SESTŘIH: Bohemians - Teplice 2:0. Dvakrát se trefil střídající Puškáč

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Úspěšný vstup do jarní části FORTUNA:LIGY mají za sebou fotbalisté Bohemians, kteří v 17. kole v Ďolíčku porazili Teplice 2:0. Oba góly vstřelil ve druhém poločase střídající David Puškáč. Zelenobílí se v neúplné tabulce vyšvihli na páté místo.

Pražané v prvním utkání jarní části navázali na poslední domácí zápas se Zlínem (3:2) a před svými fanoušky vyhráli podruhé v sezoně. V roli hostů navíc zdolali na stadionu v Ďolíčku Pardubice. „Skláři“ prohráli venku počtvrté v řadě a na hřištích soupeřů jsou se čtyřmi body nadále druhým nejhorším týmem soutěže.

V základní sestavě Bohemians se chystal po takřka 15 letech k ligovému comebacku záložník Morávek, jenž se vrátil před sezonou z německého Augsburgu. Trojnásobný reprezentant ale těsně před začátkem z nominace vypadl, místo něj nastoupil ke 150. startu v nejvyšší soutěži Hála. Soutěžní premiéru za „Klokany“ si odbyli hosté z Plzně Čermák s brankářem Jedličkou, na druhé straně se v lize poprvé od začátku představil záložník Čičovský.

Kouč Jarošík musel už ve čtvrté minutě stáhnout ze hry zraněného Vondráška. V domácím dresu ze stejného důvodu nedohrál první půli další obránce Křapka. Na hrotu teplického útoku byl znovu nejvýraznější postavou Senegalec Gning, jenž po individuální akci připravil dvě velké šance Urbancovi. Zejména v té první z 19. minuty měl třicetiletý záložník na noze úvodní branku, z malého vápna ale ve vyložené šanci minul.

Nejnebezpečnější střelu na bránu tak měli v prvním poločase domácí. V závěru nastavení vypálil Prekop z hranice vápna, Grigar ale jeho ránu dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

Domácí kouč Veselý poslal do druhé půle místo Kovaříka do hry druhého klasického útočníka Puškáče a změna se mu vyplatila. V 55. minutě ještě Drchal trefil ve dvojité šanci nejprve Grigarovu nohu a následně tyč, z následující akce ale kmenový hráč Sparty našel před prázdnou bránou Puškáče a ten pohodlně zakončil.

Pražané ve druhém dějství dominovali. Drchal mohl krátce po úvodním gólu navýšit skóre, Grigar ale opět vytáhl vynikající zákrok. Pojistku tak přidal až čtvrthodinu před koncem znovu Puškáč, jenž hlavou prodloužil do sítě Jánošův centr z pravé strany. Devětadvacetiletý útočník je s pěti ligovými trefami nejlepším střelcem týmu.

Domácí si výsledek bez problémů pohlídali a dnešního soupeře zdolali v lize v Ďolíčku počtvrté v řadě. Severočeši se střelecky neprosadili ani ve druhém vzájemném duelu sezony nejvyšší soutěže.

Domácí: 56. Puškáč, 74. Puškáč

Hosté:

Domácí: Jedlička – Hůlka (C), Křapka (36. Vondra), Petrák – Köstl, Jánoš (84. Jindřišek), A. Čermák, Kovařík (46. Puškáč) – Prekop (84. Jan Matoušek), Hála (75. M. Dostál) – Drchal.

Hosté: Grigar (C) – Vondrášek (4. Chaloupek), Knapík, Hybš – Hyčka (77. Radosta), Čičovský (63. Kodad), T. Kučera (46. S. Dramé), L. Mareček, Urbanec – Žák (63. Sy), Gning.

Domácí: Jindřišek, Beran, Mužík, Matoušek, Kadlec, Dostál, Morávek, Puškáč, Nový, Valeš, Vondra

Hosté: Dramé, Chaloupek, Kodad, Mičević, Mucha, Radosta, Sy

Hosté: Gning

Hodek – Vodrážka, Váňa

Ďolíček, Praha-Vršovice

3312 diváků

Bohemians – Teplice: Střídání na straně domácích vzbudilo rozruch, nastoupil Josef Jindřišek

Bohemians – Teplice: David Puškáč se tentokrát prosadil hlavou, 2:0

Bohemians – Teplice: Puškáč vystřídal a po přihrávce od Drchala otevřel skóre, 1:0

Bohemians – Teplice: Prekopovu ránu levačkou pohotově zlikvidoval Grigar

Bohemians – Teplice: Trenér Jarošík si od rozhodčího Hocka vykoledoval žlutou kartu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905