl ani den, a už byl minus jeden hráč. Alex Král do Spartaku Moskva.

„Čelíme teď hodně vysokým nabídkám. Naši hráči dokazují, že svým stylem patří na určitý level fotbalu, ty odchody se tak asi můžou stát,“ řekl Trpišovský bez dalšího komentáře.

Takže? Rusové mašírují na Eden s pytli plnými peněz. Spartak Moskva jde po Královi a ten už se pomalu stěhuje. Spartakem nabízená cifra není potvrzená, nicméně měla by překračovat dvanáct milionů eur, tedy asi 315 milionů korun. Domluvena má být taky výše a délka Královy smlouvy, a dneska ještě zdravotní prohlídka, po níž bude definitivně hotovo.

Slavia se odchodu Krále bránila, i když podmínky vypadaly skvěle, sám hráč by ale podle informací Sportu od začátku klidně šel. A rád. I když je v klubu teprve osm měsíců po svém návratu z Teplic a čekají ho parádní zápasy v Champions League.

Už i vedení ale krapet couvlo. Koneckonců včera asi půl hodiny po povedené odvetě play off Ligy mistrů měl Král soukromou rozpravu přímo se šéfem klubu Jaroslavem Tvrdíkem. Přímo na hřišti, kdy už tribuny kolem byly úplně vyprázdněné. Mladý univerzál měl poslat Tvrdíkovi sms se svým rozhodnutím včera ráno, nepomohlo ani nabízené výrazné zvýšení platu. „Nezlobte se, ale tohle komentovat nemůžu,“ brání se otázce na Králův přestup jeho manažer Karol Kisel.

Slavii takový odchod postaví do těžké situace. Dosud mohla postavit skoro dvě jedenáctky poměrně srovnatelné síly, odchod 21letého univerzála by ale způsobil vlastně dva problémy.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud