Šimůnek: Tataráček? Když ho trenér povolí | iSport.cz
2. června 2009 • 12:36

Šimůnek: Tataráček? Když ho trenér povolí

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
1
Jan Šimůnek v dresu Wolfsburgu (uprostřed).
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoliv musel kvůli přátelskému zápasu s Maltou zkrátit oslavy německého titulu, rozhodně toho Jan Šimůnek nelituje. „Je to možnost se ukázat,“ prohlásil v online rozhovoru pro deniksport.cz.Dvaadvacetiletému obránci Wolfsburgu nevadí ani fakt, že pod trenérem Františkem Strakou se národní mužstvo sešlo možná poprvé a naposledy. „Je tu hodně nových hráčů, mladých fotbalistů. Každý má šanci," myslí si Šimůnek.

A práce s novým koučem se mu zatím velmi zamlouvá. „Užívám si to tu. O trenéru Strakovi můžu mluvit jedině pozitivně. Je tu super atmosféra. Na tréninku to bylo úplně něco jiného než trenér Magath, který jen stál a většinou koukal. Straka s námi dělal úplně všechno, mluvil s námi. To se mi líbí," pochvaluje si.

Ani pověstnému „tataráčku" by se nebránil. „Když ho trenér Straka povolí, tak proč ne. Ale normálně si ho dávám," prozradil čtenářům.

Vicemistr světa do dvaceti let prožil v Německu vynikající jaro, které bylo završeno mistrovským titulem. Zisk poháru i následné oslavy řadí Šimůnek na vrchol své dosavadní kariéry, s šampionátem v Kanadě se to prý nedá srovnávat.

„Titul je klubová záležitost a MS bylo za reprezentaci. Kdybych to však měl srovnat, tak pro mě znamená určitě víc bundesligový titul. To, co se dělo potom, vše s fanoušky, to byl neuvěřitelný zážitek," hlásí Šimůnek.

„Šli jsme slavit hned po zápase slavit. Nejprve oficiálně jsme šli na večeři, kde byli šéfové. Pak jsme měli soukromou párty," popisuje v online rozhovoru. A s porušením životosprávy si prý hlavu nikdo nelámal. „Nikdo nás nehlídal. Oslavy byly neuvěřitelné. Přál bych to zažít každému," uzavírá s nadšením Jan Šimůnek.

 

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud