SESTŘIH: Budějovice - Jablonec 0:2. Zmar Dynama, dvakrát pálil Doležal

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Jablonce zvítězili ve 29. kole první ligy v Českých Budějovicích 2:0, když oba jejich góly vstřelil už v úvodním dějství Martin Doležal. Severočeši vyhráli čtyři z posledních pěti duelů nejvyšší soutěže a na druhém místě neúplné tabulky mají čtyřbodový náskok na třetí Spartu, která ale odehrála o dvě utkání méně. Dynamo v lize už 11 zápasů nezvítězilo a zůstalo na 12. příčce.

Utkání začalo opatrně, ale Jablonec byl prakticky od úvodu aktivnější. Svou převahu potvrzoval v první části zápasu rohovými kopy a když v 17. minutě zahrával pátý, proměnil jej ve vedoucí branku. Krobův roh prodloužil na první tyči Kratochvíl, čímž vytvořil ideální pozici pro Doležala, jenž snadno vstřelil gól.

Domácím se příliš nedařilo. Mršičovi v relativně nadějných situacích několikrát chybělo lepší zpracování. Ve 30. minutě se zase uvolnil Brandner, připravil solidní pozici pro Čavoše, ale českobudějovický kapitán přestřelil.

Jablonci navíc před přestávkou usnadnil pozici chybou stoper Dynama Havel. Jeho nepřesnou a navíc také pomalou zpětnou přihrávku na brankáře Vorla vystihl Doležal a ve 43. minutě po kličce s klidem přidal druhý gól. Zkušený útočník se podruhé v ligové sezoně trefil dvakrát v jednom utkání. Hosté mohli ještě před pauzou navýšit vedení, ale pár desítek sekund po Doležalově brance Pleštil technickým lobem mířil těsně nad břevno.

Trenér Jihočechů Horejš se snažil ve druhém poločase svůj tým probrat a postupně na trávník poslal ze střídačky ofenzivní náhradníky Mészárose a Diopa. Jenže první jmenovaný v 62. minutě vypálil vedle a Diop o 10 minut později střelou po zemi také těsně minul.

Domácí už zápas zdramatizovat nedokázali. I proto, že Mészáros v 86. minutě trefil jen břevno. Dynamo prohrálo počtvrté z posledních pěti kol. Naopak Jablonec bodoval v lize už devětkrát za sebou.

Domácí:

Hosté: 17. Doležal, 42. Doležal

Domácí: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik, P. Novák – Čavoš (C) (82. M. Valenta), Javorek – Brandner, Vais (46. Mészáros), Mršić (63. Diop) – Alvir.

Hosté: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (77. Smejkal), Kratochvíl (90+1. R. Hrubý), Považanec, Jovović (87. Hübschman) – Doležal (C) (90+1. Chramosta), Schranz.

Klíčové momenty utkání

České Budějovice - Jablonec: Schranzovu prudkou ránu na přední tyč Vorel vytěsnil

České Budějovice - Jablonec: Přenesení hry hostů se pokusil zpracovat Petr Rada

České Budějovice - Jablonec: Obrovská chyba v obraně. Doležal snadno zvýšil, 0:2

České Budějovice - Jablonec: Sympatický pokus Alavira o nůžky skončil vysoko nad bránou

České Budějovice - Jablonec: Čavošova střela na hranici šestnáctky skončila vysoko nad břevnem

České Budějovice - Jablonec: Mršičova střela skončila na boční síti

České Budějovice - Jablonec: Hlavička Doležala po dalším rohu skončila gólem, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905