Strhli plot, cihly házeli po baníkovcích. Opravu zaplatí Opava | iSport.cz
22. března 2017 • 13:45

Strhli plot, cihly házeli po baníkovcích. Opravu zaplatí Opava

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu SESTŘIH: Třinec - Plzeň 5:6 po nájezdech. Ve Werk aréně padlo 11 gólu
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení Slezského fotbalového klubu Opava zaplatí opravu plotu rodinného domu, který v sobotu zdemolovali jeho fanoušci při střetech s příznivci Baníku Ostrava. ČTK to řekl předseda představenstva klubu Marek Hájek. Majitel domu to vítá. Zápas obou celků doprovázely výtržnosti, střety mezi chuligány a policií. Policisté zadrželi šest desítek osob. Tři lidé už byli obviněni z výtržnictví, napadení policisty a krádeže. Dalším obvinění ještě hrozí."S majiteli domu a plotu jsme se už domluvili. Nebudeme na nic čekat. Opravu plotu provedeme sami na naše náklady," řekl Hájek. Dodal, že pak bude klub jednat s fanoušky. Popřípadě s viníky, pokud je policie usvědčí. Kriminalisté nyní po identitě násilníků pátrají. Využívají k tomu především kamerové záznamy. Jde o příznivce Opavy. Na kamerových záznamech plot vyvracejí mladíci oblečení do žlutých triček. Žlutá je barva právě opavského klubu.

Majitel domu Petr Ježek ČTK řekl, že postoj klubu vítá. Škodu odhaduje na 20 000 až 30 000 korun. "Jsem rád, že se k tomu tak postavili," řekl. V době řádění výtržníků byl v zahraničí. Informace má zprostředkované od rodičů. "Otec říkal, že to bylo jak ve válečné zóně. Stál v domě u dveří a jen sledoval, jak všude kolem létají kameny a cihly. Měl strach vyjít ven," řekl. Podle něj by se někdo měl otázkou fotbalového násilí intenzivně začít zabývat. "Mělo by se to řešit nahoře. To, co se tady stalo, s fotbalem nemělo nic společného," řekl.

Fanoušci Baníku před stadionem Opavy. Policie je vytlačila od brány
720p 480p 360p 240p

Událost se stala krátce po utkání nedaleko stadionu. Tam se střetlo agresivní jádro Baníku a opavští rowdies. Během potyčky několik opavských fanoušků vyvrátilo zděný plot. Uvolněné cihly pak použili jako zbraně a házeli je na druhý tábor.

"Máme dostatek kamerových záznamů. Nyní je vyhodnocujeme a identifikujeme pachatele tohoto jednání," řekla už dříve mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Pokud výtržníky policie usvědčí, mohou být obviněni z poškozování cizí věci.

Šlágr druhé ligy v ulicích. Fanoušci Baníku pochodovali Opavou
720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud