7. května 2011 • 20:27

Žižkov jde na Jihlavu s Mikolandou

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šlágr 25. kola druhé ligy uvidí v neděli Žižkov. Na hřiště druhého týmu soutěže zavítá třetí Jihlava. Do bitvy o postup do Gambrinus ligy chystají domácí překvapení – útočníka Petra Mikolandu.O jednoho kanonýra přišli, tak vytáhli z klobouku dalšího. Fotbalisté druholigového Žižkova se musejí zítra v zápase jara proti Jihlavě obejít bez distancovaného Miroslava Markoviče, nejlepšího střelce soutěže. Jméno jeho náhradníka má však taky patřičný zvuk. A kouzlo velkého příběhu k tomu.

Poprvé po transplantaci ledviny by se mohl v soutěžním utkání objevit Petr Mikolanda!

„Cítím se mentálně i fyzicky úplně v pohodě. Chceme odčinit poslední nevydařený zápas s rezervou Sparty, vyhrát s Jihlavou a všem ukázat, že do ligy patříme,“ hlásí někdejší útočník Slavie, West Hamu United a Mladé Boleslavi.


Mikolandova kalvárie začala v květnu roku 2007, kdy mu vypověděly službu ledviny. Byl odkázán na dialýzu a čekal na dárce vhodného orgánu pro transplantaci. Ledvinu mu nakonec letos v lednu poskytla jeho matka. Teprve po třech měsících od zákroku se však dalo s určitostí říct, že se operace zdařila a Mikolanda se mohl zapojit do tréninku.

„Postupně si přidávám a každý týden chodím na testy. Všechny zatím dopadly skvěle,“ tvrdí šestadvacetiletý fotbalista.

Žižkov už jednou v této sezoně Mikolandův comeback do profesionálního fotbalu s velkou pompou avizoval. Nakonec z něj však sešlo, neboť trenér Martin Pulpit odmítal riskovat zdraví hráče před očekávaným náročným zákrokem. A i tentokrát fotbalistovu euforii i všech lidí kolem něj mírní.

„Je to citlivá věc. V pátek s námi Petr absolvoval první trénink, na celý zápas to z jeho strany zatím určitě není,“ říká Pulpit. „Proberu to s jeho lékařem a na základě předzápasového tréninku se rozhodnu, zdali vezmu Petra proti Jihlavě na lavičku.“

Petr Mikolanda spolukomentoval utkání anglické Premier League
Petr Mikolanda spolukomentoval utkání anglické Premier League

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud