Michal Kvasnica
22. srpna 2020 • 13:38

Sigma startuje bez nakažené trojice. Kde hledat sílu, kde slabiny?

Vstoupit do diskuse
0
 • Fotbalisté Olomouce v utkání s Rosicemi, kde nastoupil i Roman HubníkFotbalisté Olomouce v utkání s Rosicemi, kde nastoupil i Roman HubníkFOTO: SK Sigma Olomouc

  Snad nikde se toho během léta nestalo tak málo jako v Olomouci. Odešel Lukáš Juliš, po dlouhých letech se vrátil Roman Hubník. To jsou největší změny v kádru trenéra Radoslava Látala. Výkony a výsledky v přípravě s těmito dvěma fotbalisty korespondovaly: ukázalo se, že Sigma vzadu zkvalitní, ale vpředu působí jalově. Jací budou Hanáci na podzim a co naznačily poslední týdny? Před dnešní premiérou s Libercem jsme vybrali pět nejzajímavějších a nejdůležitějších faktorů.

 • Persona top kalibru

  Nic proti Vítu Benešovi, za rok a půl odvedl tvrdý stoper v Olomouci kus práce. Ale příchod Romana Hubníka? To je, panečku, jiný kalibr. Zaprvé jde o odchovance, jenž má k Sigmě vztah a sám od sebe chtěl klubu vrátit to, co mu na začátku parádní kariéry dal. A za druhé je Hubník ztělesněním absolutního profesionalismu, disciplíny a obrovských zkušeností. Že mu Beneš okamžitě po jeho návratu předal kapitánskou pásku, je logická věc. Navíc vedle Hubníka vyroste i kumpán Václav Jemelka. Takovou stoperskou dvojici (někdy trojici?) může Hanákům liga závidět.

  263 Tolik zápasů odehrál Hubník v české lize.

  Roman Hubník nastoupil do utkání proti Brnu s kapitánskou páskou na ruceFoto ČTK / Luděk Peřina

 • 1999: tak konečně?!

  Vypadá to, že silný olomoucký ročník 1999 by měl konečně v plné parádě ukázat, proč v dorostu a juniorce drtil republiku. Mojmír Chytil už ukázal záblesky obrovského talentu v předchozí sezoně, nyní se dostane i na Ondřeje Zmrzlého, jenž v sestavě tlačí na Michala Vepřeka, a taky ofenzivního bijce Pavla Zifčáka, který se z hostování v Pardubicích vrátil plný elánu. Trenér Radoslav Látal má v plánu všechny tyhle poctivé mladíky často využívat, stejně jako sedmnáctiletého Kryštofa Daňka, další produkt kvalitní výchovy. Snad jejich minutáž nepohřbí těžký los a případný nezdar na startu.

  3 Tolik teenagerů (Daněk, Šíp, Trefil) je v kádru.

  Zleva Mojmír Chytil z Olomouce, Jakub Yunis z Olomouce a Jakub Brabec z Plzně v utkání 30. kola FORTUNA:LIGYFoto ČTK

 • Druhý Juliš není

  Osm branek ve dvanácti utkáních? Uf, jarní bilanci Lukáše Juliše někdo těžko dožene, a nejen v Sigmě. Nebylo by fér porovnávat střeleckou formu tehdejšího hosta ze Sparty se současnými olomouckými útočníky. Jenže góly budou sakra potřeba a příprava naznačila, že v ofenzivě bude problém. Martin Nešpor, Mojmír Chytil a Pavel Zifčák si každý připsali jen jednu trefu, Jakub Yunis žádnou a chorvatská posila Dominik Radič v generálce neproměnil penaltu... Že by Hanáci někoho vyloženě přestříleli nebo našli kanonýra, je nepravděpodobné. Vpředu to asi bude trápení.

  6 Počet branek Olomouce v pěti letních duelech.

  Tři zápasy, čtyři góly. Lukáš Juliš se v Olomouci vrací do formyFoto Petr Pelíšek

 • Motivovat i bez smlouvy

  Sorry, ale neprodloužíme. Jasný vzkaz vyslala sportovnímu manažerovi Ladislavu Minářovi dvojice stabilních záložníků ročníku 1993, David Houska se Šimonem Faltou. Za rok jim na Andrově stadionu končí kontrakt, na přestup mají nejvyšší čas. V jejích očích ideálně do zahraničí za lepšími podmínkami. Jenže zatím nemají ženicha, takže minimálně na podzim je bude moci kouč Radoslav Látal i nadále využívat. Z klubu jdou zprávy, že zatímco u Housky by neměl být s motivací vůbec žádný problém, kolega Falta kvůli občasné laxnosti už nemá jisté místo v základní sestavě. 2 Dvěma záložníkům, Houskovi s Faltou, končí v červnu 2021 smlouva.

  Nadějný olomoucký ročník 1993 se trochu zadrhl ve vývoji...Foto Barbora Reichová (Sport)

 • Nový boss, mecenáš nikde

  Dlouholetého předsedu spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ Jaromíra Gajdu nahradil po červnové valné hromadě Jakub Beneš, který do klubu naverboval například slavného odchovance Davida Rozehnala coby konzultanta. Ale že by měly tyhle změny vážnější efekt na chod akciové společnosti starající se o chod profesionálního fotbalu, se nedá říct. Návrat Ladislava Lébra do klubu se táhne už skoro tři měsíce, přitom sportovní manažer Ladislav Minář by jej uvítal, aby měl prostředky na posily. Ty chybějí, Hanáci v tomto ohledu každým rokem oproti konkurenci ztrácejí...

  Ladislav Minář vedl páteční trénink Olomouce. Tým by měl vést i v sobotním utkání proti Liberci.Foto Pro Sport: Petr Pelíšek

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud