SESTŘIH: Teplice - Olomouc 1:1. Chyba gólmana, pak domácí zachránili bod

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Olomouce remizovali v dnešním 11. kole první ligy v Teplicích a potřetí za sebou hráli 1:1. Sigmu poslal do vedení Jakub Yunis, který nastoupil do prvního soutěžního zápasu v této sezoně. Za domácí ve druhém poločase vyrovnal kapitán Jakub Mareš.

Olomouc natáhla ligovou sérii neporazitelnosti na devět zápasů a v neúplné tabulce se posunula na třetí místo. Tepličtí naopak neprohráli ani druhý zápas pod novým trenérem Radimem Kučerou a jsou čtrnáctí s odstupem jednoho bodu od sestupového pásma.

Už ve třetí minutě přišel pro domácí šok. Němeček si při snaze o rychlou rozehrávku nevšiml, že za ním stojí Yunis, který teplického gólmana tělem odstavil od balónu a pohodlně míč poslal míč do prázdné brány. Olomoucký útočník tak hned při prvním startu v sezoně skóroval.

O šest minut později mohla Sigma vést o dvě branky, Hála však míč napálil do Němečka, který včas vyběhl. Vyrovnáno mohlo být ve 14. minutě, ale hlavičku Mareše zlikvidoval olomoucký brankář Mandous. Chvíli na to se do šance dostal opět Hála, ale trefil pouze Němečka.

Po půlhodině hry mohl srovnat Mohlis, ale sám před Mandousem míč netrefil dobře. A olomoucký gólman se vytáhl i na konci prvního poločasu, kdy vyrazil Marešovu střelu z deseti metrů.

Domácí si tak na vyrovnání museli počkat do druhého poločasu. V 57. minutě Trubač po rohovém kopu vystřelil, míč na hranici brankového území zachytil Mareš a prostřelil Mandouse. Rozhodčí sice nejprve signalizoval ofsajd, po poradě s videorozhodčím však branku uznal.

V závěru zápasu nebyli Severočeši daleko od obratu. V 82. minutě totiž Vukadinovič střelou ze 14 metrů trefil břevno a v samotném závěru mohl rozhodnout Řezníček, do jeho střely ale včas skočil vracející se obránce Paulolo a míč srazil vedle brány.

SESTŘIH: Teplice - Olomouc 1:1. Němečkovu minelu napravil Mareš

Domácí: 57. J. Mareš

Hosté: 3. Yunis

Domácí: Němeček – Vondrášek, Kučera, Shejbal (46. Hošek), Černý – Fortelný, Jukl, Radosta (67. V. Vukadinović), Trubač (67. Jakub Řezníček) – Moulis (87. Kodad), J. Mareš (C) (90. Ljevaković).

Hosté: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Poulolo, Hála – Greššák, Breite, Houska (65. Daněk), Falta (90. Látal), Zahradníček (65. P. González) – Yunis (76. Nešpor).

Domácí: Hošek, Ljevaković, Vukadinović, Kodad, Kozák, Řezníček, Diviš

Hosté: Trefil, Beneš, Látal, González, Daněk, Radić, Nešpor

Zelinka – Horák, Hrabovský

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Klíčové momenty utkání

Teplice - Olomouc: Po Marešově přihrávce střílel Řezníček v dobré pozici vedle

Teplice - Olomouc: Vukadinovič nastřelil břevno!

Teplice - Olomouc: Yunis našel Hálu, toho vychytal Němeček

Teplice - Olomouc: Němeček při odkopu minul míč, bizarní minelu potrestal Yunis, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905