Přehled NEJ maratonců a sprinterů ligy. Který tým byl za lenochy? | iSport.cz
Jakub Konečný
10. ledna 2021 • 04:30

Přehled NEJ maratonců a sprinterů ligy. Který tým byl za lenochy?

Vstoupit do diskuse
1
 • Projděte si nejlepší maratonce a sprintery ligy Projděte si nejlepší maratonce a sprintery ligyFOTO: koláž iSport.cz

  Po každém kole FORTUNA:LIGA na svých sociálních sítích zveřejní pořadí tří nejpilnějších hráčů, týmů a největších rychlíků podle dat společnosti InStat. Kdo se pódiu objevoval na podzim nejčastěji? Fotbalisté Slavie měli zdatnou konkurenci z klubů, u kterých byste to možná nečekali.

 • Jaké hráče si vybírá Slavia? Klasickým příkladem je Petr Ševčík. Kreativní záložník s vynikajícím vedením míče i přihrávkou – a zároveň jedinec, který na podzim podal ve FORTUNA:LIZE nejlepší běžecký výkon. V sedmém kole proti Mladé Boleslavi (1:0) urazil 12 980 metrů. „Ve Slavii mají hráči vysokou fotbalovou i běžeckou kvalitu, daří se jim spojit obojí,“ říká uznale trenér Martin Hašek.

  Nej maratonci - hráči

 • Nejčastěji, hned šestkrát, se na podzim mezi maratonci kola objevil Patrik Čavoš z Českých Budějovic. „Vysoké počty naběhaných kilometrů logicky vycházejí z mojí pozice uprostřed hřiště, pokaždé chci týmu pomoct co nejvíc,“ říká. Středních záložníků je mezi nejpilnějšími běžci v soutěži skutečně většina, na lince box-to-box přibývají kilometry rychle.

  Maratonci - grafika

 • Slavia zvítězila mezi týmy v osmi ze čtrnácti kol – a to měla ještě zápas ve Zlíně odložen. Celkem byla na pódiu za podzim desetkrát. „Mužstvo, které má dobrá fitness čísla, má i body,“ ukazuje na přímou souvislost Martin Hašek, bývalý trenér Sparty či Bohemians. „Pokud chceš hrát náročný fotbal, presovat celý zápas, nejde to bez toho, abys na to byl připravený. Nejde to, aniž by hráči ta čísla měli, na hře je to pak vidět.“

  Maratonci - týmy

 • Druhý nejvyšší počet umístění v TOP 3 mezi týmy zaznamenaly Sparta a České Budějovice. „Vysoký počet naběhaných kilometrů je jedním z předpokladů úspěchu v dnešním fotbale,“ glosuje to trenér Dynama David Horejš. „Souvisí to třeba s aktivním presinkem, na který musíte být kondičně skvěle připravení. Hráči musejí pochopit, že je to cesta, která někam vede, a podle toho trénujeme.“

  Maratonci, týmy - grafika

 • Ve fotbale samozřejmě jen o množství kilometrů, ale také o intenzitu. Proto je možná ještě důležitější ukazatel počet uběhnutých metrů ve vyšším tempu, ideálně sprintu.

  „Rychlost je klíčová třeba v brejkových situacích, podle toho si vybíráme hráče. Provod, Schranz, Van Buren… Tihle všichni splňovali naše měřítka,“ připomíná českobudějovický kouč David Horejš sprintery, kteří v nedávné minulosti oblékali černobílý dres.

  Sprinteři podzimuSprinteři podzimuFoto Sport

 • Zatímco jméno Abdallaha Simy mezi nejlepšími sprintery FORTUNA:LIGY nepřekvapí, jeho největší konkurent ano. Stejně jako slávistický objev se dostal během podzimu na stupně vítězů třikrát i opavský útočník Václav Juřena. Na rozdíl od Simy (7 gólů) se však netrefil ani jednou. Těžko se chytají také například liberecké rakety Jakub Pešek a Jan Matoušek.

  Sprinteři - grafika

Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

16.kolo
Články odjinud


Články odjinud