21. března 2021 • 17:50

SESTŘIH: Teplice – Bohemians 1:1. Hosté neprohráli počtvrté po sobě

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Teplic ve 24. kole první ligy doma zachránili remízu 1:1 s Bohemians 1905 díky brance Ladislava Kodada z 82. minuty. Pražané, kteří se ujali vedení po hodině hry díky střídajícímu Matěji Pulkrabovi, v nejvyšší soutěži neprohráli počtvrté za sebou a jsou na 11. místě. Severočeši v neúplné tabulce zůstávají čtrnáctí a od sestupových míst je dělí sedm bodů.

Bohemians nastoupili bez brankáře Le Gianga, kterého nahradil Bačkovský. Obránce Dostál zase nastoupil k jubilejnímu 200. ligovému zápasu. V teplické sestavě pro změnu za vykartovaného obránce Mazucha zaskočil Kňapík a zraněného nejlepšího střelce týmu Mareše vystřídal v útoku Řezníček.

První větší příležitost měli po čtvrthodině hry domácí. Po přihrávce Žitného se opřel do míče na hranici pokutového území Kodad, ale Bačkovský byl pozorný. Pražané odpověděli o chvíli později, kdy po centru Hronka z voleje přestřelil Bartek.

"Klokani" do druhé půle vystřídali Necida za Pulkraba a útočník hostující z pražské Sparty jejich hru výrazně oživil. Při první výraznější šanci po přihrávce Puškáče přestřelil, při další příležitosti musel zasáhnout bránící Knapík.

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 1:1. Bohemians neprohráli ve čtvrtém ligovém zápase po sobě

V 65. minutě se však Pulkrab přeci jen dočkal, když si naskočil na rohový kop a přesnou hlavičkou nedal Čtvrtečkovi šanci. Šlo o jeho čtvrtý ligový gól v sezoně, třetí z venkovního utkání.

Tepličtí se vrhli za možným vyrovnáním a i jim pomohlo střídání. Devět minut před koncem Žitného vystřídal Vukadinovič a srbský záložník hned vzápětí pronikl do pokutového území odkud našel centrem Kodada, a ten přesnou hlavičkou nezaváhal. Dvaadvacetiletý záložník po nedávné trefě proti Opavě vstřelil svou druhou ligovou branku v sezoně.

Teplice v nejvyšší soutěži neporazily Bohemians ve třetím duelu za sebou a vyhrály jediné z posledních 10 kol. "Klokani" v aktuálním ročníku venku získali teprve sedmý bod.

Domácí: 82. Kodad

Hosté: 65. Pulkrab

Domácí: Čtvrtečka – Droehnle, Gabriel, Knapík, Vondrášek (C) (68. Hyčka) – Jukl, Kodad, Kučera (81. Trubač), Žitný (81. V. Vukadinović), Moulis – Jakub Řezníček (68. Macej).

Hosté: Bačkovský – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Schumacher (60. Vaníček) – Hronek (89. Kosek), Ljovin, Květ (89. Keita), Bartek – Puškáč (81. Jindřišek), Necid (46. Pulkrab).

Teplice - Bohemians: Gól! Pulkrab poslal svou hlavičku přesně do brány, 0:1

Teplice - Bohemians: Puškáč v obrovské šanci! Knapík jeho střelu srazil nad bránu

Teplice - Bohemians: Hronek v obrovské šanci přestřelil!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Bohemians: Znovu Bačkovský! Musel zasahovat proti střele Kodada

Teplice - Bohemians: Bačkovský vytáhl skvělý zákrok proti Gabrielovi!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905