Zachránce Heča? Gólman Sparty zářil, kouč Kotal ale káral za hrubku

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Stal se smutným hrdinou nedělního odpoledne. Sparťanský brankář Milan Heča chytil v derby se Slavií (1:1) dvě gólové šance soupeře. Stejně se ale nemohl radovat. O čisté konto přišel v poslední minutě, kdy se hlavou prosadil Petar Musa. „Velká škoda. Měli jsme reagovat rychleji,“ snažil se gólman Letenských vysvětlit, proč jeho tým ztratil výhru v samotném závěru.

Rychle rozehraný centr do vápna na Musu, prohraný souboj a prásk. Ze senzačního vedení byla opět plichta. „Nejspíš jsme měli rychleji reagovat a třeba i zůstat Bořilovi před balonem. Byl to od něho fakt dobrý centr a bohužel to skončilo gólem v naší brance,“ litoval Heča situaci, po které Slavia v 93. minutě vyrovnala.

Jinak ale sparťané rivaly z Vršovic pouštěli do vyložených šancí sporadicky. Nicméně i tak si červenobílí našli cestu, jak být pro letenskou branku nebezpeční – střelami z dálky. A brankář Milan Heča se dvakrát pořádně protáhl.

První „gól“ vytáhl na roh ve 38. minutě, kdy Martin Frýdek zapomněl bránit Lukáše Masopusta, slávistický záložník si nechal míč spadnout a halfvolejem vypálil. Heča měl co dělat, aby rychlým šmahem ruky balon vyrazil.

Slavia - Sparta: Masopust se postaral o parádní ránu zpoza vápna
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

To samé se opakovalo po změně stran. Krátce po vypuknutí druhého poločasu na rohu velkého vápna sparťanů vyplaval Petr Ševčík a přímo z voleje vypálil. Heča stejně jako v prvním poločase musel do vzduchu a akrobaticky míč vyrazil.

Slavia - Sparta: Neuvěřitelná Ševčíkova pumelice z voleje! Heča vyrazil robinzonádou

„Nerad bych se hodnotil. Mrzí mě inkasovaný gól. Navíc jsem udělal chybu i v rozehrávce. Tohle musíme ještě odstranit. Úplně ideální to nebylo,“ odmítl brankář rudých slova chvály.

Moc dobře tušil, za co mu trenér Václav Kotal po utkání pořádně vyčiní. Jen krátce po velké šanci měl Ševčík šanci na reparát. Heča totiž po malé domů od Lukáše Štetiny špatně zpracoval balon a musel do šprajcu s napadajícím Stanislavem Teclem. Odraženého míče se chopil právě Ševčík a jen těsně netrefil prázdnou branku.

Slavia - Sparta: Hečovi odskočil míč a Ševčík zakončil těsně vedle!

„Trenéři občas říkají, že mají rádi hráče, kteří nedělají hrubé chyby. Radši průměrný výkon, ale bez hrubek. A tohle je přesně ono. Tyhle věci sráží psychiku celého mužstva. Chceme se tomu vyvarovat. Slavia nás z toho sice nepotrestala, ale na této úrovni by se to stávat nemělo,“ kriticky zhodnotil sparťanský kouč Hečovo počínání.

I tak ale současná jednička Letenských věří, že jdou týmové výkony nahoru. „Zvedáme se a myslím si, že jsme tu měli vyhrát,“ dodal Heča.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Domácí: 90+3. Musa

Hosté: 80. Tetteh

Domácí: Kolář – Coufal, Kúdela, Takács, Bořil (C) – Ševčík, Traoré – Masopust (82. Hellebrand), Stanciu (82. Hilál), Olayinka – Tecl (71. Musa).

Hosté: Heča – Vindheim, Štetina, Hancko, Frýdek – Krejčí (53. Mandjeck), Sáček – Plavšić (76. Matěj Hanousek), Dočkal (C), Hložek – Tetteh (86. Kozák).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905