1. října 2022 • 17:53

SESTŘIH: Boleslav - Olomouc 1:1. V nastavení vystřelil hostům bod Beneš

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 10. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Olomoucí a ani na pátý pokus se nedočkali premiérového domácího triumfu v sezoně. Středočeši vedli od čtvrté minuty po gólu Jakuba Fulneka, hosté ale srovnali v první minutě nastaveného času zásluhou Víta Beneše. Oba týmy tak zůstávají ve středu neúplné tabulky, Mladá Boleslav je osmá, Olomouc devátá.

Středočeši prodloužili sérii bez porážky na čtyři utkání, doma ale neporazili Hanáky ani posedmé za sebou. Olomouc nevyhrála po dvou zápasech.

Mladoboleslavští vstoupili do čtvrtého vzájemného utkání v tomto roce mnohem lépe a z úvodního tlaku vytěžili gól. Skalák našel centrem na zadní tyči Fulneka, jenž měl dost času na zpracování i následnou střelu pod břevno. Osmadvacetiletý záložník se v lize prosadil po více než dvou letech.

O chvíli později se navíc gólman Trefil pustil za pokutovým územím do kliček, o míč přišel a Ladra mohl navýšit vedení, z dvaceti metrů ale odkrytou bránu minul. Stejně dopadl po pohledné kombinaci s Fulnekem v 22. minutě Skalák a vzápětí i na druhé straně Chytil v první šanci Sigmy v utkání.

Krátce před pauzou dostal míč do sítě z těsného ofsajdu Ladra a olomoucký kouč Jílek zareagoval na nepříznivý vývoj dvojitým poločasovým střídáním. A Hanákům změny pomohly. Dvakrát krátce po sobě hlavičkoval nebezpečně Růsek a v ještě větší příležitosti vychytal Slámovu hlavičku o zem brankář Šeda.

Olomouc byla i ve zbytku duelu aktivnější a nakonec přece jen udeřila ze vzduchu. V nastavení se vydal před soupeřovu bránu stoper Beneš a hlavou zařídil svému týmu alespoň bod. Mladá Boleslav tak získala na svém stadionu v aktuálním ligovém ročníku jen tři body za stejný počet remíz.

Domácí: 4. Fulnek

Hosté: 90+2. Beneš

Domácí: Šeda – Suchý, D. Šimek, Karafiát – Pech, Matějovský (C) (90. Látal), D. Mareček, Fulnek – Ekpai (55. Stránský), Ladra (84. Donát), Skalák (55. Žitný).

Hosté: Trefil – Chvátal (46. Sláma), Beneš, Pokorný, Zmrzlý – Breite (C) (70. Šíp), Ventúra (60. Greššák) – Navrátil, Růsek (90+5. Poulolo), Zifčák (46. Spáčil) – Chytil.

Klíčové momenty zápasu:

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc: Pohroma pro domácí, po hlavičce Beneše je srovnáno. 1:1!

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc: Trable rozhodčího s komunikátorem vyřešil až Žitný
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc: Po podklouznutí Pecha se v tutovce objevil Chytil

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc: Ladra zvýšil na 2:0, kvůli ofsajdu však jeho trefa neplatila

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc: Hrubku gólmana Trefila mále zužitkoval Ladra

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc: Domácí jdou rychle do vedení, trefil se Fulnek - 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905